Latviešu komēdijas klasika atdzimst Nacionālajā teātrī

Komentāri [10]

 
Ceru, ka nav farss
Žēl, ka Lūriņa galvenajā lomā, tā pusbērna balss un apaļā saldā sejiņa visās lomās ļoti līdzīga, redzēt vēl vienu tādu, lakam nē. Forši, ka Egliens būs. Šajā aktieru pārī, lai arī atzītāka ir sieva, bet talantīgākais ģimenē ir Mārtiņš. Viņa dēļ un vēl dažu citu aktieru dēļ varbūt ir vērts uz šo izrādi aiziet. Cerams, ka nav farss (spriežot pēc grima).
11.maijs, 9:17 Atbildēt
Delartiskā
Spriežot pēc grima, viņi mēģina slēgt Blaumaņa komēdiju ar delartiskās komēdijas atslēgu.
Un vēl, lai gan rakstā tas nezin kāpēc nav ne ar vārdu pieminēts, Trīnes lomu otrā sastāvā spēlēs Marija Bērziņa - lūk, ne salda, ne bērnišķīga. Pavisam cita tipa aktrise. Tas nozīmē, ka var jau iet un skatīties to visu arī bez Lūriņas.
P.S. Atkal kārtējo reizi redzam, ka vārdu "savādāks" lieto kontekstā, kur tas nav jālieto un kur jābūt vārdam "citādāks". Nevar gan zināt, vai tas nāk no šī laikraksta, vai no NT dīvas valodas bagātajiem krājumiem ("Kardināli savādāka").
11.maijs, 10:01 Atbildēt
esmu idiots !
Nesaprotu, kāpēc pin klāt Blaumaņa vārdu?
Ģērbiet par Āfrikas iedzimtajiem, lieciet lēkāt hula-hula rituāldančus ar mobilajiem telefoniem rokās un citādi pierādiet, ka latvieši ir cēlušies no čukčiem, bet neizplatiet jaunatnes prātiņos pseidopatiesibu, ka Blaumanis aprakstījis iedzimtos latviešus, tāpat kā Vilis Lācis !
11.maijs, 11:05 Atbildēt
mārketinga triks publikas pievilināšanai...
:) :)
11.maijs, 11:09 Atbildēt
es
Vairāk šādu lugu interpretāciju un teātris paliks tukšs no skatītājiem. jau jāņem nost neskatītā izrāde Pērs Gints, tagad vēl šāds ārprāts. Žēl Blaumaņa es uz izrādi noteikti neiešu
11.maijs, 11:35 Atbildēt
Šoreiz, diemžēl
Es arī neiešu. Jo tur jau ir tā Blaumaņa burvība, parādīt parastus vienkāršus cilvēkus, ar visām cilvēciskajām vājībiņām, un ir jābūt lielai gan režisora, gan aktieru meistarībai, lai ar it kā vienkāršām metodēm trāpītu mērķī, nepārvēršot pasākumu par prastu farsu. Šoreiz, diemžēl, izskatās pēc farsa.
15.maijs, 9:57 Atbildēt
C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
Latvijas Republikas SATVERSME.

VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
...
89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

=======

Ir sacīts: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
11.maijs, 16:54 Atbildēt
Mme D'Anžū
Ak tu kungs, ak jel - "lielā" Lūriņa atveidos "mazo cilvēciņu" Trīni! Cik šķebinoša vīzdegunība, samākslotā uzvilktība un prāgudrība. LTV raidījumā "Personības" pat atļāvās sevi par LV teātra "aristokrāti" nosaukt. Nav brīnums, ka laulātais draugs, kā Blaumanis teiktu, APKRITA ar - visticamāk - psihosomātiskām muguras sāpēm... Kad paskatās tos videorullīšus NT mājaslapā, tad - nevar saprast, kas tie tur par tādiem izspūrušiem troļļiem vai mošķiem un kāpēc šamie tā māžojas?
11.maijs, 21:36 Atbildēt
Ita
Nu tas gan nemaz neizskatās pēc Blaumaņa lugas,nepatīk režisora pārveidojums,cik esmu redzējusi atsevišķos skatos,tas ir kaut kas mistisks,nevis vecais labais Blaumanis.Žēl gan,to lugu gan nevajadzēja izķēmot.
12.maijs, 8:46 Atbildēt
Atigila
Noskatījos. Maz baudāms gabals. Un no Blaumaņa maz kas palicis pāri- aktieri kā primāti lēkā, bļauj. Ābrams (žīds) nez kāpēc ar čalmu galvā, aktieru tērpi dažiem kā akmens laikmetā, dažiem kā Romas impērijas iedzīvotājiem, pa vidu iepin netradicionāli orientētu pāri, beigās Trīne apprec muslimu. Kaut kāds savārstījums.Kādam jābūt galvā juceklim lai kaut -ko tāādu izdomātu!
12.maijs, 14:18 Atbildēt

Teātris Vairāk >

Kaut kas traks!