Teātris

20:34
«Mans mērķis nav kļūt par režisori, es vienkārši gribēju šo darbu izdarīt. Nē, ne aiz garlaicības – man vienkārši šķita – ja es to nedabūšu no sevis laukā, es pati sajukšu prātā,» atzīst jaunā aktrise Marija Linarte (25). Piektdien, 25. maijā, pulksten 19 Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) pirmizrādi piedzīvos viņas debija režijā – iestudējums Anna: люболь, kas tapis pēc Ļeva Tolstoja romāna Anna Kareņina motīviem.
 
18.mai
Šovakar Dailes teātrī pirmizrāde klasikai – Antona Čehova Ivanovam!. Lomās lieliskie aktieri Artūrs Skrastiņš, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Artis Robežnieks, Vita Vārpiņa, Anete Krasovska, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Gints Andžāns, Lauris Dzelzītis, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Aldis Siliņš, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis, Kaspars Zīle, Niklāvs Kurpnieks, Edijs Zalaks. Saruna ar tās režisoru Regnāru Vaivaru notiek astoņas dienas pirms pirmizrādes. Esam norunājušies tikties teātra kafejnīcā pēc mēģinājuma, bet tā vien šķiet, visi ir iedegušies tik ļoti, ka mēģinājums nebeidzas, pat rindā pēc kafijas stāvot. Negaidot tradicionālo pirmspirmizrādes jautājumu, Regnārs Vaivars ķeras pie galvenā.
 
17.mai
«Vai Rietumiem un Austrumiem, šīm divām tik atšķirīgajām kultūrām, vispār ir iespējams satikties? Vai ir iespējams draudzēties, mīlēt, veidot ģimeni? Un kas no tā var vai nevar sanākt? Par to ir šis stāsts,» saka Dailes teātra aktrise Ērika Eglija.
 
15.mai
«Dzīvnieks nešķiro, vai viņa saimnieks ir čigāns, ebrejs, latvietis vai krievs. Viņam ir vajadzīgs cilvēks, kurš par viņu rūpējas. Tāpat kā mazam bērnam ir vajadzīga mamma, un viņam ir vienalga, kāda ir viņas nacionālā piederība un reliģiskā pārliecība. Un no dzīvnieku skatpunkta uz 20. gadsimta dramatiskajiem Latvijas vēstures notikumiem un mūsdienu pasaules izaicinājumiem iespējams paskatīties pilnīgi savādāk,» saka Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis.
 
15.mai
Kultūras ministrija (KM) par Latvijas Nacionālā teātra valdes locekli izraudzījusies aktieri un režisoru Jāni Vimbu, kurš amata pienākumus sāks pildīt 27.jūnijā, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
 
8.mai
«Tas, ka viens uz otru nekliedzām, ir skaidrs, bet es īsti nevarēju atcerēties, uz kādas nots mēs šķīrāmies. Tāpēc atkalsatikšanās ar Viesturu Kairišu man bija ne tikai ilgi gaidīta, bet arī mazlietiņ uztraukuma pilna,» atklāj Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Elīna Vāne. Viņai sestdien pirmizrāde – titulloma poļu dzejnieka un dramaturga Juliuša Slovacka lugā Baladīna, ko iestudējis režisors Viesturs Kairišs.
 
8.mai
Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs un režisors Alvis Hermanis no teātra atlaidis režisori Māru Ķimeli. Savukārt štatu labprātīgi pametusi Hermaņa sieva aktrise Kristīne Krūze-Hermane, vēsta portāls "jauns.lv".
 
2.mai
«Ideja par izrādi dzima pirms apmēram septiņiem gadiem, kad aizsaulē aizgāja mani vecāki – dzejnieks Gunars Saliņš un filoloģe Jautrīte Saliņa. Māte bija savākusi ļoti daudz materiālu par Elles ķēķa laiku, un es sapratu, ka ar to vajadzētu dalīties – jo īpaši te, Latvijā, kur par šo mākslinieku grupas darbību ir maz zināms,» saka ASV dzīvojošā latviešu mūziķe (mecosoprāns) un aktrise Laila Saliņa.
 
26.apr
Rīt, 27. aprīlī, Daugavpils teātrī pirmizrāde režisores Paulas Pļavnieces veidotajam jauniestudējumam Lutišķi. Simtgade. Izrādes veidotāji pozicionē šo kā mūsu sabiedrības spoguļattēlu uz simtgades sliekšņa.
 
