Kino

23.mai
Ceturtdien, 24. maijā, pulksten 19 kino Citadele tiek demonstrēta filma par leģendāro mākslinieku Vinsentu van Gogu, kas atklās līdz šim nezināmu ieskatu mākslinieka personīgajā dzīvē un radošajā daiļradē.
 
21.mai
“Tas ir tāds svarīgs mirklis - pa 30 gadiem nekas nav mainījies, pasaule tāda pati ir. Ir režīmi, kas nekad neļauj nekādas svabadības izpaust. Jo iznāk jocīgi – amerikāņu filma brīvā Eiropā tiek cenzēta satura dēļ no Ķīnas puses. Liekas – šodien?! Bet tas notiek! Nekas vēl nav beidzies!” grupas „Pērkons” solists Raimonds Bartaševičs sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot ziņu, ka Francijā pēc ķīniešu prasības aizliegts rādīt dokumentālo filmu par Latvijas rokgrupu "Pērkons".
 
19.mai
Kannu kinofestivāla galveno balvu - "Zelta palmas zaru" - šogad saņēmusi japāņu režisora Hizokazu Kore-edas filma "Shoplifters", kas tiek dēvēta arī par "mūslaiku Oliveru Tvistu".
 
18.mai
2018. gada 17. maijā Baltijas valstu kino festivālā Sanktpēterburgā Krievijas pirmizrāde notikusi režisores Ināras Kolmanes dokumentālajai filmai "Dubultā dzīve. Sekss un PSRS".
 
18.mai
''Kriminālās ekselences fonds'' komanda aicina uz pavisam īpašu ekspozīciju, kas veltīta 2. skatītākajai pašmāju filmai šogad.
 
17.mai
Šonedēļ Kannu starptautiskā festivāla programmā Cannes Classics Festivāla pils Bunjuela zālē notika vēsturiskā režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli oficiālā skate, kas vairāk nekā pēc pusgadsimta kopš filmas uzņemšanas un aizliegšanas kļuvusi par šīs filmas pasaules pirmizrādi.
 
17.mai
Šonedēļ ciklā Latvijas filmas Latvijas simtgadei uz kinoekrāniem iznāk brāļu Laura (38), Raita (34) un Mārča (32) Ābeļu veidota populārzinātniska dokumentāla filma Baltu ciltis. Eiropas pēdējie pagāni – vēsturiskos faktos balstīts stāsts, kas atklāj noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.
 
15.mai
28 gadus vecais aktieris Aldens Ērenreihs iejutīsies ikoniskā varoņa Hana Solo lomā filmā ''Solo: A Star Wars Story'', pārņemot stafeti no Holivudas leģendas Harisona Forda.
 
15.mai
1967.gadā iznāca Rolanda Kalniņa filma ''Četri balti krekli''. 2018.gadā Latvijas kino meistardarbu rādīs Kannu kinofestivāla ietvaros, ar pašu Kalniņu skatītāju rindās!
 
12.mai
Par bijušā Itālijas premjerministra Silvio Berluskoni skandāliem pilno dzīvi tiks uzņemta jau trešā filma, sestdien vēstīja žurnāls "Variety".
 
11.mai
Filmas "Blēži" aktieris Intars Rešetins neslēpj – ar režisoru Andreju Ēķi pēc šī projekta vairs nestrādās.
 
11.mai
Francijā šonedēļ sācies Kannu starptautiskais kinofestivāls. Latvijas kino fanus, protams, visvairāk sajūsmina Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli (1967) sensacionālā dalība programmā Cannes Classics.
 
10.mai
Krievijas prezidents Vladimirs Putins noraidījis aicinājums atbrīvot apcietināto režisoru Kirilu Serebreņņikovu un ļaut viņam doties uz Kannu kinofestivālu.
 
8.mai
Pirms tai sekojošajām filmām, ''Avengers'' pirmo sastāvu 2012.gadā veidoja seši aktieri, no kuriem pieci tagad tikuši pie vienādiem tetovējumiem.
 
7.mai
Par godu Lielbritānijas prinča Harija un viņa mīļotās Meganas Mārklas kāzām pašā kāzu dienā, 19. maijā plkst. 18.15 dokumentālajā filmā “Karalisko kāzu noslēpumi” uzzināsim, kā tiek organizētas iespaidīgās karaļnama kāzas, savukārt plkst.19.05 dokumentālajā filmā “Harijs un Megana” varēs ieskatīties topošo jaunlaulāto bērnībā, karjeras ceļos un dažādos noslēpumos.
 
7.mai
Kinoteātrī "Splendid Palace" 10.maijā notiks režisores un scenārija autores Ināras Kolmanes dokumentālās filmas "Dubultā dzīve. Sekss un PSRS" pirmizrāde, informēja filmas producenta asistente Evita Bērziņa.
 
7.mai
Mūžībā 86 gadu vecumā aizgājis itāļu kinorežisors Ermanno Olmi, kura pazīstamākais darbs "L'Albero degli zoccoli" 1978.gadā saņēma Kannu kinofestivāla "Zelta palmas zaru".
 
6.mai
Šīgada ASV supervaroņu filmai "Atriebēji: Bezgalības karš" ("Avengers: Infinity War") ir lieliskas izredzes labot rekordu, sasniedzot kases ienākumus viena miljarda ASV dolāru apmērā 11 dienu laikā, kas līdz šim nebija izdevies nevienai filmai.
 
4.mai
Nacionālais kino centra (NKC) 4.maijā kinoteātrī "Splendid Palace" rīkotajā Latvijas filmu maratonā, notiks piecu kino darbu pirmizrādes, informēja NKC filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.
 
3.mai
Kino kā mākslas un izklaides veids pasaulē pazīstams jau kopš 19. gadsimta beigām. Lai gan šķiet, ka Latvijas kino vēsture nebūt nav tik sena, tomēr tikai pusgadu pēc pirmā publiskā kino seansa pasaulē pirmās kinofilmas tika izrādītas arī Rīgā.
 
1.mai
Tribekas filmu festivāla ietvaros lērums slavenību mēģinājuši atdarināt leģendāro aktieri Robertu Deniro.
 
1.mai
Amerikāņu aktrise Ešlija Džada pirmdien vērsusies tiesā pret bijušo Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kuru viņa vaino par karjeras sagraušanu.