Asi nosoda bērnu rudens velšu izstādes; tas soctīklos izsauc viedokļu "vētru"

Rūta Kalmuka/F64
  • Rūta Kalmuka/F64
1 / 1

Kristīnes Pitkevičas ieraksts facebook, kurā viņa pauž savus uzskatus pret bērnudārznieku/sākumskolnieku mājas improvizācijām ar rudens veltēm, izraisījis īstu viedokļu vētru.

"Es stingri un kategoriski iebilstu pret bērnudārznieku/sākumskolnieku mājas improvizācijām ar rudens veltēm, kas pēcāk tiek nestas uz dārziņu/skolu un tiek izstādītas!

Kāpēc?

Divarpusiemeslu dēļ.

1.Tā ir pārtika!


Es esmu Vācijā strādājusi ar badā novardzinātiem bērniem un pieaugušajiem, kuri atdotu daudz ko par vienu kabaci un trīs kartupeļiem. Tie lielākoties bijuši bēgļi, bet tas neko nemaina - mūsdienu pasaulē cilvēki reāli un pa īstam mirst no bada lielie un mazie; un vienas klases rudens velšu izstāde varētu droši izglābt vienu mazu bērnu!

Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency


Turklāt arī Latvijā plaukst un zeļ nabadzība. Laukos kabaci var, iespējams, atrast bez īpašām problēmām, bet Rīgas bērna vecāki ies uz tirgu un pārtikas vietā pirks ķirbi, ko izķidāt, izrotāt un nest uz dārziņu klusi sapūt, jo "Nāk rudens, bērnu darbiņu izstāde".


Man šķiet, tas ir vispār grēks - spēlēties ar ēdienu valstī, kurā cilvēkiem trūkst pārtika. Un te es pat nemaz statistiku nepiedāvāšu, atliek uz centrāltirgu aiziet un paskatīties, kā pensionāri vai invalīdi iepērkas. Kā vecas, vecas tantiņas pērk 800gramus kartupeļu, jo tieši tik kapeikas viņai vēl ir atlicis.

2.Tā ir diskriminācija!


Neviens piecgadnieks nekad dzīvē viens pats neuztaisīs no baklažāna laivu un no kartupeļiem - mazo jautro ģimenīti. Un, ja gadījumā uztaisīs, es būšu pirmā, kura jautās - piecgadnieks? Viens pats ar nazi?
Tātad kādam no viņa aprūpētājiem ir jāsēž viņam klāt, pašam (!!!) jāgriež no kabača kosmosa kuģis un jābāž dzērvenes kastaņos lielākam efektam. Laimīgs ir tas bērns, kuram abi vecāki to ar viņu ar prieku arī darīs.


Bet būsim reāli, nebūt ne visi bērni ir tik laimīgi. Un šāda dārzeņu izstāde dārziņā varētu būt pirmā vieta, kur mazais Jānītis uzzina, ka vecāki viņu nemīl. Ka mamma audzina viņu un māsas viena un viņi ir nabagi. Ka tētis dzer. Ka mamma viņu vispār pameta. Ka viņa ģimenē ir vēzis/kredīts/atkarība un kabača graizīšana, zini, tur neiederas. Bet tikai tad Jānītis atnāk uz dārziņu ar kastanī saspraustiem sērkociņiem un apjauš - viņa darinājums ir vissliktākais. Viņš ir vissliktākais. Piecu/septiņu gadu vecumā.

Es, redziet, esmu par to, ka mēs katrs atbildam par to, ko darām paši, nevis par mūsu vecākiem, tieši tāpēc tas pret maziem bērniem ir ļoti netaisnīgi.
Vācijā visi bērni darina kaut ko dārzos/skolās un nes uz mājām priecēt mājiniekus. Un ne otrādi.

2/5 (divarpusais iemesls).
absolūti estētisks un ļoti strīdīgs.
Bet tomēr....kuram vispār šķiet skaistas kabaču laivas ar sasēdinātiem kastaņiem iekšā?" taujā Kristīne.

Komentāri [220]

 
Kāds te sakars ar badu ?
Vai satrauktā kundze apjēdz , cik izmakās tāds viens ķirbis , lai aizvestu uz izsalkušo Āfrikas zemi ? Un vai tas ceļa nesapūs ? Un kurš teica , ka" izķidātā " ķirbīša mīkstumu izmet miskastē ? Varbūt sacepa ķirbju pankūciņas vai sanāca labumlabā biezeņzupa ģimenei !
Esmu b/d skolotāja vairāk ka 30 gadus un varu pateikt , ka
bērni ir sajūsmā par šīm izstādēm ! Tiek attīstīts radošums , iztēle , bērniem tiek liels prieks un sajūsma kaut vai par to pašu it kā necilo kartupeļu vīriņu ! Bērni redz savādāk un arī uzņem šīs izstades savādāk ! To pierada aarī jūsu negatīvisms atsaucoties it ka sabojātiem augļiem , dārzeņiem !Teikšu jums tā -lai prātiņš jums nāk mājās! Un pēc izstādes parasti miskastē neko nemetam , atdodam b/d virtuvei vai atgriežam fantāzijas izloloto brīnumiņu atpakaļ ģimenei !
7.oktobris 2017, 18:17 Atbildēt
Kintija
Raksts - Pilnīgs absurds! Vai tiešām vairs nav ko rakstīt? OMēs ar manu mazo gudrinieku bijām ļoti priecīgi par būšanu kopā un darbošanos, veltot visu vakaru darbiņa gatavošanai.
4.oktobris 2017, 20:23 Atbildēt
Liga
Mulkibas es nupat ar 4trgadnieku ar prieku taisijam rudens velšu tirdziņam bernam tas nav jataisa vienam mums šī iztade ir 3dienas ja gribi vari sanemt atpakal savu darbu.
4.oktobris 2017, 18:19 Atbildēt
Skatīt visus 220 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!