Ar sirsnīgiem koncertiem tiek svinēta Mātes diena
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Scanpix

Svētdien, 14.maijā, kad šogad tiks atzīmēta Mātes diena, Rīgas kultūras centros un Sv. Pētera baznīcā notiks vairāki koncerti un sirsnīgi pasākumi veltīti māmiņām un vecmāmiņām. Vairāki nedēļas nogalē rīkotie pasākumi būs veltīti arī Starptautiskajai ģimenes dienai, kuru atzīmē 15. maijā. Ieeja svētku pasākumos ir bez maksas.

Labklājības ministrija (LM) skaidro, ka pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā ASV, un arī Latvijā Mātes diena jau ir kļuvusi par ikgadēju svētku dienu.

Kā liecina LM apkopotā informācija, 2016.gadā Latvijā bija piedzimuši 21 763 bērni, un pērn visvairāk bērnu piedzima mātēm vecumā no 25 līdz 35 gadiem.

Tāpat Latvijā ir vairāk nekā 200 000 ģimeņu ar bērniem līdz 18 gadu vecumam, no kurām gandrīz 40 000 ir daudzbērnu ģimenes, kuras ikdienā aprūpē trīs un vairāk bērnus. Vēl Latvijā ir vairāk nekā 2000 ģimeņu, kas ikdienā aprūpē sešus un vairāk bērnus.

"Mātes mīlestība ir gan ikdienas rūpēs, gan mazākos un lielākos brīnumos. Paldies par sirds siltumu un nesavtīgo gādību, paldies par ģimenēm, mūsu tradīcijām un vērtībām," uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Māmiņām veltīts koncerti notiks Kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" dejotāji skatītājus priecēs koncertā "Pavasari gaida viņa, visa dzīva radībiņa", bet skatuves mākslinieki Gints Andžāns, Ieva Akuratere, Ginta Krievkalna, Varis Vētra, Marts Kristians Kalniņš, Rēzija Kalniņa, Olga Rajecka, muzikālā apvienība "Vintāža" un ansamblis "Dzeguzīte" ielūdz apmeklētājus uz koncertu "Mans stāsts". Kultūras centrā "Mazā ģilde" varēs baudīt solistes Aijas Vītoliņas, pianista Romāna Vendiņa un saksofonista Dāvja Jurkas māksliniecisko sniegumu koncertā "Sirdspuksti". Klausītāji gaidīti arī pasaules un tautas mūzikas grupas "Zāle" koncertā "Viņa", kas notiks kultūras centrā "Imanta", kā arī Kārļa Kazāka koncertā "Sirsnīgais miers", kas būs dzirdams kultūras centrā "Iļģuciems". Jauks svētku noskaņas koncerts "Saules mirkli dāvājot" būs arī Brīvības gatves 266 telpās, kur uzstāsies soliste Evita Pehlaka un VEF Kultūras pils vokālais ansamblis "Poppy".

Svētku pasākumi notiks ne tikai kultūras centros, bet arī baznīcās. Rīgas Domā būs labdarības koncerts"Uzzied eņģeļu koks" ar Pāvula Jurjāna mūzikas skolas vijolnieku ansambļa un simfoniskā orķestra, kā arī kamerkora "Cantus" piedalīšanos. Šajā koncertā ieeja ir ar par ziedojumiem. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā dziedās jauktais koris "Domino" diriģenta Eduarda Fiskoviča vadībā koncertā "Satikšanās".

Mātes un ģimenes dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv.

 
Komentāri 1 Skatīt [1]
Skatīt komentārus [1]