Migrantiem joprojām nevēlas izīrēt dzīvokļus, tomēr darbu atrast ir vieglāk

Vladislavs Proškins/f64
  • Vladislavs Proškins/f64
1 / 1

Lai atrastu piemērotu mitekli vienam patvēruma meklētājam, sociālajiem darbiniekiem nākas klātienē apskatīt aptuveni 20 dzīvokļus, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja ar patvēruma meklētājiem strādājošās biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja Sandra Zalcmane.

Pēc viņas teiktā, vairums īpašnieku joprojām nevēlas savu dzīvokli izīrēt patvēruma meklētājiem, pamatā bažījoties par to, ka šie cilvēki varētu nespēt laikus veikt maksājumus. Tomēr Zalcmane atzina, ka ir arī tādi izīrētāji, kuriem nav svarīgi, kas dzīvos viņu īpašumā, un kopumā no īrniekiem-patvēruma meklētājiem saimnieki vairs nevairās tik ļoti kā agrāk.

Dažas pozitīvas tendences esot vērojamas arī patvēruma meklētāju nodarbinātībā - atrodas vairāk tādu uzņēmēju, kuri ir gatavi dot darbu patvēruma meklētājam ar pavisam minimālām latviešu valodas zināšanām, ļaujot tās pilnveidot laika gaitā.

Kā atzina Zalcmane, trīs mēneši, kas ir uz Latviju pārvietota patvēruma meklētāja vidējais gaidīšanas laiks bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanai, absolūti nav pietiekami, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas par to, kā darbojas šīs valsts iekārta, darba un dzīvokļu tirgus, nemaz nerunājot par valodas apgūšanu.

Jautāta, par kurām valsts nodrošinātajām funkcijām visvairāk interesējas uz Latviju atbraukušie patvēruma meklētāji, Zalcmane atbildēja, ka par visām, piebilstot, ka arī šajā jautājumā vērojamas likumsakarības, proti, ģimenes ar bērniem vairāk interesējas par izglītības un veselības aprūpes iespējām, bet tie, kuri Latvijā nonākuši vieni, galvenokārt vēlas iespējami ātrāk tikt pie dzīvesvietas un darba.

Komentāri [19]

 
Puma
Es nesaprotu ,kur tadas zalcmanes rodas ,ko vinas ,doma ko dara ? Tas ir visistakais noziegums pret latviju ,latviesiem ,tautas kulturu ! Nu nevajag latvija nekadus klejojosus parazitus ,begli neskrien tukstosiem km no milotas dzimtenes ! Tie ir savu vakstu atkritumi ,nodeveji ,noziedznieki ,kas mekle kur parazitet uz citu tautu rekina ,tie nav un nebus latvijas draugi ,ja beg no kara ,iedit latgales laukos letu dzivokli ,lapstu ,zemes gabalu ,lai gul uz krasns un gaida kamer tiks atbrivota milota dzimtene un tad nach Haus !
16.jūlijs 2017, 19:07 Atbildēt
lili
mes izmirstam.biju Latgale kapusvetkos,salidzinot 20 gadus atpakal uz kapiem bija tikai puse cilveku,kad priesters AICInaja pasvetit bernus,lai nak klat tikai 5 pienaca,jo vairak nebija. Sausmas,mes izmirstam,ko doma tie,kuri valda par so teritoriju kura mes dzivojam,jo valsts vairs jau sen ka nav,Dievs Latviju jAU IR atstajis.No arzemem mūsu tautiesi vairs nekad atpakal nebrauks,bet tur jau dzimst ...nu ne jau Latvijas pilsoni.
14.jūlijs 2017, 21:02 Atbildēt
Stienis
Tikai tuvredzīgs cilvēks var izīrēt savu īpašumu migrantiem. izīrējot savu dzīvokli vai māju šādai ģimenei, ir liela iespējamība, ka mazināsies ne tikai konkrētā īpašuma vērtība, bet arī visas apkārtnes īpašumu vērtība vidējā termiņā. Tieši par šo tēmu nesen runāju ar draugu Beļģijā. Tur ir dzīvojamie rajoni, kuros īpašniekiem ir nerakstīta vienošanās neizīrēt dzīvokļus ieceļotājiem no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem, jo, lai cik labi nodomi kādam arī nebūtu, šie rajoni ar laiku kļūst nepatīkami visādā ziņā (netīrība, nolaistība, nedrošība un tml.), kas neizbēgami noved pie īpašuma cenas samazinājuma.
14.jūlijs 2017, 15:04 Atbildēt
Skatīt visus 19 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!