Dūklavs lūdz pārbaudīt, vai Latvijā tirgo tādas pašas kvalitātes produktus kā ārvalstīs

Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency
  • Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency
1 / 1

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzdevis Pārtikas un veterinārijas dienestam (PVD) izanalizēt vairāku Latvijā tirgoto ārvalstīs ražoto pārtikas produktu sastāvu un noteikt, vai šie produkti identiski analoģiskiem (viena zīmola identiskā iepakojumā) citās ES valstīs tirgotajiem, vai arī tie sastāva ziņā atšķiras.

Pārtikas produktu sastāva atbilstība analoģiskām citās valstīs tirgotām pārtikas precēm nepieciešama, lai pārbaudītu Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera 13. septembrī sacīto, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti, nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

“Nav pieņemami, ja viena zīmola produkti dažādās Eiropas Savienības valstīs tiek tirgoti atšķirīgā kvalitātē. Ja Eiropas Komisijas prezidenta teiktais par zemākas kvalitātes pārtikas pārdošanu atsevišķās Eiropas Savienības valstīs, tajā skaitā arī Latvijā, atbilst patiesībai, tad es rosināšu izmaiņas Eiropas Savienības normatīvajos dokumentos, kas aizliegtu pārtikas ražošanas uzņēmumiem ražot viena zīmola pārtikas produktus ar atšķirīgu sastāvu. Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības zināt, kuri ārvalstu pārtikas ražošanas uzņēmumi piekopj negodīgu komercpraksi,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Komentāri [7]

 
Suņa sprāgonis
Nu, DOGO jau nu točno nav tādas pašas kvalitātes produkts kā ārvalstīs
18.septembris 2017, 18:36 Atbildēt
ļuļa
dūklavs jej bogu ir idiots. nerunājot par to, ka pilnīgi visi zin, ka kaut vai tas pats veļas pulveris vācijā ir pilnīgi cits kā latvijā, ir veikti neskaitāmi salīdzinājumi jau citās austrumeiropas valstīs. lai paprasa kaut tiem pašiem slovākiem rezultātus, viņi pirms nepilna gada par šito skandalējās. bet pamuļķa dūklavs jau nezin, ko un kā pēta citas eiropas valstis, viņam nav laika ne presi lasīt, ne ar kolēģiem runāt. un nevar jau arī parunāt, jo nezin nevienu valodu, atskaitot krievu, kas bija jāzin, lai iestātos kompartijā.
18.septembris 2017, 17:11 Atbildēt
viesis
Tiešām, klauns........ tas jau sen zināms, ka liela daļa preču Rietumeiropā un Austrumeiropā pēc sastāva atšķiras. Bet nu, vēlēšanas tuvojas, tāpēc cienījamais Dūklava kungs pēkšņi pamodās.......
18.septembris 2017, 17:08 Atbildēt
Skatīt visus 7 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!