Komentāri / KULTŪRA: Opera un festivāls uz divdesmit gadu sliekšņa: kurp virzāmies?
 

2 komentāri

HHm
" Un tas jau ir izvēles jautājums, vai tādas personības kā Maija Kovaļevska Tatjanas lomā spēj motivēt vēlreiz doties uz Rēzijas Kalniņas režisēto iestudējumu, vai Oksana Volkova - vēlreiz apmeklēt Marī Evas Sinjerolas melno Karmenu."

----------------

Interesants jautājums, zinot, ka VISAS operas festivāla izrādes šogad bija izpārdotas vēl labu vēl labu laiku pirms festivāla sākuma. Interesanti ir arī tas, ka, palasot tos ārzemju operas ceļotāju blogus gan angļu, bet vēl jo vairāk gan vācu, gan franču valodās, šīgada Rīgas operas festivāla vokālo virsotņu vērtējums daudziem blogeriem bija krietni citādāks.
7.jūlijs 2017, 17:53 Atbildēt
KKija
Nu, tas, ka atzīto operzvaigžņu paaudze jau tuvojas četrdesmit gadu slieksnim, nudien neko nenozīmē. Pasaule uzzināja par Annu Ņetrebko, kad viņai bija 33 gadi, bet mūsu E. Garanča, M. Kovaļevska, M. Rebeka uzvarēja prestižos, starptautiskos konkursos 26/27 gadu vecumā, pēc kā arī viņu starptautiskā karjera uzņēma apgriezienus, Operdziedāšana nav sports, tajā tieši 30 un vairāk gadi (kad sportā karjeru jau mēdz beigt) ir brīdis, kad dziedātājs iegūst pirmo īsto briedumu.

Tomēr nevaru nepiekrist, ka galakonkertā varēja dot vārdu arī vietējiem LNO solistiem. Jānis Apeinis klases ziņā nemaz nav sliktāks par tiem, kas no ārzemēm, un tomēr festivālā bija nodziedājis operas titullomu. Un vēl tīri stratēģiski būtu bijis pareizi parādīt arī divus jaunos vietējos solistus, kuri šajā sezonā bija piedzīvojuši būtiskas debijas savās balsu grupās - Lauru Teivāni un Mihailu Čuļpajevu, atvēlot viņiem vismaz divi vienā numuru - kaut būtu nodziedājuši Mikaelas un Dona Hosē duetu no "Karmenas".

Un vēl žēl, ka rakstā par galakoncertu nebija atsevišķi atzīmēta Inga Kalna, kura sev raksturīgajā kvalitātē bija lieliska savos bel canto dziedājumos. Šajā sakarā gan izbrīnu nedaudz radīja koncerta programma - visu laiku domāju, ka būs tikai romantisma mūzika, bet izrādījās, ka bija gan tā, gan arī slaveni, zīmīgi skaņdarbi no pavisam citiem stiliem.
8.jūlijs 2017, 9:37 Atbildēt