Vairākas personas no Latvijas, iespējams, izgājušas "Daesh" treniņnometni

SCANPIX
  • SCANPIX
1 / 1

Kā liecina informācija publicētajā Drošības policijas pārskatā par 2016.gadu, tad šobrīd teroristiskās organizācijas "Daesh" kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā atrodas vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji, kuri tur, iespējams, ir izgājuši gan apmācības teroristu treniņnometnēs, gan, iespējams, iesaistījušies kaujas darbībās.

2016.gada pārskatā Drošības policija norādījusi, ka tās rīcībā esošā informācija liecina, ka Sīrijā un Irākā esošajās teroristiskās organizācijas "Daesh" kontrolētajās teritorijās atrodas dažāda profila personas no Latvijas. Uz minētajām teritorijām no Latvijas ir devušies vīrieši un sievietes, līdzi ņemot arī savus mazgadīgos bērnus. "Daesh" ir pievienojies arī bijušais Latvijas islāma kūltūras centra priekšsēdētājs Oļegs Petrovs.

SCANPIX

Atbilstoši DP rīcībā esošajai informācijai pārskata periodā O. Petrovs joprojām saglabāja autoritāti atsevišķu Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvju vidū un tiem izplatīja latviešu valodā tulkotus "Daesh" propagandas materiālus. Fakts, ka pagājušajā gadā vairākus terora aktus Eiropā veica personas, kuras uzskatāmas par tā dēvētajiem pašmāju teroristiem un kuras ietekmējās no teroristiskās organizācijas propagandas materiāliem, pierāda, ka šādu materiālu izplatīšana internetā potenciāli var ievērojami palielināt radikalizācijas riskus un secīgi - draudus Latvijas nacionālajai drošībai.

Saskaņā ar Krimināllikuma 77.1 pantu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā 2016. gadā tika uzsākti trīs jauni kriminālprocesi. Viens no šiem kriminālprocesiem šobrīd atrodas iztiesāšanas pirmajā instancē, savukārt vēl viens - nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. DP rīcībā esošā informācija liecina, ka pārskata periodā vēl vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji izrādīja interesi par ceļošanu uz "Daesh" kontrolētajām teritorijām Sīrijā un Irākā, kā arī mēģināja realizēt šos plānus.

Komentāri [13]

 
Emīlija
Sirds tāda nemierīga. Pēdējā laikā ne redzēti, ne dzirdēti ir mūsu sabiedriskās domas aptaujās regulāri par pašiem populārāajiem atzītie ministri Bergmaņa un Rinkeviča kungi. Kā ūdenī iekrituši. Varbūt viņi savu pelnīto popularitāti grib vairot vēl vairāk, un beidzot viņi no vārdiem ir ķērušies pie īstu vīru darbiem. Un tagad, bruņojušies ar plintēm, kaut kur tālumā cīnā par visu mūsu drošību.
18.aprīlis 2017, 17:07 Atbildēt
Garlaicīgi
Ja šādas personas nebūtu - nāktos izdomāt, citādi jau nesanāktu ticams fearporns.
18.aprīlis 2017, 16:04 Atbildēt
Polis
Un tagad pa naktim latvija ieved savejos ,islāmistus !
18.aprīlis 2017, 15:19 Atbildēt
Skatīt visus 13 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!