DISKUSIJA: Pensionāriem indeksācija liela, bet nabadzības risks joprojām augsts

Komentāri [73]

 
aina
Mūsu valdība ir atradusi un pieradinājusi mūs pensionārus pie alternatīvas, kas līdzvērtīga izsūtījumam uz Sibīriju. Cik ilgi mēs cietīsim šo pazemojumu..... Vai tāpēc mēs cīnijāmies par neatkarīgu, brīvu Latviju, lai būtu 1000 miljonāru 600 tūkstošu nabagu.
11.oktobris, 11:42 Atbildēt
Skaidrīt
...tieši tik ilgi..kamēr palīdzēsiet (iebalsojot!!) ievēlot ... viņus ..,kuri pazemo mūs.. BOIKOTĒJOT vēlēšanas gan pamanīs, ka Latvijā ir arī pensionāri...
11.oktobris, 12:39 Atbildēt
lapa
nabadziba un nolemtiba valda latvija , ari gimenes kas audzina bernus knapi velk dzivibu. jaunas gimenes banku klerki censas ievilkt savos tiklos , uztaisit par muzigiem vergiem nemot hipotekaro kreditu . valdibas politika ir virzita latvijas tautas iznicibai. neliesi un nodeveji valdiba.
11.oktobris, 11:47 Atbildēt
VELTA
Kaut kāds murgs! Par darba stāžu no 2018 gada, kuri nostrādājuši 40 gadus pieliks klāt 5 - 6 eur???? Es tos uzdāvinu JUMS, man viņus nevajag! Kauna nav nemaz, tie kuri nav strādājuši un kuriem ir mazas pensijas esot jāpaceļ līdz minimālai algai, bet tie kuri strādājuši 40, 50 gadus tiem pieliks klāt dažus eur. Kad vienreiz runās par DARBA STĀŽU????????
11.oktobris, 11:54 Atbildēt
Līva
Vai nākamgad atkal tiks indeksētad deputātu algas,ja tiks,tad ar kādu koeficientu.Vai ar šo brīdi nevarētu to ikgadējo dedutātu algas paaugstināšanas likumu pasludināt par spēkā neesošu,kā absurdu!
11.oktobris, 11:55 Atbildēt
IKA
Tā skaitās liela?
11.oktobris, 12:02 Atbildēt
nu ja...
.. visas privilēģijas saeimas 100 resnajām cūkām un visiem ,kas sēž zem viņiem,kā arī dzērājiem,cietumniekiem un slaistiem....
Kur palika visi tie darba gadi no 1996 - 2006.gadam????? bija jāstrādā visi smagie darbi,jo citu variantu nebija, un tagad tikai pensija zem 200.euro.
Cūkas nolāpītie,kaut aizrītos ar tiem saviem 3 euro,ko pieliek klāt,kur stāža gadi... kur nu ,kur nu pieliks pensionāriem,invalīdiem ,bērniem, citādfi nebūs o savās alkatīgajās šakāļu rīklēs ieraut.... NELIEŠI un LAUPĪTĀJI. SAVAS TAUTAS BENDES.....
11.oktobris, 12:04 Atbildēt
..,bet
...paši penši 99,99% balso par šo varu.
11.oktobris, 12:26 Atbildēt
Klāriņa
...ja vien DIEVS dos nodzīvot..būsi''pensis''
11.oktobris, 12:32 Atbildēt
,bet>Klāriņa
...'pensis' - tā ir diagnoze, pensionārs - sociālais status. Kurš tad ir atbildīgs par šādu pensiju sistēmu???
11.oktobris, 12:57 Atbildēt
filips
redzi citādāk nevar ! Es balsotu par Trampu ,bet nav sarakstos !
Un vēl ! Vari balsot par ko vien vari ,kaut par pašiem labākajiem un godīgākajiem Tavā skatījumā , bet viņus visus ,,izmācīs no augšas ! No ES )
Un ja ne tā ,tad nemēģini ,,klepot'' ...noliks ātri pie vietas !
