Komentāri / Silvijas Radzobes pētījums par Čaku: Maza klizma ar komunismu

27 komentāri

PPar divvalodības iespēju
Ja pareizi atceros prezidents A.Bērziņš no referenduma vispār vēlējās norobežoties, tikai sabiedrības spiediena rezultātā viņš mainīja savas domas. Kritiķe eksprezidentu dedzīgi aizstāvēja jebkurā situācijā, kauninot tos, kas kritiski viņu vērtēja .
6.septembris 2017, 8:54 Atbildēt
EESMAIJA
Un pareizi darīja! Bērziņš bija labākais, kas Latvijai varēja būt! Tikai... tiem pašiem, kuri aprija ikvienu, kas no sirds vēlēja Latvijai labu, labpatika pārņemt Bērziņa iznīcināšanas programmas īstenošanu. Tas viņu, kā jebkuru cilvēku, satrieca. Tai sugai vajadzēja tāda veida cilvēkus kā VVF, savas spalvas spodrinātāju, kas krustu šķērsu joņojot pa pasauli, bez jebkādas intereses par cilvēkiem, kas apdzīvo šo mazo zemes pleķīti, par pašu valsti nedomājot. Jā, vēl pamanījās pasaules noziedzniekam Sorosam pie krūts piespraust Trīszvaigžņu ordeni.... Bērziņš nelocījās neviena priekšā un kalpoja tikai savai sirdsapziņai. Jā, priecājos par tādu cilvēku esamību kā Radzobe!
7.septembris 2017, 9:26 Atbildēt
::)
Čaļi, pa galvu vajag! Ilgi neesat sisti!, jā, atceramies.
7.septembris 2017, 17:18 Atbildēt
LLetiņš
Labs raksts !!!
6.septembris 2017, 9:05 Atbildēt
ČČaka kaunināšana
kāpēc S.Radzobe neliek lietā savas detektīva zināšanas Rīdzenes sarunu lietā (vien iejautājās tviterī, vai sarunu piegādātājs žurālam IR to darījis par samaksu). Saprotu, ka daudz ērtāk runāt par A.Čaka laiku (viņu kauninot), par Franču grupu..., jo pēc VDK arhīvu pētīšanas jebkuru no kultūras ļaudīm var "aplikt" ar nodevēja statusu. Vai vēl kāds ir palicis, kurš nav bijis nodevējos? Līdztekus visam S.Radzobe kvēli simpatizē N.Ušakovam un viņa kaķiem, gluži tāpat A.Lembergu ne reizi vien aizstāvējusi tviterbatālijās. Nebrīnos, ka NRA A.Jundze šeit recenzē SR grāmatu, jo kritiķe NRA augstu vērtē, un viņai nav ne jausmas, kam NRA patiesībā pieder. Un, kāpēc gan par to interesēties, ja no ērtā pašas statusa var pavētīt Staļina laikus Latvijā un tā laika mazdūšīgos cilvēciņus un to populāri uzlikt uz papīra. Baigi.
6.septembris 2017, 10:14 Atbildēt
kkaunināšana
kāpēc radzobe nerunā par tik katastrofālu latvijas liktenim lietu kā rīdzenes sarunas,bet simpatizē lembergan ,kauns un baigi.
6.septembris 2017, 11:04 Atbildēt
TTulks
Vai tad tādus dzejoļus labāk būtu bijis lasīt krieviski? Tad jau tagad arī - nu nerakstiet latviski par bēgļu uzņemšanu un varavīksnes karogoto vērtībām, kas ir tāda pati laikmeta mode kā toreiz komunisms.
6.septembris 2017, 14:58 Atbildēt
PPārdomas
Sviests, kautkāds !!!.....Kāds sakars te Lembja "rīdzenes sarunām" ar Aleksandru Čaku ???!!!
6.septembris 2017, 15:00 Atbildēt
jjanis
latviešu tautas nodevējus var uzzināt palasot vecās avīzes. Nevajag nekādus čekas maisus un sarunas. Tos vētījot ciestu daudz godīgo latviešu. Lai veicas Arno ar lasīšanu un aprakstīšanu, ja reiz tā vajag, bet vai varam būt droši, ka Soross nekomandē arī nra?
