Komentāri / Gāzes tirgu uzpūš bez gāzes

28 komentāri

oopis no laukiem
" Šīs cenas turklāt varbūt nav atbilstošas īstenībai pat aptuveni, jo ir ļoti atkarīgas no gāzes patēriņa, kas savukārt ir atkarīgs no cenām." Citāta beigas.
Beidzot vajag tomēr vienoties,kādu ekonomikas modeli realizējam - pašregulējošu tirgus ekonomiku ar brīvām tirgus cenām precēm,pakalpojumiem,darbaspēkam un peldošu valūtas kursu,kas strādā pretējā fāzē cenu svārstībām un amortizētās tās, vai arī totalitāru ekonomikas modeli ar fiksētu valūtas kursu un fiksētām preču,pakalpojumu un darbaspēka cenām?
Kā var būt stabils valūtas kurss,ja cenas kāpj debesīs? Likuma Par Latvijas banku 3. pants pieprasa LB nodrošināt cenu stabilitāti.Ja mums ir iesaldēts,fiksēts valūtas kurss un stabilas ,nemainīgas cenas,tad sistēma ir saskaņota un strādā,bet tad tā ir administratīvi totalitārā ekonomika!
Ja gribam brīvās tirgus cenas,kuras nosaka piedāvājuma/pieprasījuma attiecības,tad laipni lūdzam brīvā tirgus ekonomikā,kur valda brīvās tirgus cenas,bet,tad jāatvadās no totalitārā fiksētā valūtas režīma,jo brīvās cenas nav savietojamas ar fiksētu valūtas kursu,tāpēc ,ka tas izsauc un rada pilnīgu anarhiju un haosu reālo VĒRTĪBU sistēmā! Starpnieki-spekulanti ģenerēs virtuālās cenu "burbuļvērtības" ,kuras gala patērētājiem būs jāapmaksā pilnvērtīgā valūtā.
Iefiltrējot gāzes tirgus sistēmā parazītiskas spekulantu struktūras,kuri nekādas vērtības neražos,izņemot augstākas pakalpojumu cenas gāzes gala patērētājiem,tiek kārtējo reizi grauta Latvijas tautsaimniecība.
14.aprīlis 2017, 12:37 Atbildēt
OOme no pilsetas
Bet graut latvijas tautsaimniecibu taču ir saimnieku un valdibas pakalpinu merķis ! Dienaszagļiem ir vajadziga tikai sagrauta latvija !
17.aprīlis 2017, 6:39 Atbildēt
KKastings
Gāze no Krievijas par ASV uzpūsto cenu.
14.aprīlis 2017, 15:07 Atbildēt
KKastings
Opim joprojām nepielec, ka USD pastāvīgi devalvē.
Tāpat viņam nepielec, ka Latvijas tautas nodevēji latam speciāli samazināja ta vērtību septinkārt, lai celtu un uzturētu šā USD vērtību.
Un, nepielec, ka Krievijas valdība sadarbojas ar ASV.
14.aprīlis 2017, 21:12 Atbildēt
oopis no laukiem
Lata "vērtību" raksturo divi faktori - kāds ir starptautiskais lata maiņas kurss un cik latu ir Latvijas iekšējā tirgus apgrozībā. Tāpēc lata vērtību nevar vērtēt tikai pēc viena - lata kursa rādītāja. Ja tu, Kasting, gribi palielināt lata vērtību 7 reizes,tad tev jāsamazina latu daudzumu iekšējā tirgus apgrozībā arī 7 reizes,bet ,ja mēs zinām,ka latu daudzums apgrozībā,pie toreizējā kursa, jau bija nepietiekams,tad kas notiktu,ja to vēl samazinātu 7 reizes? Ja tu neko nesaproti no monetārās politikas,tad iesaku labāk paklusēt,nevis publiski izrādīt savu analfabētismu.
15.aprīlis 2017, 9:20 Atbildēt
KKastings
Augstākās izglītības plaģiātisma sekas. Nav iemācīts domāt, bet atkārtoties,kā papagailis. Tādi ir ļoti noderīgi ļaudis SISTĒMAI.
14.aprīlis 2017, 21:16 Atbildēt
KKastings
:) Nu ?!? Gaidu enerģiju...
14.aprīlis 2017, 21:17 Atbildēt
ČČureks
Opīt. Ekonomikas pamats ir vienāds minimālais darba atalgojums pasaulē. Ja to nav iespējams izdarīt, tad jarevalvē vietējā valūta. Ja to nedara, tad valdība ir DIKTATORI.
15.aprīlis 2017, 11:26 Atbildēt
vvendetta
Vēl viens Sorosa prēmijas laureāts uzradies! Tā notiek ,ja kastingi un čureki sagrābj varu valstī!
