Komentāri / Rancāns: Latgalei var palīdzēt reāla pašvaldību pārstāvība Saeimā
 

16 komentāri

9999
Var palīdzēt "politiska partija", kuras sastāvā ir 98% bezpartejiskas tautas.
11.septembris 2017, 9:55 Atbildēt
EEs
Nekā tamlīdzīga. Latgales deputātiem jāpiešķir veto tiesības.
11.septembris 2017, 11:17 Atbildēt
llatgalei var palīdzēt darbs darbs darbs
pietiek parazitēt
11.septembris 2017, 13:36 Atbildēt
9999
Latgalei var palīdzēt bezpartejiska, bezdiktatoriska valsts pārvalde.
11.septembris 2017, 18:18 Atbildēt
IImants
Pārstāvniecība neko nelīdzēs. Zini, ka deputāti ir totāli bezatbildīgi - kā ievēl, tā var gulēt Saeimā. pašvaldībā, neko nedarot visus 4 gadus - neuzstāties, nepildīt solījumus, balsot kā patīk, nebalsot, var atstāt partiju, no kuras ievēlēja, pāriet uz citu - algu var saņemt ne par ko. Un ja pārst\av Latgali - varēs tāpat neko nedarīt, nevienam nav jāatskaitās, neviens viņu nevar nosodīt.
Pareizi raksta komentāros - pārstāvim jābūt VETO tiesībām likumdošanā. Kas tev tādas dos!?

Drīzāk, būtu pareizāk, Anton, ja sāktos kampaņa par 1922.gada Vēlēšanu likuma atjaunošanu, bez 5 % barjeras, divpalātu parlaments.
11.septembris 2017, 21:55 Atbildēt
ŠŠodien
Šodien,11.septembrī braucu pa Latgali 70 km garumā, pa Rogovkas - Kristinki, Viļāni ceļu. Lauki simtiem ha apsēti vai nopļautas pļavas. Faktiski nevarēja manīt neapstrādātus laukus. Daļa labības nokulta, vaitrāk nenokulta (tas jau dabas untums), lauki slīgst slapjumā. Bet ne par to. Latgalē strādā, trūkst zemes, nesliņķo. Vairākums māju sakoptas, ciemati sakopti. Kāds pārstāvis no Vecumniekiem, kurš brauca līdzi, saka - lai man nestāsta vaikrs, ka Latgale nodzērusies, ka nestrādā, nolaista. Jā, tautas ir pamaz, bet laukus kopj tehnika. Protams, pa ceļam var manīt okupācijas laika "pieminekļus - nolaistas, iesāktas un/vai nepabeigtas būves, grausti, kurus laikam nav izdevīgi atjaunot. Rogovka ir sakopta.
Vēl vien jautājums> Anton, rosini, ka vārdu "pagasts" - pogost. pagostits, ir jālikvidē, tā vietā jāraksta latviski - Nautrēnu ciems, Makašānu ciems, Makašānu ciemats. Paldies.
11.septembris 2017, 22:08 Atbildēt
IInese
Neaizmirsti, draugs, ka vairāk kā 50% no lauksaimniecībā izmantojamās zemes Tevis minētajos pagastos pieder ārzemniekiem.
13.septembris 2017, 15:03 Atbildēt
IInese Stūre
Paldies, Rancāna kungs, par labo interviju. Tik saprātīgi vārdi reti dzirdami. Jums piekrītu gandrīz pilnībā.
12.septembris 2017, 9:16 Atbildēt
YYes
Latgalieši savu izvēli izdara paši - balso nevis par partijām, kas sastāda koalīciju, bet par "Jeģīnaja Rasija'' sabiedroto - Saskaņu, kas nekad neiekļūs koalīcijā, jo tai vispirms ir savu sabiedroto intereses, ar ko noslēgts līgums. Tāpēc nav jābrīnās, ka pietrūkst atbalsta Saeimā un valdībā. Piedāvātais variants ar pašvaldībām, - tas dzīvi Latgalē neuzlabos, bet palielinās Krievijas ietekmi. Latgalei beidzot vajag izvēlēties - ucināties ar separātistiem un kempistiem vai iet kopā vienoti ar visu pārējo Latviju, ko iesaka Streičs un Rugāte. Jāatceras, ka arī citos vēsturiskajos novados ir savas izloksnes un dialekti, ko var restaurēt un no kuriem var mēģināt sastādīt kādas vietējās valodas, plucināt Latviju, runāt par Livoniju un Kurzemes hercogisti u.tml., tāpat jāatceras, ka latviešu literārā valoda ir veidota nevis, piemēram, uz seno kuršu, bet gan uz latgaļu valodas pamata. Un raksturīgi, ka visos šais latgaliešu saietos "tut kak tut" klāt ir gapoņenki, girski, lindermaņi, "Vesķi" - kā mušas uz medusmaizi, - vai latgalieši paši nepadomā, ko tas varētu nozīmēt?
12.septembris 2017, 9:34 Atbildēt
JJuoneit
Navajag muļdeit, ka latgalīši bolsoi par "Saskaņu". Pasaver latgaliskūs pogostus, par kū jī bolsoj. I pasaver, kas par kū bolsoj Reigā...
12.septembris 2017, 11:56 Atbildēt
mmareks
latgalē tava koalīcija valdošā likvidēja visas fabrikas tāpēc lai viņiem ieriebtu absolūtais vairākums balso par saskaņu ,saskņa šerit uzvar visās vēlēšanās .vispirms pazuda ražotnes cilvēki pameta mājas devās ekonomiskajās bēgļu gaitās ,tad likvidēt sāka ,skolas slimnīcas .Kā tu domā vai latgaliesi pasi sev ienaidnieki ka balsos par vienotību ,kura šeit visu sagrāva nu nē
12.septembris 2017, 15:53 Atbildēt
JJuoneitj
Antoneņš kai vysod savā ampluā, tagad veļ "jaunkempistus" nūķengova... Pyuš čyuļu dutkā kai vacī latgalīšu komunisti...
12.septembris 2017, 10:20 Atbildēt
YYo
Rancāns laikam saprot, ka mums nav vajadzīgs vēl viens Donbass?
12.septembris 2017, 10:39 Atbildēt
JJuoneitj
Donbass nivīnam nav vajadzeigs, tikai vajag asimileit leidz golam vysus latgaļus, i nabyus vairs nikaidu problemu. Byus Lielčyulija i vyss OK...
12.septembris 2017, 11:53 Atbildēt
PPILSONIS
tie latgalisi musu saeima savairojusis pulki savu LATGALITI NOLAIDUSI UZ GRUNTI tagad ar vajoni prieksgala ...tagad ar to bernu pilsonibu N OLAIDIS UZ GRUNTI VISU LATVIJU...
12.septembris 2017, 15:43 Atbildēt
MMagelāns
ir jau labi, Onte, es atzīstu sevi par lotgaļīti !
12.septembris 2017, 20:04 Atbildēt