Vjačeslavs Dombrovskis norāda, kas nepieciešams emigrācijas apturēšanai

Komentāri [5]

 
Zviedrs
Es Jau to sviestu dzirdu 26 gadus,pilnígs bezcers.
13.oktobris, 10:53 Atbildēt
Jens Z
Pirmkārt jāsamazina neproduktīvais sektors - izdevumi ierēdniecībai un visādām parazītiskām inspekcijām utml. Sākot ar auto techn. apskati reizi divos gados un ar to saistīto maksāj. samazināsanu par 50 % tūlīt un nekavējoties. Otrkārt, jāsamazina nevienlīdziba, sākot ar valsts sektoru. Nevar būt dažiem profesoriem alga simtos, bet citiem tūkstošos. Nevar būt ierēdņiem alga tūkstoši, bet skolotājiem tik pat simtu. Šādas kroplības iznīcina ražīgumu un konkurētspēju Latvijas ekonomikai kopumā un līdz ar to arī atsevišķām nozarēm. Vēl viena lieta - Eiropas fondus nopietni ekonomisti reāli eksistējošā ekonomikā vispār neņemtu vērā, runādami par tautsaimniecības struktūrpolitiku. Tiem ir ekonomiku papildinošs, nevis aizstājošs uzdevums. Latvijas nozaru politikas uzdevumi, lai šeit attīstos jebkas, kas ļautu atgriezties mājās viesstrādniekiem, ir pirmkārt radīt zemas procentus likmes aizdevumiem reālās ekonomikas projektiem, kā arī radīt konkurenci mafiozo grupējumu un sarptautiskā korporāciju kontrolētajiem uzņēmumiem. Valstij vajadzētu sākt stingrāk regulēt vides. veselības utml/ prasības ne-Eiropas valstu uzņēmumu darbībai Latvijā. No investīciju aizs. līgumiem izslēgt spekulatīvos aktīvus, starpniekuzņēmumus, utml., atstājot produktīvas ārv. TIEŠĀS investīcijas nozarēs, kas nepieciešamas.Šādā garā varētu turpināt, ja šis certus būtu noskaņots klausīties, nevis tikai propagandēt kaut kādas pasakas.
13.oktobris, 10:57 Atbildēt
chjbvk
duraks, bljin ekonomists... kamer alga nebus ka eiropas attistitajas valstis nihrena nebus, iznjemot emigrāciju...
13.oktobris, 11:54 Atbildēt
Madara
Bet kaut kā dzīvē nejūt tos lielos pieaugumus...toties milzīgos cenu kāpumus it visam,tos ļoti labi jūt.Tāka nevajag te tukšus salmus kult un makaronus bāzt ausīs cilvēkiem.
13.oktobris, 12:08 Atbildēt
opis no laukiem
Jā,lai jūs noķertu tālu priekšā skrienošo konkurentu jums jāskrien ātrāk par viņu,tik tālu viss būtu pareizi! Bet ko tālāk? Kur ņemt naudu? Ekonomikā izšķir tādas divas pozīcijas - naudas ārējo tērēšanu (imports) un ....naudas iekšējo apgrozīšanu un tāpēc situācijā, kad katastrofāli trūkst naudas, elementārā loģika prasa samazināt naudas ārējo tērēšanu un aktivizēt naudas iekšējo apgrozīšanu tirgojoties ar pašražotām precēm un pakalpojumiem,jo naudas iekšējai apgrozīšanai piemīt multiplikatorefekts - nauda valsti neatstāj ,bet viena un tā pati naudas zīme ļoti aktīvi n..tās reizes piedalās iekšējā apgrozījuma aktos un katru reizi atbilstošā daļa iet arī valdības budžetā,pretstatā importam ,kad naudas zīme derīga tikai vienam pirkumam. Tā ir atbilde uz jautājumu - kāpēc Latvijā trūkst naudas! Liberālā ideoloģija un globalizācija ir vainojama pie naudas trūkuma. Valdība ļoti labi iemācījusies naudu aizņemties un tērēt,bet tam ir jāpieliek punktu un turpmāk valdību nāksies piespiest organizēt naudas iekšējo apgrozīšanu ar pašražotām precēm un pakalpojumiem,jo tā ir pēdējā iespēja atgriezt atpakaļ ekonomiskos emigrantus un apturēt Latvijas valsts pilnīgu sabrukumu.
13.oktobris, 14:18 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!