11.oktobris, 12:41 Atbildēt
,bet > filips
..., bet Latvijā nav sava 'trampa' un ja būtu tad nedabūtu lielāku atbalstu par 5%
11.oktobris, 13:03 Atbildēt
pensionare
Nav jaiet balsot! Kad puse tautas neaizies, tad saks domat, jo nakosais solis ir dumpis!!!!
12.oktobris, 12:29 Atbildēt
Neslāvs
Un protams , ka rakstu papildina krievu duņas foto.
11.oktobris, 12:37 Atbildēt
xxx
Gudra sieviete tā tava duņa. Kas tev ir ko viņai jēdzīgi iebilst? Ja nav - pats esi duņa.
11.oktobris, 13:39 Atbildēt
Neslāvs
Duņa, repatriējies !
11.oktobris, 13:46 Atbildēt
>
tavi bērni jau repatruējušies uz UK tualetēm?
11.oktobris, 13:58 Atbildēt
Neslāvs
mani bērni sūkā arābiem telavivas apkaimē.
12.oktobris, 3:15 Atbildēt
Neslāvs
Jā tur pulka krievu emigrantu, laikam arī nodarbe ir populāra.
14.oktobris, 5:40 Atbildēt
Yo
Vienotība savulaik teica - jūs esat strādājuši citai valstij, jums nekas nepienākas. Tagad ZZS cenšas labot to, ko Vienotībai vajadzēja izdarīt pirms gadiem astoņiem. Tāpat kā ar ceļiem, kam Vienotība atņēma ceļu fondu, un Repšes savārītā putra ZZS jāizstrebj. Kļūdas izlabot ir daudz grūtāk, nekā tās sataisīt.
11.oktobris, 13:35 Atbildēt
Tikai
pie reizes jāatgādina,ka visās valdībās ZZS sēdēja Vienotībai pie labās rokas un vadīja LM,ja toreiz būtu rūpējis pensionāru liktenis,šodien ''kļūdas'' nebūtu jālabo.
11.oktobris, 14:03 Atbildēt
mareks
vienotība sen strādā citai valstij pirmajā vietā ASV un Briseles intereses nu nav tie mūsējie
11.oktobris, 18:49 Atbildēt
Jaapsis
2009.gadā, kad apturēja pensiju indeksāciju, kad no likuma izslēdza mazo pensiju indeksāciju katra gada 1.aprīlī , kad no likuma izslēdza mazo pensiju indeksāciju ar iemaksu algu koeficientu 50%, ko atjaunoja tagad visām pensijām šogad, kad lēma visiem pensionāriem samazināt pensijas par 10%, tad labklājības ministrs bija no ZZS Uldis Augulis. Kad no 2014.gada sāka lemt pensiju indeksācijā pielietot atkal 50% algu iemaksu koeficientu, bet vienmēr atlīka. līdz izlēma to atjaunot sāakot no 2017.gada 1.oktobra (Saeimas vēlēšanas tuvojas - 2018. gada pirmā oktobra sestdiena, bet pensiju indeksācija notiek 1.oktobrī), tad arī visu laiku labklājības ministrs bija no ZZS Uldis Augulis, tā ka nevajag stāstīt pasaciņas par labajiem onkuļiem no ZZS un sliktajiem no Vienotības. šie onkuļi priekš pensionāriem ir vienādi slikti. Invaliditātes pensijām neapliekamo minimumu nepalielina no 2018.gada, pensionāram -invalīdam papildus piešķirto palielināto neapliekamo minimumu atkarībā no grupas no 2018.gada nepalielina, jo neesot tam naudas, pārmaksāto nodokli par veselības aprūpi pensionārs no 2018.gada VIDā varēs pieteikt samazinātā apmērā, un kur tad vēl visu tarifu un cenu pieaugums , kas saistīti ar minimālās algas pacelšanu 2018.gadā, akcīzes cenu pacelšanu benzīnam u.c. produktiem, atkritumu savākšanu, ūdeni m un kanalizācijai, jo krasi pieaug dabas resursu nodoklis 2018.gadā. Par visu to pensionāri maksās krietni dārgāk 2018.gadā un tas būs pateicoties ZZS premjeram M.Kučinskim. ZZS finansu ministrei