Daudzbērnu ģimeņu pabalsta palielināšanai novirzīs 32 miljonus eiro

REUTERS/ SCANPIX
  • REUTERS/ SCANPIX
1 / 1

Valdošās koalīcijas partneri šodien panākuši vienošanos nākamgad 32 miljonus eiro novirzīt ģimenes valsts pabalsta palielināšanai daudzbērnu ģimenēm.

Nākamā gada budžeta veidošanas procesā nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) uzstāja, ka ir jāparedz atbalsts 100 eiro apmērā mēnesī par trešo un katru nākamo bērnu ar nosacījumu, ka vismaz trīs bērni ir vecumā līdz 19 gadiem.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes uzsvēra, ka ir panākta vienošanās "trešā bērna" politikai novirzīt 32 miljonus eiro. Par to, kāds precīzi būs pabalsta palielinājums, varēs pateikt pēc precīzākiem aprēķiniem. Tomēr Dzintars pauda viedokli, ka šo līdzekļu varētu būt pietiekami, lai palielinātu pabalstus līdz 100 eiro par trešo un katru nākamo bērnu.

F64

Pašlaik politiķi gan vēl precīzi neatbildēja, no kura tieši mēneša būs šāds palielinājums nākamgad, tomēr tas nenotikšot no 1.janvāra.

Lai rastu papildu līdzekļus, ko piešķirt jaunām iniciatīvām, koalīcija nolēma atlikt Liepājas cietuma būvniecību - no 2020.gada līdz 2022.gadam.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri iepriekš nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Komentāri [3]

 
Sulīgā Anda (latvju kaisles dieviete)
Vajag slaukt no Saeimas deputāmiem spermu, kā arī ir jāapseklo visas Saeimas deputātes! Kas ir ar Andiņu? Raimond, turies!
7.septembris 2017, 17:03 Atbildēt
Circens
Par parejiem 48 milijoniem vares pirkt dzivoklus islamistu parazitiem un nato lužņus !
7.septembris 2017, 16:59 Atbildēt
Mūķīzeris
Novirzīt = attālināt?
7.septembris 2017, 16:23 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!