Finanšu ministre: Nākamgad fiskālā telpa būs 117 miljoni eiro

Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
  • Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
1 / 1

Nākamgad fiskālā telpa būs 117 miljoni eiro, 2019.gadā - 90 miljoni eiro, bet 2020.gadā - 258 miljoni eiro, šodien pēc koalīcijas partneru sēdes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Iepriekš nākamā gada fiskālā telpa tika aplēsta 81 miljona eiro apmērā, tomēr, pēc finanšu ministres teiktā, nākamā gada fiskālā telpa tika palielināta, atsakoties no Liepājas cietuma būvniecības projekta.

Ministru kabinets šodien aiz slēgtām durvīm lems par Liepājas cietuma būvniecības projekta termiņa pārcelšanu no šī gada uz 2020.gadu.

Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Tāpat šodien valdība skatīs jautājumu par nākamā gada budžeta izdevumiem un ieņēmumiem, tomēr par atsevišķiem ministriju prioritāro pasākumu pieprasījumiem valdība lems nākamnedēļ.

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, 2018.gadā izdevumi būs par 19 miljoniem eiro mazāki, nekā ieņēmumi, bet turpmākajos gados ieņēmumi un izdevumi būs līdzvērtīgi.

"Patlaban vēl grūti nosaukt konkrētus ciparus, jo diskusijas vēl turpināsies. Objektīvais cipars ir fiskālā telpa, ja Liepājas cietuma celtniecību atliek līdz 2020.gadam," piebilda finanšu ministre.

Komentāri [5]

 
savādnieks
Šāda veida paziņojumi atsauc atmiņā Kalvīša piesauktos ''septiņus treknos gadus'',nūūū DRO ir nedaudz piesarsīgāka,jo Kalvīša gadījumā konkurenti to padzirdot,iedvesmojās nosmelt krējumu, piesolot vēlētājam pasakainus labumus,bet sagaidīja optimizācijas,konsolidācijas,'biznesa iznīcināšanas un īpašumu atņemšanas par labu bankām.Jā,uz iznīcināšanu latviski revolucionārais kodējums ir varen' nadzīgs.Vēl zīmīgi,ka atjaunotās Latvijas laikā Kalvīša valdība bija spējīgākā tieši darbaspēka atalgojuma nodrošināšanā,jo piem.būvniecībā palīgstrādnieks prasīja/saņema 20.ls/d (ap 30.e/d) un tas radīja apstākļus bez visādiem ''reemigrācijas plāniem'' atgriezties tautiešiem no emigrācijas,jo nopelnīt varēja tuvu tam ko TUR+nacionālā vide un piederība.Vēl diezgan uzjautrinoši ir lasīt patosa runas,ka nu lūk,esam sasnieguši pirmskrīzes līmeni.Tātad visi veiksmes stāsti ar banku ekspertu mikro/makro,fiskālo telpu utt izaugsmēm.bijusi masturbācija vai nopirkts pasūtījums, karinot makaronus sabiedrībai uz ausīm.Nākotne rādīs cik saprātīgi tiks plānota šī ''telpa'',jo zīlēšana kafijas biezumos ne vienmēr piepildās.
9.septembris 2017, 10:38 Atbildēt
Un
tas jāvērtē ar distanci- 10.g
9.septembris 2017, 10:41 Atbildēt
Muļkis
Kas tā ir par fiskalo telpu ? Vai ta ir publiskais ķemertiņs vai kāda dzertuve ar pede rastu pakalpojumiem ? Vai nevar pārtulkot valsts valodā ,citadi izskatās ka dienazagļi izveidojuši savu valodu lai telotu rietumu gudros ...
8.septembris 2017, 14:12 Atbildēt
ir nauda,kuru izmanto,lai aizlāpītu caurumus nepareizi saplānotā budžetā.
10.septembris 2017, 11:19 Atbildēt
Mūķīzeris
Valsts ārējā parāda pievienotā procentu pagarinājuma maksa?
8.septembris 2017, 12:41 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!