Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Kultūra \ Mūzika

LU pūtēju orķestris neatstāj iespējas konkurentiem un plūc laurus Čehijā

© Publicitātes foto

Latvijas Universitātes biedrības „Juventus" pūtēju orķestris diriģentu Jāņa Puriņa un Jāņa Kaģa vadībā 18. Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursa Ostravā (Čehija), ieguva 95,4 punktus no 100 iespējamiem un saņēma konkursa „Grand Prix" – firmas „Arnolds & Sons" trompeti un kļuva par absolūto konkursa uzvarētāju.

Latvijas Universitātes (LU) pūtēju orķestris (PO) konkursā piedalījās visaugstākās grūtības pakāpes grupā, atskaņojot obligāto skaņdarbu - čehu komponista Pāvela Staneka „Svītu par čehu tautas dziesmu tēmām", latviešu komponista Andra Riekstiņa svītas „Sena partita" ceturto daļu „Matlot" un amerikāņu komponista Deivida Maslankas „Mazu simfoniju Dod mums šo dienu/ Give Us This Day".

Ostravas Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss notiek reizi divos gados un tajā piedalījušies gandrīz visu Eiropas valstu kolektīvi. Šogad pirmo reizi konkursā tika pārstāvēta arī Latvija. Konkursa dalībnieku vidū bija arī orķestri no Čehijas un Horvātijas. Konkurss norisinājās Janāčeka Filharmonijas orķestra mājvietā - Ostravas Kultūras centra Lielajā zālē.

Šī gada konkursa žūrijā bija ne tikai pūtēju orķestru mūzikas prominences no Čehijas, bet arī diriģents Adams Hudecs no Slovākijas un komponists Oto Švarcs) no Austrijas.

Publicitātes foto

Žūrijas loceklis Oto Švarcs uzteica orķestra labo skanējumu un Andra Riekstiņa skaņdarba atskaņojuma interpretāciju. Savukārt žūrijas loceklis, Čehijas Policijas orķestra galvenais diriģents Vaclavs Blahuneks atzina, ka LUPO bija izcili sagatavojies: „Paldies par jūsu mūziku. Piemērota programma, laba orķestra kopskaņa, simfonisks skanējums, izcils balanss."

LUPO saņēma arī balvu par labāko obligātā skaņdarba atskaņojumu savā grupā.

„Piedalīšanās konkursos ir nozīmīgs profesionālu izaugsmi veicinošs faktors katram mākslinieciskam kolektīvam. Vēl jo vairāk - ja tajā izdodas uzvarēt, saņemt konkursa absolūtā uzvarētāju balvu. Man ir liels prieks par visu mūziķu atdevi gan gatavojoties braucienam, gan arī pašā konkursā. Protams, lielu palīdzīgu roku labai muzicēšanai deva arī izcilā Ostravas koncertzāle. Tajā bija dzirdams viss, atlika tikai brīvi un atraisīti muzicēt. Un tas arī notika gan stilistiski grūtajā Andra Riekstiņa darbā, gan konkursa dienas jubilāra, deviņdesmitgadnieka, obligātā skaņdarba komponista Pāvela Staneka mūzikā, gan maģiskajā un aizrautīgajā Deivida Maslankas mūzikā," uzsvēra LUPO diriģents Jānis Puriņš.

LU pūtēju orķestris piedalījās arī noslēguma koncertā, atskaņojot Džona Berija, Nino Rotas, Astora Pjacollas, Pētera Butāna un Imanta Kalniņa mūziku.

LU pūtēju orķestra braucienu uz konkursu finansiāli atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, LU Studentu Padome, VKKF.