Maestro būs skaists koncerts ar pūtēju orķestri
©F64

«Pūtēju orķestri man vienmēr patikuši. Tas saistās ar bērnību, ar pažarniekiem un zaļumballi, ar maršiem un lustīgiem meldiņiem,» saka Raimonds Pauls, kura skaņdarbus varēs dzirdēt VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā Vienā elpā Ķīpsalā 5. maijā.

Maestro atzīst, ka pēdējos gados pūtēju orķestri piedzīvo jaunu uzplaukumu. Skatītāju interesi raisa gan defilē priekšnesumi, gan interesants repertuārs, kas ietver arī džeza ritmus, un veiksmīgi, labi aranžējumi. «Man vienmēr smaidu izraisa maziņie, kas staigā pa laukumu, turot lielu, smagu instrumentu, skatoties, kur jāliek kājas, un vēl spēlē,» ar smaidu Maestro raksturo krāšņos defilē priekšnesumus un piebilst, ka «lielos laukumos un pilsētu svētkos pūtēju orķestri ir visiederīgākie». Šajā koncertā skanēs gan Raimonda Paula pirms trīsdesmit gadiem tapušais popūrijs Džons Neilands, gan jaunākas dziesmas Aivara Krūmiņa aranžējumā, kas pirmoreiz plašākai publikai izskanēs tieši Ķīpsalā. Starp citu, šajā ciklā iekļautā No Kolkas līdz Rēzeknei ir viens no bērnu un jauniešu šā koncerta vismīļākajiem skaņdarbiem. Vēl koncertā līdzās R. Paula mūzikai jaunos, mūsdienīgos aranžējumos skanēs arī citu latviešu komponistu pazīstami skaņdarbi, piemēram, Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis, Jura Kulakova Slidotava utt.

Jāatgādina, ka 5. maijā pulksten 17 Ķīpsalas hallē notiks VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncerts Vienā elpā, kas veltīts Latvijas simtgadei. Tajā gluži kā Dziesmu un deju svētkos vienā varenā orķestrī apvienosies 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri - 1500 jauno mūziķu, kuri izdzīvos Latvijas simtgades vēstures stāstu mūzikā. Programmā: tautas mūzika, A. Jurjāna, E. Dārziņa, G. Ordelovska, R. Paula, J. Lūsēna, J. Kulakova un citu komponistu mūzika. Programmu papildinās krāšņi orķestra defilē priekšnesumi. 
Komentāri 1 Skatīt [1]
Skatīt komentārus [1]