Pirms sociālo tīklu aplūkošanas, darba devējiem būs jābrīdina amatu kandidāti

Ilustratīvs attēls
  • Ilustratīvs attēls
1 / 1

Eiropas tiesībsargājošās organizācijas veikušas likumgrozījumus, kuru ietvaros darba devēji tiek brīdināti par sekām, kas radīsies pārbaudot iespējamos darbiniekus sociālajos tīklos, ziņo CNN.

Saskaņā ar likumizmaiņām, darba devējiem būs jāziņo vakanču kandidātiem, pirms viņi apskatīs šo cilvēku profilus tādos sociālajos tīklos kā Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter un LinkedIn.

Tā neievērošanas rezultātā uzņēmumam varēs tikt izvirzītas apsūdzības par ES datu aizsardzības datu noteikumu neievērošanu.

Darba devējiem arī aizliegts šajos profilos iegūtos datus apkopot, ja vien tas nav tieši saistīts ar attiecīgā amata pienākumiem.

Jaunie noteikumi attieksies uz visām ES dalībvalstīm, tātad arī Latviju,

Komentāri [7]

 
bet interesanti
Darba devējs ir tāds pats cilvēks kā mēs visi pārējie. Savā brīvajā laikā viņs, piemēram, dzīvojas pa sociālajiem tīkliem, skatās, komentē, vai arī nekomentē. Kādā brīdī viņam darbā rodas vakance, izsludina pieteikšanos, atnāk kāds kandidāts, bet darba ņēmējam šķiet, paga paga, tas te feiss tā kā liekas pazīstams. (pat nav jāskatās vēlreiz tajos tīklos). Vai, vēl krasāk- tāda persona jau pa visiem tī,kliem ir zināma, savā ziņā "slavenība" (vai labā, vai arī sliktā nozīmē). Bet ko nu tagad? Vai darba devējam būtgu "pavēles kārtā jāizdzēš no savas atmiņas" tas, ko viņš redzējis, lasījis, zina, in ko varbūt visa Latvija zina par kādu kandidātu?
21.jūlijs 2017, 2:48 Atbildēt
Ssviests
Idioti
19.jūlijs 2017, 20:16 Atbildēt
C.O.
Es pieņemot darbā jaunus darbiniekus pirmkārt skatos lai nebūtu gejs-zilais.Otrkārt lai pamatā būtu Krievu valoda.
16.jūlijs 2017, 2:32 Atbildēt
Skatīt visus 7 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!