Prezidents: Par "Zapad 2017" sacelta pārāk liela ažiotāža

Lauris Aizupietis/ F64 Photo Agency
  • Lauris Aizupietis/ F64 Photo Agency
1 / 1

Par Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām "Zapad 2017" Latvijā tiek celta pārāk liela ažiotāža, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš norādīja, ka neapšaubāmi spriedze reģionā pieaug, jo šīs mācības notiek netālu no Baltijas valstu robežām, tomēr tajā pašā laikā jādomā par jebkuru mācību mērķi, kāpēc tās tiek veiktas, un viens no šādiem mērķiem, pēc Vējoņa domām, ir iebiedēšana.

"Manuprāt, mēs nedrīkstam ļauties iebiedēšanai. Tas ir Krievijas puses mērķis iebiedēt Latviju un Baltijas valstis, lai mēs justos nedroši, un tas, manuprāt, ir lielākais mērķis, kāpēc šādas mācības tiek veiktas tik tuvu robežai. Atstrādāt kādus scenārijus, kas mācībās parasti notiek, var arī jebkurā poligonā un ne tik tuvu robežai," uzsvēra Vējonis.

AP/ SCANPIX

Valsts prezidents atgādināja, ka nevajag ļauties iebiedēšanai un iespējamām provokācijām informatīvajā telpā, tādēļ gan medijiem, gan sabiedrībai jābūt kritiskiem, lai neiekristu kādas puses izliktajos slazdos.

Arī Kučinskis piebilda, ka ap šīm mācībām nevajadzētu pašiem celt ažiotāžu, jo tā drīzāk nāk par labu tiem, kas nemīl Latviju, nevis pašiem.

Jau ziņots, ka Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Zapad" aktīvā fāze norisināsies no 14.septembra līdz 20.septembrim. Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Komentāri [15]

 
Anniņa
krievi taču nebrēc tā, kad baltijieši ar savu NATO varzu gar Krievijas robežām "mācās."Tā ka paši mazāk provocējiet un rejat uz Krieviju,tad arī tādu mācību nebūs.
6.septembris 2017, 14:31 Atbildēt
____________
paskaties krievijas ziņas, tad tu redzēsi/dzirdēsi, kā viņi brēc!
kā aizkautas cūkas!
6.septembris 2017, 20:06 Atbildēt
mareks
neviens izņemot bagātniekus nav satraukts ,ko tu murgo prezident kurš te ceļ ažiotāžu tadi klauni tik saeimā sēž ,mani kaimiņi pat nepiemin tādu tēmu murgs
6.septembris 2017, 21:21 Atbildēt
lapa
tauta , savelciet bikses , saimas deputati sak tautas iebaidisanas kampanu , ura briva latvija , ura laimes stastam.
6.septembris 2017, 13:02 Atbildēt
no Āgenskalna
Zapadņiks (Rietumnieks) no Madonas.
6.septembris 2017, 12:55 Atbildēt
Skatīt visus 15 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!