Saeimas deputāti martā algās saņēmuši 213 959 eiro; vislielākais atalgojums - Kūtrim

F64
  • F64
1 / 1

Saeimas deputātiem atalgojumā par martu izmaksāti 213 959 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Deputātu atalgojumā iekļauta alga, slimības pabalsts, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas priekšsēdētāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem. Līdz ar to augstāks atalgojums ir Saeimas Prezidija locekļiem, parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem.

Kā liecina informācija parlamenta mājaslapā, martā lielāku atalgojumu saņēma Gunārs Kūtris (NSL) - 3270 eiro, Inese Lībiņa-Egnere (V) - 3195 eiro, Ainars Latkovskis (V) - 3064, kā arī Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) - 3064 eiro.

Savukārt viens no zemākajiem atalgojumiem bija Ingmāram Līdakam (ZZS) - 566 eiro. Viņš kļuvis par Rīgas Zooloģiskā dārza vadītāju un nolika deputāta mandātu. Viņa vietā 8.martā Saeimā sāka strādāt deputāte Inese Aizstrauta (ZZS).

Kā ziņots, deputātiem atalgojums 2018.gadā pieauga par 131 eiro. Saeimas deputātu algas ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām. Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums.

Komentāri [5]

 
Ješka
Interesanti zināt par kādiem TIK GRANDIOZI IZCILIEM SASNIEGUMIEM PACELTA ŠIM KUNGAM ALGA? PAR OIK?
15.aprīlis, 10:20 Atbildēt
Absurds
Stávoklis ir śausmigi bédigs Latvijá, nabadziba plaukst un zel , bet atseviśkie grupéjumi dzivo pārbagāti
15.aprīlis, 9:37 Atbildēt
Kasta, kastas, visur kastas. Vai tāpēc stāvējām uz barikādēm, lai pēc tam ar mums izrēķinātos tik NETAISNI. KAUNS!, kura deputātiem vairs sen nav.
Taisnība Birutai Lozei par tiesiskumu mūsu valstī - tāda NAV, ir tikai SAVĒJIE šofera dēli un meitas. Ož pēc mafijas.
15.aprīlis, 9:26 Atbildēt
koomptadors
Izmantojot parlamentārās demokrātijas ilūziju (tautas piedalīšanās sabiedriskajos procesos ilūziju), Kutris noņem no sevis atbildību par jebkurām savu darbību negatīvajām sekām un paliek tautas dusmām neaizsniedzams. Kutri izmanto vēlēšanas kā tautas neapmierinātības tvaika nolaišanas mehānismu. Galu galā valdību var nomainīt, bet īstie valdītāji paliek neskarti. Vai gan lieki ir jāizskaidro, ka tauta var izvēlēties tikai no tiem kandidātiem, kurus tai piedāvā masu informācijas līdzekļi, kuri pieder tai pašai nodevigiperkamajai pilsonu kasta!i. Pēc tam kad tautas ievēlētais politiķis nebūs izpildījis dotos solījumus, tautai iesmērēs jaunus kandidātus, kuri atkal apsolīs, šoreiz pilnīgi noteikti atrisināt cilvēku problēmas, atkal neizpildīs… un tā līdz bezgalībai. Tā rezultātā Cimdars sak visu blefu no sakuma!
15.aprīlis, 10:12 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!