7.septembris 2017, 11:02 Atbildēt
IImants Kalniņš
Mūsu mūžu sāpes tukša vizma neizpirks,
Mūsu sapņiem vārdu vēji nedos brīves.
Nenorimstiet, neapdziestiet! Ilgojieties viņas dzīves,
Viss, kas mīdīts, viss, kas salauzts, saules mīlā jauns kad spirgs.

Jānis Sudrabkalns
6.septembris 2017, 19:24 Atbildēt
mmierīgais
Nožēlu izraisa šādu streipisku kazu un āžu pašapmierinātības orgasmā 'drosme' vētīt asiņainā režīmā dzīvojošas personības,kas sev par nelaimi piedzima talantīgs, moku pilnā radošā dzīve.
6.septembris 2017, 20:58 Atbildēt
TTieši tā
Protestēt un būt principiālam ir viegli, ja tas tevi privāti neapdraud.
6.septembris 2017, 21:11 Atbildēt
rragana
Neesmu lasījusi Radzobes grāmatu,bet Jundzes raksts ir interesants.Un kāds sakars Radzobei ar Rīdzenes sarunām un Lembergu?
6.septembris 2017, 21:39 Atbildēt
KKatrā iekārtā un laikmetā
ir tēmas un klizmas, par kurām runāt ir riskanti. Pieņemu, ka šobrīd arī tādas ir. Nav ko lēkt uz ecešām, un, ja nu tā var izrādīties arī finanšu piesaiste? Nupat bija 23.augusts, vēl atmiņā tas laiks, kad kultūras darbiniekiem "piedāvāja" nosodīt, un nosodīja arī. Un tie nepavisam nebija Čaka laiki. Gluži tāpat S.Radzobe atmodas laikā Jaunatnes teātra likvidēšanas lietā nepavisam nesaredzēja "citu Ā.Šapiro" kā ne tikai talantīgu režisoru, ignorēja arī viņa attieksmi pret atmodas notikumiem, galu galā Maskavā pat viņš grāmatu izdeva, to taču arī būtu interesanti tautai izskaidrot. Talantīgie mēdz būt ļoti sarežģītas personības. Bet par Smiļģi, viņš taču daudzus arī "piesedza" represiju laikos, tad jau arī par to vajadzētu runāt.
7.septembris 2017, 7:57 Atbildēt
llauku vecis
Mana māte mācījās Drabešu sākumskolā un tur par skolotāju strādāja Čadarainis, kuru BĒRNI ĻOTI MĪLĒJA.
Par komūnisma idejām , kuras viltīgi , smalki pasniedza žīdi.
Ko tagad teiks tie, kuri kaismīgi sadarbojas ar šodienas žīdiem, dzied slavas dziesmas.
7.septembris 2017, 8:39 Atbildēt
KKvadrāts
“Tikai tas, kas dzimis lielās mokās, Pieder mīlestībai.” A.Čaks.
Nav nevienai šīs pasaules varai kāda absolūta vara, lai kā viņai uzticīgi censtos izkalpoties kaut miljons "slampātāju" jundzēnu un radžobes.
7.septembris 2017, 12:01 Atbildēt
KKvadrāts
" Kā kastanis es vaļā šķēlos, / Ar savu tautu kopā cēlos / Un tagad stāvu saules starā." / A.Čaks, 1946.
Lasīsim A.Čaka dzeju, tad labāk sapratīsim savu pagātni un tagadni, savus varoņus un stulbeņus, kuri izmisīgi cenšas izkalpoties šodienas varai.
7.septembris 2017, 12:18 Atbildēt
PPēters
Es saprotu, ka kādam vajag iznīcināt jebkādas autoritātes, kas latviešiem vēl palikušas, lai sagrautu tautas pašapziņu un morāli pilnībā. Tieši tādi savas tautas ievērojamāko darbinieku nomelnotāji, kā raksta autors un Radzobe, visos laikos ir bijuši pirmie stučītāji un slavas dziesmu režīmam dziedātāji.Gudri un pareizi audzināti cilvēki šo deģenerātu murgus neņems vērā, bet sirds sāp par jaunatni, kuras prāti jau tā ar mēsliem pārbāzti, ka īstajām vērtībām vairs neatliek vietas.
