Vatikāns nesteidz atbildēt, vai Pāvests nākamgad apciemos Latviju

EPA / Scanpix
  • EPA / Scanpix
1 / 1

Neskatoties uz to, ka valsts amatpersonas publiskajā telpā laiku pa laikam pieminējušas nākamgad iespējamo pāvesta Franciska vizīti Latvijā, līdz šim nekādu jaunumu nav un tiek gaidīta atbilde no Vatikāna uz iepriekš izteikto ielūgumu.

Savukārt Ārlietu ministrijā (ĀM) atturējās komentēt iespējamo pāvesta vizīti Latvijā, un norādīja, ka vairākas vizītes šobrīd atrodas sagatavošanas stadijā, tomēr katra vizīte atsevišķi netiek komentēta. Arī Tieslietu ministrija (TM) aģentūrai LETA skaidroja, ka šajā sakarā tai nav nekādu jaunumu.

Tomēr valsts amatpersonas laiku pa laikam publiskajā telpā pieminējušas iespējamo pāvesta vizīti. Arī šonedēļ Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", runājot par nākamā gada budžeta līdzekļa pieprasījumiem, norādīja, ka saistībā ar gaidāmo pāvesta vizīti, valdībai būs jālemj par finanšu līdzekļu piešķiršanu Aglonas bazilikai.

Jau vēstīts, ka Kučinskis šī gada martā, Romā, piedaloties audiencē pie pāvesta Franciska, atkārtoti uzaicināja viņu apmeklēt Latviju 2018.gadā, kad tiks atzīmēta valsts dibināšanas simtgade.

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš aicināja pāvestu Francisku nākamgad apmeklēt Latviju. Piedāvājums tika izteikts šī gada maijā, tiekoties ar Svētā Krēsla valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu.

Komentāri [13]

 
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Ko izdarīja krustneši jeb kristīgie slepkavas, kad ienāca mūsu zemēs? Kāds bija šī nežēlīgā krustagājiena rezultāts? Pirmkārt, krustneši iznīcināja mūsu vietējās svētvietas un tikumus. Viņi iznīcināja mūsu senču pilis! Izzaga mūsu senču dārglietas! Otrkārt, viņi paverdzināja senlatviešus jeb šīs zemes pirmiedzīvotājus. Kristieši uzspieda mūsu senčiem verga zīmogu! Vai tas bija ētiski? Kur bija pāvestiņš jeb galvenais kristietis-liekulis ar kura ziņu kāvā manus senčus? Kāpēc sarīkoja feodālismu, nevis demokrātiju? Kāpēc? Kaut gan kristieši šeit ienāca ar divām savām grāmatām, tomēr lasīt, rakstīt, runāt latīniski viņi mūsu senčus neiemācīja, skaitīt arī neiemācija. Mūsu senči viņu dēļ bija analfabēti! Vai tas bija godīgi? Kristiešiem bija izvēles brīvība! Tā vietā, lai visi šeit būtu vienlīdzīgi, kristiesi šeit ieviesa dzimtbūšanu! Viņi mūsu senčus iegrūda viszemākājā sociālajā klasē šajā reģionā! Tā pāvests izrīkojās ar Latvijas pirmiedzīvotājiem! #Ateisms Un tā baznīca šeit uzkundzējās! Viņa uzkundzējās uz mūsu senču kauliem! Baznīca ir liekuļu banda! #ateisms
7.oktobris 2017, 12:54 Atbildēt
Skolnieciņš
Kāpēc Latvija vel šīs feodālās šaumas nav padzinusi no valsts? Kāpēc cilvēki vel akli tic bībelei (speciāli rakstu ar mazo burtu)??? Galvu atspieduši vai? Labāk par zinātni interesētos, mācītos psiholoģiju un būtu ateisti!!! Baznīca ir nežēlīga organizācija kopā ar savu dievu, svētajiem, jo viņi ir monstri!!! Kristietība šeit ienāca 12.gs beigās un 13.gs. sākumā! Viņu reliģija neradās šajā reģionā, kristieši nav vietējie, viņiem nav nekādu sakaru ar mūsu senčiem! Kristietības invāzija notika strauji un vardarbīgi, tas bija krusta gājiens (mācītāju slepkavu gājiens ar pāvesta atļauju, tieši pāvesta amats ir Latvijas ienaidnieks!). Ko izdarija visi šie mācītāji kopā ar krustnešiem? Viņi biji sliktāki par PSRS, jo viņi nodedzināja visas koka pilis, izzaga tās, iznīcināja mūsu senču kultūras mantojumu. Bet PSRS nez kāpēc nenobrucinājā 50 gadu laikā visas baznīcas, kaut gan varēja! Pat nežēlīgā PSRS ar Kremli bija žēlsirdīgāka par krustnešiem, mācītājiem, kuri itkā skaitās pozitīvi tēli
7.oktobris 2017, 12:55 Atbildēt
Mukameds
Lidz nakamam gadam vel jānodzivo,ka tik kads milulitis allak akbar nenogriez galvu pedganam !
3.septembris 2017, 15:09 Atbildēt
Inta
Veel peec citaam prognozeem, vinjam pasham nakamais gads vairs "nespiid",
- taapeec laikam ari neko neatbild.
2.septembris 2017, 17:14 Atbildēt
Skatīt visus 13 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!