Sestdien Rīgā ieradušies papildus Kanādas bruņotie spēki

Ilze Zvēra/f64
  • Ilze Zvēra/f64
1 / 1

Sestdien Rīgas ostā ieradās Kanādas bruņoto spēku tehnika un ekipējums, lai sniegtu papildu atbalstu militārajās mācībās, kurās piedalās Kanādas vadītā NATO daudznacionālā bataljona kaujas grupa un citi sabiedrotie.

Kanādas bruņotie spēki netiešās uguns atbalsta spēju pilnveidošanai uz Latviju nosūtījuši artilērijas bateriju, kurs sastāvā ir aptuveni 100 Kanādas karaliskās artilērijas (Royal Canadian Horse Artillery) vienības 1. pulka karavīri, četras haubices "M777", kaujas atbalsta tehnika un ekipējums, kas tiks izmantots mācību vajadzībām.

Artilērijas baterija ir bruņoto spēku kaujas atbalsta apakšvienība. To veido aptuveni 100 karavīri, kuru rīcībā ir lielkalibra ieroči un munīcija. Artilērijas baterijas uzdevums ir koordinēt un nodrošināt netiešās uguns atbalsta spējas.

Nosūtot uz Latviju papildu militāro aprīkojumu un karavīrus, Kanādas bruņoto spēku mērķis ir atbalstīt daudznacionālo kaujas grupu gan rudenī gaidāmo mācību laikā, tai skaitā starptautiskajās militārajās mācībās "Sudraba bulta", gan arī turpmākajā apmācībā.

"Bruņutehnikas un personāla izvietošana Ādažos, lai sniegtu atbalstu militārajās mācībās, lieliski papildina kaujas grupas apmācības iespējas un demonstrē daudznacionālās kaujas grupas savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem," norāda Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Stīvs Bovs.

Tāpat Kanādas bruņotie spēki uzsver, ka Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izvietošana Latvijā apliecina alianses solidaritāti, apņēmību un spēju aizstāvēt Latviju no jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Jau ziņots, ka pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

Sestdien un svētdien notiks Kanādas bruņoto spēku tehnikas un ekipējuma pārvietošana uz Ādažu bāzi. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Komentāri [12]

 
Raimonds
Bet tie mūsu divi karavadoņi ... Bergmanis un Kalniņš ... tie ir nekas vairāk kā divi āksti ... ar jampampiņu statusu ... un to jau nesaku es ... to saka militārie eksperti
12.augusts 2017, 22:03 Atbildēt
fui!
Raimond, bet vēl militārie eksperti saka, ka tu pats esi āksts un kremļa trollis
13.augusts 2017, 8:46 Atbildēt
Raimonds
NATO karavīri te Latvijā uzvedas kā okupanti ... piečurā pilsētas ... piekauj vietējos iedzīvotājus ... apdzērušies braukā ar automašīnām ...
Vai mums tos izdzimteņus te vajag?
It īpaši tāpēc, ka Latvijas iedzīvotāji ir pret to, ka Latvija ir NATO sastāvā ... to gada sākumā pierādīja arī aptauja LNT ... 70% bija pret Latvijas dalību NATO ... 30% bija par Latvijas dalību NATO ...
12.augusts 2017, 22:00 Atbildēt
Raimonds
Kāpēc mūsu kliķe pieļauj Latvijas okupāciju?
Vai tiešām tautai ar mietiem būs jātriec ārā tie NATO bandīti?
12.augusts 2017, 21:01 Atbildēt
Maironds
Kāpēc mūsu kliķe pieļauj Latvijas okupāciju?
Vai tiešām tautai ar mietiem būs jātriec ārā tie krievu bandīti?
12.augusts 2017, 21:02 Atbildēt
XX
izteikts provokators, principā krievu mēsls
12.augusts 2017, 21:15 Atbildēt
Skatīt visus 12 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!