15.aprīlis 2017, 13:28 Atbildēt
oopis no laukiem
Dārgo, čurek,valūtas revalvācija nozīmē to,ka nacionālās valūtas segums ārvalstu valūtās tiek palielināts,bet uz kā rēķina? Uz tās nacionālās valūtas rēķina,kuru nākas izņemt no tirgus aprites,lai to segumu novirzītu kursa paaugstināšanai. JA VALSTS SĀK PALAIST APGROZĪBĀ NAUDU BEZ SEGUMA,TAD NEVIENA VALSTS TO NEATZĪS,tāpēc nākas samazināt nac,valutas daudzumu apgrozībā,lai nodrošinātu nac, valūtas kursa pieauguma segumu Revalvējot nac.valūtu nevar kompensēt algu neatbilstību dažādās valstīs,tā iemesla dēl,ka gan pēc revalvācijas vai devalvācijas kopējās naudas masas ārēja pirktspēja paliek NEMAINĪGA! Tās ir bērnišķīgas muļķības,ko tu sludini,tu redzi tikai to,ka valūtas vērtība pieaug, bet to,ka par to jāmaksā ar lielas naudas masas izņemšanu no aprites neredzi, vai negribi redzēt!
Augsta kursa negatīvai faktors ir tas,ka tas atver importa tirgu un ...aizver eksporta un vietējo tirgu pašmāju ražotājiem,padarot tos konkurētnespējīgus.
17.aprīlis 2017, 9:35 Atbildēt
ČČureks
"Čureki un Kastingi" pēc varas netiecas. Nav ar to saslimuši, kā patreizējie politiskie pederasti. Stāsta PATIESĪBU.
Septiņu lību ķoniņu "vendettas" gan skauž LĪVU LETTU astotajam...Kurratam, Misteram X [curator]. :)
15.aprīlis 2017, 19:20 Atbildēt
PPatriots
Kad es varešu iegadaties leto ,kvalitativo ,smarzigo lietuvas piedienu gazi ,vai leto asv gāzi no libijas ,irākas ,sirijas utt ?
17.aprīlis 2017, 6:36 Atbildēt
llapa
parbarojies kuilis.
18.aprīlis 2017, 12:14 Atbildēt
llubānas rotenbergs
tur tādu daudz, masa ir, goda nav
19.aprīlis 2017, 17:57 Atbildēt
OOOOOO
Vepris līkajām kājām atkal pie treknas siles???????????
20.aprīlis 2017, 9:09 Atbildēt
aandis
Nu,jā ar tādu purnu var gaisu sabojāt ne tikai istabā,bet arī trubā ko iepūst.
23.aprīlis 2017, 12:32 Atbildēt
UUrciks
Rakstā nav pieminēts pats svaīgākais zemūdens akmens - maksa par gāzes pārvadi līdz lietotajam. Proti, ja ir kaut vai 3 tirgotāji, bet tikai viens tīklu operators, kurš ir atsevišķa juridiska persona, tatad ar savu budžetu un peļņas rādītājiem, tad šisoperātors gribēs maksu par saviem pakalpojumiem. Tātad lietotājam būs vēl viea pozīcija r­ēķinā. Piemērs jau ir - elektrības rēķins, kurā mājsaimniecības par elektrības pārvadi maksā vairāk kā par pašu elektrību.
26.aprīlis 2017, 6:31 Atbildēt
ttā ir, trubas ir, gāze ir, nav pircēju
ko nu?
29.aprīlis 2017, 16:26 Atbildēt
AAndris
Noprku Aldari!
2.maijs 2017, 14:30 Atbildēt
EEdijs
Dinamo, uzvara.
2.maijs 2017, 14:30 Atbildēt
llapa
ka isteniba dzivo cilveki kas strada saja gazes kantozi . man liekas tas jazin tautai . ta ir sava republika , ka loginova osta . so cusku perekli vajag sakt kustinat
3.maijs 2017, 12:49 Atbildēt
VValdus
Cik maksās leta lietuvas pirdienu gāze ,man nevajag krievijas dargo gazi ,ludzu sniedziet informaciju no kurienes tiks piegādata letā gaze un cik tas man par 1m3 izmaksās ediena gatavišanai ?
9.maijs 2017, 6:15 Atbildēt
VVaira
Šitas čalis pats ir pilns ar gāzi.
16.maijs 2017, 19:18 Atbildēt
DDr
A ka tad cenas dabus augstakas ja neko neuzputis - jo tacu laikam jau sena prakse un neierobezoti bez jebkadas kontroles visiem kuri veletos "stradat" attiecigaja nozaree jo kas "stradajot" tam esot -
ari populara fraze
28.maijs 2017, 17:06 Atbildēt
Komentāri 28