Eksperts: Vairumu Latvijas sabiedrības neinteresē ''čekas maisu'' atvēršana

Ekrānšāviņš
  • Ekrānšāviņš
1 / 1

Aptaujas liecina, ka Valsts drošības komitejas (VDK) jeb tā saucamo "čekas maisu" atvēršana lielai daļai sabiedrības nemaz nav aktuāls temats, diskusijā par VDK maisu atvēršanas ietekmi uz sabiedrību sacīja mediju eksperts Mārtiņš Kaprāns.

Viņš pastāstīja, ka 2017.gada februārī veiktajā sociālās atmiņas monitoringa pētījumā uzdodot iedzīvotājiem jautājumu vai Latvijā ir aktuāli diskutēt par iedzīvotāju sadarbību un Padomju režīmu, 60% aptaujāto uzskatīja, ka nav. "Lai gan šis jautājums konkrēti nebija uzdots par sadarbību ar VDK, sadarbība ar padomju režīmu nepārprotami tāda ir," teica pētnieks.

Viņš arī atgādināja par 2016.gadā VDK izpētes komisijas pasūtīto pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi par VDK aģentu kartotēkas publicēšanu un norādīja, ka trešdaļai aptaujāto viedokļa par maisu atvēršanu neesot bijis, lai arī 34% aptaujāto atzina, ka saraksti jāpublicē ar ekspertu skaidrojumiem, bet 28%, ka tas jādara nekavējoties. Viņaprāt, šis esot politiķu un mediju aktualizēts jautājums.

Līdzīgu viedokli diskusijā pauda arī režisors Jānis Streičs, kurš norādīja, "ka tiekoties ar tautu neviens nekad par čekas maisiem prasījis nav." Viņaprāt, uzskats, ka sabiedrība šī jautājuma apspriešanas procesā tiek šķelta esot pārlieku pārspīlēts un sabiedrība "ir veselāka nekā mums šķiet."

Kā ziņots, Latvijas Zinātņu akadēmijas ekspertu konsīlijs šodien diskutēja par VDK maisu atvēršanas tēmu sabiedrības attīstības aspektā.

Konsīlija rezultāti tiks apkopoti "Konsīlija slēdzienā" un nodoti valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem, plašsaziņas līdzekļiem un publicēti "Zinātnes Vēstnesī", "LZA Vēstīs" un LZA interneta mājaslapā.

Komentāri [32]

 
nu ja
Kurš bija maita un stučīja cilvēki tāpat zināja un no tādiem ,ja bija iespējams, labāk pa gabalu. Atvēršana, iespējsms, tikai apstiprinātu kādas aizdomas...
15.februāris, 3:08 Atbildēt
Sencis
Ne jau visiem interesē tas kas interesē man. Tas ir normāli kad intereses starp cilvēkiem dalās un tāpēc kam neinteresē lai tad arī neinteresē, bet man gribētos zināt gan.
15.februāris, 2:10 Atbildēt
Corbie
Re kaa, kad uz speeles ieklushana Saemaa taa mulkibas saak baarstiit, tip cilvekiem neinteresee, taapeec neveersim valaa... mulkiibas, feika aptauja, nekur taadu neredzeeju...
15.februāris, 1:21 Atbildēt
Skatīt visus 32 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!