Visstraujākā ekonomiskā izaugsme Baltijas valstu vidū tiek prognozēta Latvijai

F64
  • F64
1 / 1

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) šogad visstraujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū prognozē Latvijai.

Savās jaunākajās prognozēs SVF sagaida, ka šogad Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielināsies par 3%, bet nākamgad - par 3,3%.

Lietuvā šogad tiek gaidīta ekonomikas izaugsme 2,8% apmērā, kas nākamgad paātrināsies līdz 3,1%, savukārt Igaunijā, kā lēš SVF, IKP šogad augs par 2,5%, bet nākamgad - par 2,8%.

Inflācija šogad Latvijā, saskaņā ar SVF prognozēto, būs 2,8%, nākamgad patēriņa cenu pieauguma tempam palēninoties līdz 2,5%. Lietuvā inflācija šogad būs 2,8%, bet nākamgad 2%, savukārt Igaunijā tā tiek lēsta attiecīgi 3,2% un 2,5%.

SVF jaunākās prognozes liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā šogad būs 9,4% un 2018.gadā tas pazemināsies līdz 9,2%. Lietuvā bezdarba līmenis būs attiecīgi 7,4% un 7,2%, bet Igaunijā tas pieaugs no 8,3% šogad līdz 8,9% nākamgad.

Jau vēstīts, ka pasaules ekonomikas apmērs šogad pieaugs par 3,5%, bet eirozonas IKP pieaugumu SVF šogad un nākamgad lēš attiecīgi 1,7% un 1,6% apmērā.

Komentāri [29]

 
Atkal viens
tukšs muldēšanas raksts bez jebkāda seguma.Raksts rakstīšanas pēc.
19.aprīlis 2017, 7:07 Atbildēt
mums jauc reālo izaugsmi ar šķietamo
reālos skaitļos mums ekonomika stāv uz vietas vai pat samazinās, kamer uz inflācijas rēķina tiek iegūts pieaugums. un ja prognozē vislielāko pieaugumu, tātad mums ieplānots vislielākais cenu lēciens
19.aprīlis 2017, 7:03 Atbildēt
Bet tas St.Valūtas F
Viņi Fantazējot, zīlējot, Pūšot Pīlītes, IR redzējuši Latvijas Ekon. Situācijas stadiju! Runa iet par Industriālo ekon.! Ražošanu Kompānijas nenāk iekšā Latvijā! Visas bijušo Rūpnīcu teritorijas un fleķi blakus, stāv Pamastā stadijā! Kā pēc kara! Prihvatizētāji ir pagrābušas šīs teritorijas sev un gaida, kad varēs Uzspekulēt, Pārdot kādiem! Visur kur neskaties, skats paveras traģisks! RVR ir jānoslauka no zemes virsmas! Un jāuzbūvē jauna Liela Ražošanas teritorija, piem., Jaunu Elektro vilcienu Rūpnīca! Filiāle kādai lielai Kompājijai! Tas pats ar VEF. Radiotehniku, vairākām, bijušajām Ražošanas teritorijām pie Sarkandaugavas. Pārdaugavā, pie, aiz Šķirotavas!
19.aprīlis 2017, 6:43 Atbildēt
Skatīt visus 29 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!