Danai Reizniecei -Ozolai un, protams, koalīcijas partijām Vienotība un NA. Par cik tas viss kļūs dārgāks pensionāri to sapratīs tikai tad, kad būs jāmaksā lielāki rēķini. Šobrīd jau ir zināms, ka par pensijas piegādi mājās cena 2018.gadā pieaugs no 1,74 eiro līdz 2,39 eiro (tas būs sadārdzinājums ap 80 tūkstošiem pensionāru), piegāde sadārdzinās par 72,8%!!!. Un to sadārdzina valstij piederošs uzņēmums "Latvijas Pasts" Latvijas valdība tikko samazināja privātuzņēmumam Latvijas Balzāms nodokļu slogu par 5 miljoniem eiro (kad visur tik dzirdi, ka valstij nav naudas palīdzēt pensionāriem, invalīdiem, māmiņām, mirstošiem pacientiem zālēm utt).. Jūnija valdība iedeva nodokļu atlaidi RIMI ap 5 miljoniem loģistikas centra būvniecībai Mārupē. Bet saviem pensionāriem, kuriem nav iespējas saņemt pensiju bankās vai pastā gan nav spējīga apmaksāt sadārdzinājumu,ap ,620 tūkstošiem gadā. Nē, jānoplēš no jau tā trūcīga pensionāra , it īpaši tālajos lauku apvidos, par pensijas piegādi.
13.oktobris, 16:24 Atbildēt
Fakts
Mūsdienu pensijas - Vienotības "veiksmes stāsts".
11.oktobris, 13:47 Atbildēt
lapa
reiru , kucinski un aboltinu sanemt pensiju 200 eiras . ko tad sie laimes stasti dziedas . noziedznieki valdiba.
11.oktobris, 13:51 Atbildēt
annina
nu protams ka vienmer var gribet vairak bet paldies par to pasu .7 eiro prieks pensionara ari ir nauda jo visus sos gadus vispar ja bij ta neparsniedza 2eiro
11.oktobris, 18:36 Atbildēt
aha
bet nosaukt tos 7 eiro par lielu indeksāciju ir nekaunības kalngals!
12.oktobris, 9:51 Atbildēt
Jaapsis
Kad pensijas indeksācija bija 2 eiro, tad sviesta paka maksāja zem eiro, tagad pārtikas produktiem cenas gada laikā ir cēlušās par desmit procentiem (ipaši piena produktiem, sviestam minimums ir ap 1,69 paciņa no rīta ) un ja mēnesī par pārtiku samaksājat ap 80 eiro, tad tas ir par 8 eiro vairāk, kā tas maksāja pie 2016.gada indeksācijas. Tā ka daudz priecāties jau nav par ko. Un ja no 7 eiro vēl jānomaksā ienākuma nodoklis 23%, tad uz rokas saņem tikai 5,39 eiro. Bet veikalā par pārtiku ir jāmaksā 8 eiro vairāk. mēnesī un nauda maciņā pēc indeksācijas nekādi nepieaug, bet joprojām samazinās.
13.oktobris, 15:29 Atbildēt
annina
visiem vajadzetu fiksetas algas nevis ka tagad katam ierednim. .tik vins karo un tad butu taisnigi un butu mazaka iespeja zagt un krapt valsti un sanemt premiju par ierasanos darba neaizvietojamu cilveku nav ierednisantaze valsti un valsts siem shemotajiem piekapjas.ka tu atlaidisi ka strada rads rada gala
11.oktobris, 19:15 Atbildēt
Milzīgs paldies
Partijai un valdībai (ai,paspruka kā senos laikos!) ! Nu mana pendzija par veseliem septiņiem eirīšiem lielāka ! Nu tik dzīvosim! Tas par tiem > 40 gadiem,kurus nostrādāju vienu daļu it kā ne šitai valstij. Tāpēc jau nav ko čīkstēt - paša vaina. Arī rēķini man kaut kā nepadodas. Sarēķināju pēc dotā indeksa 1,04... un man sanāca uz gandrīz 300 pensijas ap 13 eiro,bet faktiski saņēmu tikai 7,7 eiro. Redz, kā ir ,kad neprot rēķināt un saklausās skaļu reklāmu!