25.apr
«Daudzus gadus biju ļoti aktīvi strādājusi teātrī, tāpēc es neteikšu, ka laiku, ko pavadīju ar bērnu, varēju līdz galam izbaudīt. Nav ko izlikties, ka mājās ir viegli. Bet es biju apņēmusies, ka pusotru gadu būšu ar mazo, un es arī to nenožēloju. Bet iespēja atgriezties darbā, mēģināt ko jaunu radīt, kas ļauj paskatīties citā virzienā, ir ļoti patīkama,» atzīst Latvijas Leļļu teātra aktrise Dana Avotiņa-Lāce (34).
 
24.apr
«Jebkura šķiršanās ir sāpīga, bet dzīve tāpēc neapstājas, un par to prieks. Darba šobrīd ir ļoti daudz, un tā arī gribētos turpināt,» saka aktrise Iveta Pole. Šovakar un rītvakar pulksten 19 viņa būs uz Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) skatuves – titullomā izrādē Heda. Izrādē, kas apvieno kursabiedrus, lielu daļu to aktieru, kuriem pērnvasar uzteica darbu Jaunais Rīgas teātris (JRT).
 
19.apr
No šodienas līdz 21. aprīlim Valmieras Drāmas teātris (VDT) ar trim izrādēm viesosies Liepājas teātrī. Savukārt Liepājas teātris sestdien un svētdien, 21. un 22. aprīlī, ciemosies Valmierā, bet 29. aprīlī būs Rīgā, Dailes teātrī.
 
16.apr
Šodien Latvijas Nacionālajā teātrī tiks izspēlēts koncertstāsts "Tango bez asinīm", ar kuru atzīmēs aktrises Ditas Lūriņas dzimšanas dienu.
 
12.apr
«Man nebija doma iestudēt tieši Moljēru vai Krimpu. Primāri es domāju par tēmu, kas mani pašu aizrauj, un – mani uzrunāja mizantropija. Un mizantrops – kā tēls, kā raksturs, kā cilvēks, kurš zina, kā visam ir jānotiek un kā kam ir jāizskatās. Manuprāt, diezgan aktuāla tēma, ko īpaši jūtam sociālajos medijos,» saka režisors Viesturs Meikšāns (37).
 
11.apr
Rīt, 12. aprīlī, Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) notiks Edvarda Olbija lugas Kaza jeb kas ir Silvija? jauniestudējums Māras Ķimeles režijā.
 
11.apr
2014.gadā apstiprinātais Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības budžets atbilst reģionālo kultūras centru vajadzībām, kamēr JRT rekonstrukcijas un mūsdienīga teātra projekts ir krietni sarežģītāks gan no būvniecības, gan no tehnoloģiju viedokļa, informēja VAS "Valsts nekustamo īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
 
10.apr
«Kad to ciparu ieraugu, tas, protams, mani mulsina, bet es ar to nestaigāju kā ar smagu nastu. Jo tā arī nav nasta. Tas ir dzīves nogrieznis, kas jau noiets, un es ar to esmu bagāta un lepna,» saka Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. 16. aprīlī viņai būs 40. dzimšanas diena, un tai par godu divus vakarus – šodien un arī tieši aktrises jubilejas reizē – tiks izspēlēts koncertstāsts Tango bez asinīm.
 
5.apr
«Man nav saprotama mīlestība starp deviņpadsmitgadīgu meiteni un septiņdesmit piecus gadus vecu vīrieti. Man tomēr šķiet, ka tas ir zināms aprēķins, jo es tiešām nezinu nevienu piemēru, kur šādu attiecību pamatā būtu nesavtīga mīlestība,» saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) jaunā aktrise Elīna Dambe (24).
 
5.apr
78 gadu vecumā mūžībā aizgājusi aktrise Velga Vīlipa.
 
2.apr
62 gadu vecumā miris Krievijas teātra režisors, dramaturgs un avangarda teātra "Teatr.doc" dibinātājs Mihails Ugarovs, pirmdien vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi.
 
28.mar
Teātris "Dirty Deal Teatro" maijā pārcelsies uz jaunām telpām Āgenskalnā, Talsu ielā 1, informēja teātra pārstāve Elīna Ķempele.
 
23.mar
Šovakar Dailes teātrī pirmizrāde lielās zāles izrādei – Dž. Dž. Džilindžera iestudētajai Ainas Rendas «romantiskai drāmai 2 cēlienos» Būt Kejai Gondai.