Īpašuma nodokļa slogs nākamgad nepieaugs

Komentāri [10]

 
ATSLĒGAS VĀRDI
kas ļauj cerēt, ka arī nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) nākamgad nepieaugs...Nu jau kā PSRS laikos, ja raksta balts - nozīmē melns, ja sola nepieaugs - tātad noteikti pieaugs u.t.t....
11.oktobris, 7:35 Atbildēt
Corbie
Jaasaak boikoteet tas nodoklis, nekonticionaals, personaam kuraam tas ir vieniigais iipashums.
11.oktobris, 7:50 Atbildēt
,
,
11.oktobris, 9:03 Atbildēt
Antiņš
Tāds NĪP ir lai Latviešu tautai nekas nepiederētu? Šādu nodokli vajadzētu aizliegt! Citādi krievi, zviedri, ķīnieši, leiši te visu izpērk un beigās vēl Eiropas tiesā iztiesās, ka NĪP šiem bijis nesamērīgi augsts. Beigās latviešiem maz, kas vairs piederēs un nodoklī iegūtais būs svešajiem jāatmaksā ar visiem tiesu izdevumiem.
11.oktobris, 9:05 Atbildēt
Kergers
Rīgas dome, ignorējot valsts likumdošanu, apzog savus iedzīvotājus!
Rīgas dome pieņemot noteikumus par NĪN ,kuri ir pretrunā ar Saeimas pieņemto NĪN likumu, jau otro gadu pēc kārtas apzog daudzdzīvokļu (pārsvarā denacionalizēto) namu īpašniekus ,kuri savus īpašumus nav sadalījuši dzīvokļu īpašumos!

NĪN likums nosaka ,ka pašvaldībām ir tiesības piemērot % likmes ,bet tas nedod tiesības pašvaldībām mainīt nodokļa piemērošanas kārtību!

Saskaņā ar Saeimas pieņemtā NĪN likuma normām arī dzīvokļos nesadalītos īpašumos NĪN ir jārēķina katram dzīvoklim atsevišķi un tad jāsummē. Šādu nodokļa aprēķināšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2006.gada 20. jūnija noteikumu Nr. 495 „Likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli” normu piemērošanas kārtība”, kur 23.1.4. punktā ir teikts: „dzīvokļu īpašumos nesadalītām mājām vai ēkām (to daļām), kurām ir veikta būves kadastrālā uzmērīšana, kuras rezultātā ir noteikta vienas vai vairākas telpu grupas , nekustamā īpašuma nodokļa likmi nosaka atsevišķi katrai grupai.”
Šādi sanāk ,ka dzīvokļus ir jāapliek ar 0,2% no kadastra vērtības ( retos gadījumos, ja to vērtība pārsniedz 56915 eiro ,- ar 0,4%).
Faktiski, saskaņā ar Rīgas domes 2015.gada 9.jūnijā pieņemtie RD noteikumi Nr.148 „Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā” noteikumiem ,dzīvokļos nesadalīti namīpašumi tiek vērtēti kā viens veselums un tad tos jau apliek ar paaugstināto 0,6% nodokli!!!!!
Šie Rīgas domes noteikumi ir pretrunā ar Saeimas pieņemto NĪN likumu un šī likuma piemērošanu skaidrojošo MK noteikumu normām !!!!!
Ir pārkāpts Administratīvā procesa likuma 15. pants ,kas nosaka likumdošanas hierarhiju :
1.Satversme,
2. Likumi,
3.Ministru kabineta noteikumi,
4.Pašvaldību noteikumi.
Rīgas dome ,kuru vada N.Ušakovs, ignorē Latvijas valsts likumus un apzog rīdziniekus!
11.oktobris, 9:23 Atbildēt
Valdis Freimantāls
Viņi apzināti grauj tautsaimniecību - lai latviešu ģimenes izdzītu no Latvijas ar nesamaksājamiem nodokļiem!

Zemiska, pardomāta komunistu prakse! tautastribunals.eu/?p=33716
11.oktobris, 9:23 Atbildēt
G
Īpašuma nodoklis jau tagad ir augsts, kur nu vēl augstāk, ierēdņi ļoti pacentās cilvēkiem kārtīgi apcirpt ienākumus.Ja vēl kāds zemes pleķītis nav zemesgrāmatā, tad par to ir vēl papildnodoklis, ko es saucu par soda naudu.
11.oktobris, 10:06 Atbildēt
šķilters
meli! "jaunajām" ēkām līdz 17gadiem maksājums pieaugs! bet likums pašvaldībām ir iedevis tik daudz brīvības, ka Rīga ir tik apjukusi ka nezina, kā vien ieriebt saviem iedzīvotājiem...
11.oktobris, 10:06 Atbildēt
lapa
vienotibas gruppejums izstradajis jaunu nodokli , nodokli par svaiga gaisa elposanu . tauta apzinati , ar briseles centigu roku , tiek likvideta . francija un katalonija pretojas , bet latvija ka barans nokar galvu un kluse.
11.oktobris, 11:54 Atbildēt
Un kāpēc lai pieaugtu
Un kāpēc lai pieaugtu? Baigais sasniegums. Arī NĪN politika mūsu valstī ir nedraudzīgākā tautai Baltijas valstīs. Igaunija var, Lietuva var, Latvija atkal pa pakaļpusi kūļājas.- augstākais NĪN.
11.oktobris, 23:15 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!