Komentāri / Latviešu komēdijas klasika atdzimst Nacionālajā teātrī
 

9 komentāri

CCeru, ka nav farss
Žēl, ka Lūriņa galvenajā lomā, tā pusbērna balss un apaļā saldā sejiņa visās lomās ļoti līdzīga, redzēt vēl vienu tādu, lakam nē. Forši, ka Egliens būs. Šajā aktieru pārī, lai arī atzītāka ir sieva, bet talantīgākais ģimenē ir Mārtiņš. Viņa dēļ un vēl dažu citu aktieru dēļ varbūt ir vērts uz šo izrādi aiziet. Cerams, ka nav farss (spriežot pēc grima).
11.maijs 2017, 9:17 Atbildēt
DDelartiskā
Spriežot pēc grima, viņi mēģina slēgt Blaumaņa komēdiju ar delartiskās komēdijas atslēgu.
Un vēl, lai gan rakstā tas nezin kāpēc nav ne ar vārdu pieminēts, Trīnes lomu otrā sastāvā spēlēs Marija Bērziņa - lūk, ne salda, ne bērnišķīga. Pavisam cita tipa aktrise. Tas nozīmē, ka var jau iet un skatīties to visu arī bez Lūriņas.
P.S. Atkal kārtējo reizi redzam, ka vārdu "savādāks" lieto kontekstā, kur tas nav jālieto un kur jābūt vārdam "citādāks". Nevar gan zināt, vai tas nāk no šī laikraksta, vai no NT dīvas valodas bagātajiem krājumiem ("Kardināli savādāka").
11.maijs 2017, 10:01 Atbildēt
eesmu idiots !
Nesaprotu, kāpēc pin klāt Blaumaņa vārdu?
Ģērbiet par Āfrikas iedzimtajiem, lieciet lēkāt hula-hula rituāldančus ar mobilajiem telefoniem rokās un citādi pierādiet, ka latvieši ir cēlušies no čukčiem, bet neizplatiet jaunatnes prātiņos pseidopatiesibu, ka Blaumanis aprakstījis iedzimtos latviešus, tāpat kā Vilis Lācis !
11.maijs 2017, 11:05 Atbildēt
mmārketinga triks publikas pievilināšanai...
:) :)
11.maijs 2017, 11:09 Atbildēt
ees
Vairāk šādu lugu interpretāciju un teātris paliks tukšs no skatītājiem. jau jāņem nost neskatītā izrāde Pērs Gints, tagad vēl šāds ārprāts. Žēl Blaumaņa es uz izrādi noteikti neiešu
11.maijs 2017, 11:35 Atbildēt
ŠŠoreiz, diemžēl
Es arī neiešu. Jo tur jau ir tā Blaumaņa burvība, parādīt parastus vienkāršus cilvēkus, ar visām cilvēciskajām vājībiņām, un ir jābūt lielai gan režisora, gan aktieru meistarībai, lai ar it kā vienkāršām metodēm trāpītu mērķī, nepārvēršot pasākumu par prastu farsu. Šoreiz, diemžēl, izskatās pēc farsa.
15.maijs 2017, 9:57 Atbildēt
MMme D'Anžū
Ak tu kungs, ak jel - "lielā" Lūriņa atveidos "mazo cilvēciņu" Trīni! Cik šķebinoša vīzdegunība, samākslotā uzvilktība un prāgudrība. LTV raidījumā "Personības" pat atļāvās sevi par LV teātra "aristokrāti" nosaukt. Nav brīnums, ka laulātais draugs, kā Blaumanis teiktu, APKRITA ar - visticamāk - psihosomātiskām muguras sāpēm... Kad paskatās tos videorullīšus NT mājaslapā, tad - nevar saprast, kas tie tur par tādiem izspūrušiem troļļiem vai mošķiem un kāpēc šamie tā māžojas?
11.maijs 2017, 21:36 Atbildēt
IIta
Nu tas gan nemaz neizskatās pēc Blaumaņa lugas,nepatīk režisora pārveidojums,cik esmu redzējusi atsevišķos skatos,tas ir kaut kas mistisks,nevis vecais labais Blaumanis.Žēl gan,to lugu gan nevajadzēja izķēmot.
12.maijs 2017, 8:46 Atbildēt
AAtigila
Noskatījos. Maz baudāms gabals. Un no Blaumaņa maz kas palicis pāri- aktieri kā primāti lēkā, bļauj. Ābrams (žīds) nez kāpēc ar čalmu galvā, aktieru tērpi dažiem kā akmens laikmetā, dažiem kā Romas impērijas iedzīvotājiem, pa vidu iepin netradicionāli orientētu pāri, beigās Trīne apprec muslimu. Kaut kāds savārstījums.Kādam jābūt galvā juceklim lai kaut -ko tāādu izdomātu!
12.maijs 2017, 14:18 Atbildēt