33 personām pasniegs Triju Zvaigzņu ordeni;viņu vidū aktrise Broka un vieglatlēte Ikauniece-Admidiņa

Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency
  • Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency
1 / 1

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien pasniegs augstāko valsts apbalvojumus, liecina prezidenta darba kārtība.

Ceremonija notiks plkst.14 Rīgas pils Svētku zālē un tās laikā 33 personām tiks pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis, kas tiek piešķirts par sevišķiem nopelniem tēvijas labā, valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes un sporta darbā.

Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem tiks ieceltas deviņas personas, par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem tiks ieceltas piecas personas, bet par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem tiks ieceltas 19 personas, tostarp Jaunā Rīgas teātra aktrisei Baibai Brokai un vieglatlētei Laurai Ikauniecei-Admidiņai.

Tikmēr Viestura ordenis, ko piešķir par sevišķiem militāriem nopelniem, sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, valsts bruņoto spēku veidošanā, tiks pasniegts 12 personām, bet Atzinības krustu saņems 23 apbalvotie.

Komentāri [2]

 
pēcgarša
God. kultūras nodaļa! Bez vieglatlētes Ikaunieces ordeni saņem arī tādi kultūras cilvēki kā dzejnieks Arnolds Auziņš, muzikologs Oļģerts Šusts, dziedātāja Inga Kalna un gan jau vēl dažs labs kultūras smagsvarnieks...
5.maijs 2017, 10:32 Atbildēt
vēl dziedātāja Maija Kovaļevska. Nezinu, kaut kā par Ingas Kalnas un Maijas Kovaļevskas nopelniem zinu vairāk, nekā par šo vieglatlēti. Ja runājam par vieglatlētiku, tad es kā sportā neiesvētīts cilvēks, zinu tādu Inetu Redeviču, jo viņa reiz kļuva par Eiropas čempioni. Par to, vai šī vieglatlēte kādreiz ir kļuvusi par kādu čempioni, man nav nekad nācies dzirdēt, jo es vispār par viņu dzirdu pirmo reizi.
8.maijs 2017, 8:27 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!