7.septembris 2017, 12:19 Atbildēt
KKvadrāts
" Antikomunisms - ceļš uz tautu iznīcību." V.Munters, 1963.
Jundzēni un radžobes ar savu aprobežoto antikomunismu un "bāreņu tautas" sindroma propagandu paši sevi ved pretī iznīcībai.
"- Latvijas inteliģence zināmā mērā ir sagrauta. Kādā nozīmē? Sabiedrībā nav inteliģences pārstāvju, kuru viedoklis būtu ārkārtīgi nozīmīgs lielākajai daļai iedzīvotāju." Akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, profesors, inženierzinātņu doktors Andrejs KRASŅIKOVS (NRA, 27.06.2017.)
7.septembris 2017, 12:32 Atbildēt
MMalda
"Latviešiem piemīt grēciņš, kas velkas līdzi no jaunlatviešu Pēterburgas Avīzēm. Tā ir tradīcija runāt par kultūras dižgariem kā par uz zemes mītošiem dieviem. Nepārspīlēšu apgalvojot, ka pat nopietni pētnieki pret izpētes objektiem dažādos laikos ir izturējušies kā tādas nekritiskas vecmeitas pret savu pārbaroto runci. Tāpēc mums netrūkst cildenu leģendu par personībām, kas privātajā dzīvē bija diezgan nožēlojamas."
Izcils teksts, pie katra vārda piekrītoši jāmāj ar galvu :)
7.septembris 2017, 12:38 Atbildēt
KKvadrāts
" Paņemsim no pagātnes uguni, nevis pelnus." Ž.Žoress.
Paņemsim A.Čaka radīto "uguni" - nekādi judzēni un radžobes ar savu "patiesību" nespēs aplipināt!
Kas bez grēka, lai metā akmeņus, es labāk pārlasu Čaka laika dzejnieces rakstīto novēlējumu "Latviešiem"
"Mēs visi vienos dubļos vārtījušies esam / Un lūpās nobālušās, kurām vārdu nava, / Mēs sava gļēvuma un melu smaidu nesam.
Aiz mums dim aizgājušu soļu slava, / Pūš bargi viesuļi, kas visus pelus vētī. / Un nokrīt putekļi no sveša un no sava. / Bet Dieva klusumā, kas dziļi, dziļi pētī, / Kad mokās kūpam mēs kā zeme, kad ir lijis, / Skan kāda balss, kas biedina un svētī: / Cik gaišs tu pats tai tumsas naktī bijis?"/ V. Strēlerte.
7.septembris 2017, 12:45 Atbildēt
KKvadrāts
" Profesore godprātīgi ieskicē situāciju...." - ????
Situāciju vajag ieskicēt objektīvi (zinātniski kritēriji), nevis kādu emociju iespaidā, antikomunisma sponsoru un "bāreņu tautas" propagandas pavadā. Zīmīgs ir pēckara gadu aculiecinieka, izcilā latviešu karikatūrista Ērika Oša teiktais:" Tagad par pēckara periodu runā maz un neobjektīvi. Piemin tikai represijas. Es 1946. gadā pabeidzu vidusskolu. No visas klases tikai kādas divas vai trīs meitenes neaizgāja studēt, visi pārējie iestājās augstskolās. Miera laikā tā nekad nebūtu noticis. Visi skrēja mācīties.
Staļina laiks bija dīvains...( Kā rāma upe mana dzīve plūst. Saruna ar karikatūristu Ēriku Ošu.)
7.septembris 2017, 14:36 Atbildēt
nnez
Pa kuru laiku Čaks? Radzobe tak tagad ar krievu utu apkarotāju apkarošanas smago misiju noņēmusies.
7.septembris 2017, 15:16 Atbildēt
>> Pēters
Es saprotu, ka kādam vajag iznīcināt jebkādas autoritātes, kas latviešiem vēl palikušas, lai sagrautu tautas pašapziņu un morāli pilnībā. Tieši tādi savas tautas ievērojamāko darbinieku nomelnotāji, kā raksta autors un Radzobe, visos laikos ir bijuši pirmie stučītāji un slavas dziesmu režīmam dziedātāji...
Labi teikts.
7.septembris 2017, 17:32 Atbildēt
Komentāri 27