Tiesībsargs: Cilvēktiesību ievērošana Latvijā uzlabojas

Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency
  • Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency
1 / 1

Valsts pārvaldes iestādes, īpaši, politikas veidotāji, piemēram, Tieslietu un Iekšlietu ministrijas, savā darbā bieži balstās uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas atziņām, kas nozīmē, ka mūsu dzīve Latvijā no cilvēktiesību viedokļa kļūst kvalitatīvāka, intervijā Latvijas Radio pauda tiesībsargs Juris Jansons.

To tiesībsargs vērtēja, ka ļoti labu ziņu.

Lūgts nosaukt lielākās un galvenās problēmas cilvēktiesību jomā, Jansons minēja jautājumus saistībā ar tiesībām uz dzīvību, spīdzināšanas aizliegumu, tiesībām uz brīvību un drošību, verdzības un piespiedu darba aizliegumu.

Pārvaicāts, vai tiešām tas viss ir aktuāls Latvijā, Jansons uzsvēra, ka kaut kādā mērā ir. Kā ļoti aktuālu Jansons vērtēja jautājumu par tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību. Bijuši gadījumi, kad šis jautājums aktualizējies saistībā ar tiesībsargājošo iestāžu kādiem aizskārumiem, atzina Jansons.

Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Tāpat ļoti aktuālas esot tiesības uz pulcēšanās brīvību, teica tiesībsargs, atgādinot par Satversmes tiesas atzīto, ka Satversmei neatbilst norma par aizliegumu robežsargiem apvienoties arodbiedrībās.

Kā ziņots, Tieslietu ministrijā šodien notiks ikgadējā cilvēktiesību diskusija, kuras tēma ir Latvijas pievienošanās Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai 20.gadadiena.

Komentāri [2]

 
Katre
Tad jau Vienotības un tās kompanjonu ieturētais kurss ir attaisnojies, tiesībsarga kungs. Jo mazāk cilvēku pie mums paliek, jo tak jau laikam ir vieglāk ievērot tās cilvēka pamattiesības. Bet vai gandrīz pusmiljona aizbraukušo cilvēktiesības ir ievērotas? Vai valsts ir spējīga šiem cilvēkiem veidot vidi un apstākļus, lai viņi varētu atgriezties savā dzimtenē? Šādas sociālekonomiskas vides veidošana un uzturēšana ir šās valsts pārvaldītāju galvenais un obligāts pienākums. Vai vispār ir griba to darīt?
19.maijs, 9:53 Atbildēt
Liliana
Neizlabojas gan- ārsti dara ko grib
Lauku mājās ielaužas policisti privātā un izrēķinās ar pensionāru
Tiesa lietas neizskata atklātās sēdēs, nepieaicina lieciniekus, noraida prasības, respektīvi šantažē prasītāju!
19.maijs, 8:50 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!