Kučinskis: Ģimenes ārstiem jauns piedāvājums par lielāku algu nebūs

F64
  • F64
1 / 1

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums kapitācijas naudai par kvalitāti, bet, ja viņi to neatbalsta, tad citu piedāvājumu nebūs, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums kapitācijas naudai par kvalitāti, bet, ja viņi to neatbalsta, tad citu piedāvājumu nebūs, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsvēra, ka ģimenes ārsti pašlaik koncentrējušies tikai uz to, vai ir pietiekama kapitācijas nauda, aizmirstot, ka vienošanās ietver arī citus pasākumus, par ko nav domstarpību.

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums par kvalitāti, atgādināja Kučinskis. "Ja atbilde ir "nē", tad acīmredzot citu piedāvājumu nebūs," teica valdības vadītājs.

Viņš piebilda, ka sarunas vienmēr ir kompromiss, bet tas nav sasniedzams, ja viena no pusēm tam nepiekrīt, kamēr nedabūs pilnīgi visu.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), izvērtējot Ministru prezidenta un veselības ministres Andas Čakšas gala piedāvājumu veselības nozares uzlabošanai, neparakstīs vienošanos un turpinās protestu, mainot tā formu, žurnālistiem paziņoja LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide.

"Izskatot priekšlikumus, redzam, ka nekas nav mainījies, un pat tie vienošanās priekšlikumi, kas panākti tikšanās laikā, nav iekļauti. Mēs neejam uz vienošanos un neparakstām to," paziņoja Veide. Viņa norādīja, ka, redzot situāciju un saņemot pacientu zvanus, nolemts mainīt protesta formu. "Streiku turpinām, bet mainām formu," sacīja Veide.

Streika termiņš patlaban noteikts līdz 1.oktobrim. Līdz tam laikam LĢĀA gan mēģinās aicināt uz sarunu Kučinski, lai rastu situācijas atrisinājumu. Taču līdz tam jaunā streika forma noteiks, ka ģimenes ārsti veiks pacientu aprūpi, dienā pieņemot ne vairāk kā 20 pacientus. Ja būs vairāk nekā 20 pacienti, tad viņiem būs jāpierakstās rindā, kas var ilgt pat vairāk nekā trīs nedēļas.

Komentāri [46]

 
pietiek
Medicīnas nauda tiek stulbi izšķērdēta, ka nepaliek vairs naudas ārstu, med personāla pienācīgam atalgojumam un slimu pacientu ārstēšanai. Visu šo netaisnību uz savas ādas izjūt tieši ģimenes ārsti, kas ikdienā sastopas ar nabadzīgo pacentu savās prakses vietās. Un atbildīgā par med naudas sadali šoreiz ir Čakša.
18.jūlijs 2017, 6:36 Atbildēt
Pūce
Mīļie kolēģi vienmēr var gribēt vairāk,bet būsim godīgi .Liekat mieru ministrei. Mēs visi labi zinām kur paliek finansējums medicīnai, rads, radu tik velk
iekšā šajā naudas kaltuvē.Taisnība Kučinskim.
18.jūlijs 2017, 2:48 Atbildēt
Bruno
Kā cilvēki nesaprot ka valdība tautu māna ar solījumiem ka mēs tiekam ārstēti, bet tikai tiem kuriem mūs jāārstē nauda netiek dota!
18.jūlijs 2017, 0:35 Atbildēt
Skatīt visus 46 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!