Apgādā "Jumava" klajā nākusi Eduarda Veidenbauma dzejas izlase "Par spīti grūtiem laikiem"

Publicitātes foto
  • Publicitātes foto
1 / 1

Apgādā “Jumava” klajā nākusi tautā iemīļotā un populārā dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas izlase “Par spīti grūtiem laikiem”. Dzejas izlases sastādītāja Sandra Ratniece. Grāmatas priekšvārda autors ir dzejnieks, atdzejotājs, kritiķis un publicists Knuts Skujenieks.

Eduards Veidenbaums bija latviešu dzejieks un tulkotājs. Literatūrkritiķi viņa literāro devumu raksturo kā intelektuālo agresiju un izaicinājumu vai visai pasaulei, kas raksturots kā faktors, kālab viņa dzeja gadsimta laikā it nemaz nav novecojusi. Viņš ir viena no retajām personībām visā latviešu literatūras vēsturē, ko no jauna atkal un atkal atklāj katra jauno dzejnieku paaudze. Vairums viņa darbu ir publicēti pēc nāves.

Grāmata “Par spīti grūtiem laikiem” ir dzejas izlase, kurā ietverti Eduarda Veidenbauma dzejoļi, kurus savā mūzikā ir izmantojuši tādi atpazīstami komponisti kā Imants Kalniņš, Juris Kulakovs, Jānis Lūsēns un daudzi citi.

“Lai arī Eduards Veidenbaums atstājis vien ap 80 dzejoļiem, mums, Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”, gatavojoties kādam tematiskam pasākumam, veidojot apsveikumus uz svētkiem vai vienkārši ikdienā sastopoties ar dažādām dzīves situācijām, atrodas pa kādam trāpīgam vārdam no dzejnieka!

Novēlam ikvienam atrast pa kādam Veidenbauma dzejolim, ko glabāt tuvu sirdij, rokas stiepiena attālumā! “(Inta Puriņa Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” muzejpedagoģe)

Grāmatu var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās.

Komentāri [0]

 

Grāmatu apskats Vairāk >

Kaut kas traks!