11.oktobris, 19:37 Atbildēt
Rasa
Jus neaprekinajat ienakuma nodokli, ko no Jusu pensijas atskaita.
11.oktobris, 23:06 Atbildēt
Rasa
Jus neaprekinajat ienakuma nodokli, ko no Jusu pensijas atskaita.
11.oktobris, 23:06 Atbildēt
faņa
indeksāciju veic 1.okotobrī, kad no gada palikuši pāri vien 3 mēneši, bet dzīves dārdzība ir jau pieaugusi veselus 9 mēmešus, kurus neviens neindeksē uz atpakaļu. skaisti...
12.oktobris, 11:16 Atbildēt
savādnieks
Pirmais pamanītais komentārs,kur nofiksēts fakts,ka pensiju indeksācija veikta par 2016.g.tas ir,ka pensionārs ar savu patēriņu būtībā kreditē valsti,bet vajadzētu būt otrādi,ja izmaiņas nodokļos/pakalpojumos,to jāparedz reizē ar budžetu un izmaksas jāveic UZ PRIEKŠU (kā tas notiek ar pensiju izmaksām),lai pensionāram pāris eiriķi nebūtu jāsaņem par ''apēstu maizi''.
12.oktobris, 16:17 Atbildēt
Adatiņa
Pilnīgi piekrītu Veltai. Galvenajam ir jābūt darba stāžam. Nevar būt vienāda pensija visiem. Darba stāžam ir jābūt pamatā visām indeksācijām, tad būs taisnīgi.
12.oktobris, 12:30 Atbildēt
Tas nav nabadzības risks, tā ir nabadzība.
Tas nav nabadzības risks, tā ir nabadzība.
12.oktobris, 14:35 Atbildēt
Valdis
Ar tām tukstosiem lielajam pensijām vajadzetu galvenokārt skatities ,lai sis pensijas netiktu nopirktas ,galvenajam kriterijam vajadzetu but nostradātam gadu skaitam . personigi zinu cilvekus kuri pensiju nopirka iemajsājot vieņa reize desmit ,varbut simts apšaubamas izcelsmes ,tukstošus tādejadi noperkot sev pensiju ,nestradajot nevienu dienu un nemaksajot nodoklus visu mužu ,tas manuprāt nav pareizi .
12.oktobris, 15:21 Atbildēt
Eglītis
Tik liela ka var pārēsties un dabūt ātras kājas. Kādi 15 eiro? Noņemot nost ienākuma nodokli labi ja 10 eiro.
13.oktobris, 12:14 Atbildēt
pljerduks
Neuztraucieties! Pensionāriem atskaitīto nodokli Barčas k-dzei pieliks pie algas un uuh,kā varēs ar jaunu spēku cīnīties ar nabadzību !
13.oktobris, 12:17 Atbildēt
Jaapsis
Es tā arī nesaprotu, kāpēc V.Avotiņš ir uzņēmies sagatavot rakstu par diskusijām par pensiju sistēmu, jo pēc raksta izlasīšanas ir skaidri redzams, ka viņam pašam nav nepieciešamās sapratnes par šo tēmu un raksts ir pilns ar būtiskām kļūdām (pat skaitļos), neloģiskiem uzstādījumiem un spriedumiem. Kāpēc to neveidoja piemēram Inga Paparde, kurai ir pietiekošas zināšanas, lai rakstā nepieļautu tik būtiskas kļūdas un dotu nepieciešamo skaidrību intervijas lasītājiem.
13.oktobris, 16:52 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!