Vai opozīcija atbalstīs priekšlikumu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem?

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
  • Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
1 / 1

Saeimas opozīcijas vairākums atbalstīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa priekšlikumu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

"Saskaņa" atbalstīs prezidenta ierosinājumu, sacīja partijas līderis Jānis Urbanovičs.

Latvijas Reģionu apvienība varētu atbalstīt Vējoņa piedāvātās izmaiņas, vienīgi pagaidām frakcijā oficiāls lēmums nav pieņemts, aģentūrai LETA pauda LRA frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Šics. Politiskais spēks uzskata, ka tas nav normāli, kad jau gadiem valstī dzīvojošu nepilsoņu bērnam automātiski netiek piešķirta Latvijas pilsonība, ja vecāki bērnam neizvēlas kādas citas valsts pilsonību.

Savukārt partija "No sirds Latvijai" par šo jautājumu vēl diskutēs frakcijas sēdē, informēja NSL līdere Inguna Sudraba.

EPA/ SCANPIX

Kā ziņots, Vējonis iesniedzis Saeimai likumprojektu "Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem". Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

"Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai," uzsver Vējonis. Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Jau vēstīts, ka "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!", plāno atbalstīt Vējoņa iniciatīvu, lai arī iepriekš valdošās koalīcijas partijas vienojās to noraidīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iebildumu dēļ.

Tikmēr VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šāds atsevišķu "Vienotības" frakcijas deputātu balsojums arī tiks uzskatīts par koalīcijas līguma pārkāpumu.

Komentāri [2]

 
Lauku vecis
Jādod pilsonība visiem jaundzimušajiem. Briesmas nav no krieviem , bet gan no žīdu- Ždanokas, Plinera, Giļmana utt. krievu kūdīšanai pret latviešiem. AArī Maskavas tv 6o minūtes un Mesto vstreči ir aplī pēc viņi parašam novietojušies žīdi kūda krievus pret ukraiņiem , baltiešiem , poļiem,. Žīdi to dara kopš senās Romas laikiem!
12.septembris 2017, 23:42 Atbildēt
Raimonds
Tas ir principiāls lēmums no Saskaņas puses ... un viņas domas ir tikai Latvijai par labu. Tāpēc var aizvērties tie, kuri saka, ka Saskaņa ir pret Latviju un strādā citas valsts interesēs ...
Ko nevar teikt par mūsu Nacistu partiju ... viņi parāda, ka kārtējo reizi ir mēsli.
12.septembris 2017, 18:31 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!