Pirms atgriešanās ārlietu dienestā Āboltiņai jānoliek deputātes mandāts

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency
  • Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency
1 / 1

Lai sāktu konkrētas procedūras attiecībā uz darbu ārlietu dienestā, partijas "Vienotība" frakcijas vadītājai Solvitai Āboltiņai vispirms būtu jānoliek Saeimas deputātes mandāts, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš skaidroja, ka pēc tam, kad deputāte noliks mandātu, tiks pabeigta procedūra par viņas atgriešanos diplomātiskajā dienestā. Ministrs apliecināja, ka viņam un Āboltiņai bijusi saruna par to, ka sākumā kādu laiku viņa darbosies ministrijas centrālajā aparātā, bet konkrēts amats un konkrētie pienākumi būs saistīti ar ministrijas darba specifiku, kas ir plaša.

"Sākumā viņa strādās ministrijā kādu laiku un tad atkarībā no dienesta interesēm tiks skatīts jautājums par to, vai un kurā brīdī būtu iespējams pārstāvēt valsti ārpus Latvijas vai kādu brīdi vēl darboties ministrijā," skaidroja Rinkēvičs, piebilstot, ka brīdī, kad Āboltiņa pabeigs savas Saeimas deputātes karjeru, viņai ĀM būs amats atbilstoši diplomātiskajam rangam, pieredzei un spējām.

Rūta Kalmuka/ F64 Photo Agency

Jau vēstīts, ka Āboltiņai, atgriežoties darbā ārlietu dienestā, tiks piedāvāta vakance ministrijas centrālajā aparātā, izriet no ārlietu ministra Rinkēviča teiktā intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze".

"Solvitai Āboltiņai būs iespēja atgriezties diplomātiskajā dienestā, mums jau ir aptuveni skaidrs, kādā amatā, šeit pat, ministrijas centrālajā aparātā," norādīj Rinkēvičs, piebilstot, ka atbilstoši 2005.gada atestācijas komisijas lēmumam viņai ir tiesības atgriezties diplomātiskajā dienestā padomnieka rangā un būs arī rangam piemērots amats, kad viņa noliks deputāta mandātu.

Āboltiņa plāno nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas darbības beigām, lai atgrieztos diplomātiskajā dienestā, to viņa iepriekš pati apliecināja žurnālistiem. Vaicāta par iespēju nolikt deputātes mandātu pirms parlamenta darbības noslēguma, Āboltiņa atbildēja, ka, visticamāk, tas notiks vēl pirms pašreizējā sasaukuma beigām.

Komentāri [7]

 
savādnieks
Jā,te iederētos stāsts no aktieru klasikas,ka ĪSS,BET SKAISTS IR POLITIĶU MŪŽS,kā arī- citējot ''Bēgošās līgavas''-E.Veidemanes atziņu par Āboltiņu kā spilgtu un ievērojamu politiķi,cerams LL atstās vēsturei kādu daiļdarbu par šo ''izrakteni''.Pavērojot šo ''izrakteni'' no distances,tad ar darbību politikā SĀ startēja no partijas Jaunais Laiks,kur ātri vien ''nokoda'' partijas dibinātāju un tās p-ju Repši,kļūstot par JL p-tāju,vēlāk ''satuvinājās'' ar Pilsonisko Savienību & Sabiedrību citai politikai nonākot pie slavenā grupējuma-Vienotība,bet arī tur ,aizrotējot tās vadoni-Ģ.V.Kristovski,Āboltiņa ieriktējas V p-tājas krēslā.Gana interesanta liekas nākamā epizode,kad no 2004-2006 viņa kā tieslietu ministre iezīmējās Kalvīša valdībā.Savukārt,tas neiet kopā ar Rinkēviča apgalvojumu par atestācijas iegūšanu 2005.g.kā ārlietu padomniece.Tālākais ceļš ieveda Jēkaba ielas namā par Saeimas p-tāju,līdz nejaukie kurzemnieki novērtēja ''rižo'' krāsu kā neatbilstošu iekšējai pārliecībai,atstājot S.A. aiz strīpas,taču tas nesamulsināja politiķi ,izdarot Junkeram piedāvājumu ''no kura viņš nespēja atteikties'' un NECERIET,es biju un būšu....bet nu'jau tikai ierindas deputātes statusā , ''rižā'' galviņa atkal rotāja Saemas zāli.Autoritārā stila nepiekritēji pamet V un drīz nav jāgaida,kad arī pašai Āboltiņai jāatsakās no partijas vadības.Tads nu laikam ir tas ''zvaigžņu'' ceļš,bet mierinājumam var izteikt viedos vārdus-No zemes esi nācis,par zemi jāpaliek,vieni Paradīzē otri Ellē.
11.oktobris 2017, 19:42 Atbildēt
Neslāvs
Āboltiņu par premjeri, mums pietrūks tevis, dzelzs Solvita !
11.oktobris 2017, 18:39 Atbildēt
Corbie
Varees uujinaat uz vergu tautu
11.oktobris 2017, 19:59 Atbildēt
Vilnis
Precīzi!
8.marts, 8:59 Atbildēt
cik skaisti būtu
ja rižo pa vidu uzmestu- mandātu noliktu, bet kāroto posteni neiedotu
11.oktobris 2017, 18:17 Atbildēt
Skatīt visus 7 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!