Prezidents: Pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai

F64 Photo Agency
  • F64 Photo Agency
1 / 1

Latvijā ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai, atklājot diskusiju par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka ir "jāpārvar slieksnis un jābūt drosmīgiem".

Valsts prezidents diskusiju "Nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšana Latvijas Republikā" Rīgas pilī organizē, lai ar ekspertiem apspriestu savu iniciatīvu dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību.

Vējonis norādīja, ka rīkotā diskusija ir svarīga gan sabiedrībai, gan valstij kopumā, un tā kalpos par palīgu priekšlikumu izstrādei un formulēšanai, kurus Valsts prezidents parlamentā iesniegs, iespējams, jau nākamnedēļ.

REUTERS/ SCANPIX

"Izsvērts lēmums valdībā būs svarīgs, jo visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir mūsu bērni, gan piedzimušie, gan tie, kas vēl tikai piedzims. Ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa jaunai piešķiršanai, jo esam Eiropas valsts, dzīvojam progresīvā, modernā valstī, kas varbūt ir gatava šāda veida izaicinājumiem," pauda Vējonis.

Viņš skaidroja, ka vairs nedrīkst turpināt piešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem, citādi "riņķa deja nekad nebeigsies". Valsts prezidents uzsvēra, ka nevajag baidīties atteikties no nepilsoņa statusa piešķiršanas.

"Mums jābūt pārliecībai par savu valsti, par to, ka mūsu izglītības sistēma ir gatava un spējīga dot ieguldījumu, lai jebkuru bērnu izaudzinātu par kārtīgu Latvijas pilsoni. Vai mums pietiks gribēšanas un varēšanas to izdarīt, to rādīs laiks," norādīja Vējonis.

Komentāri [10]

 
tā tam jābūt
nu mūsu valsts kā jau parasti izceļas ar izcilu "gudrību".Sķiet ka ,ja virs Lielbritānijas teritorijas lidmašīnā piedzimst bērns,viņš jau automātiski ir Lielbritānijas pilsonis.Bet pie mums kaut kāds murgs.Latvijā dzīvojošiem vecākiem piedzimst kaut kāds tur nepilsonis...Es domāju ka arī spriedze starp tautībām Latvijā pazustu.Vējonis malacis,pareizi spriež.
7.septembris 2017, 16:08 Atbildēt
iesākums
vispirms ir jāpieliek punkts nepilsoņu statusam kā tādam- visiem nepilsoņiem ar likumu jānosaka termiņš veikt savu brīvu izvēli pilsonības jautājumā- vai nu iegūt likumīgā kārtā latvijas pilsonību, vai kādas citas ārvalsts pilsonību!
pēc šī termiņa beigām varēs uzsākt arī vējoņa iniciatīvas realizāciju, bet ne tagad, jo viņš vēlas iejūgt zirgu ratu aizmugurē!
7.septembris 2017, 15:22 Atbildēt
domas
Ja tā padomā, tad jaundzimušie varētu būt paaudzei, kas lielākoties dzimuši pēc neatkarības pasludināšanas. Tiem visiem tā kā vajadzētu būt pilsoņiem. Tādā gadījumā ir jautājums, kuri ir tie vecāki, kuri vēl nav ieguvuši pilsonību?
7.septembris 2017, 14:43 Atbildēt
Skatīt visus 10 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!