FOTO: Sabrucis viens no lielākajiem Latvijas dabas dārgumiem

facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
  • facebook.com
1 / 8

Lielākā dabiskā pazemes telpa Latvijā - Dauģēnu Lielās alas lielā zāle ir sabrukusi.

Kā Facebook atklāj Andris Grīnbergs, jau vairākus gadus dabas pētnieku aprindās alas lielās zāles sabrukšana tika prognozēta. Jautājums bija tikai kad un cik lielā apjomā. Latvijas Petroglifu centra ekspedīcija objektu apmeklēja vēl nesen - šī gada 6.janvārī ar mērķi novērtēt situāciju un cauruma apmērus alas griestos.

Todien uzmanību piesaistīja vairākas bīstamas pazīmes, tostarp iežu noslīdējums.

Savukārt jau 11.martā notikuma vieta tika apmeklēta pētnieciskos nolūkos, lai novērtētu sabrukšanas apmērus un apstākļus.

Zāles izmēri pirms sabrukšanas bija: garums ap 13 metri, platums līdz 7 m, griestu augstums ap 8 metri. Tagad ala kļuvusi īsāka par apmēram 15 metriem, bet joprojām tā ir garākā Latvijā ar aptuveni 330 m garumu.

Aprakstot tagadējo situāciju, Andris Grīnbergs raksta: "Nogruvums bijis ļoti liels. Mežs ir ienācis alā. No lielās alas zāles palikusi ir tikai salīdzinoši neliela pārkare. Janvārī sikspārņus alas lielajā zālē nekonstatējām, iespējams, viņiem caurvējā ziemot nepatika. Bet, ja kāds brukšanas brīdī alas telpā bijis - lai tad vieglas smiltis..."

Viņš piebilda, ka, iespējams, mazāki nogruvumi iespējami arī nākotnē.

Komentāri [22]

 
se
Pat nezināju tādu kur atrodās:))
15.marts, 20:54 Atbildēt
/
kas Latvijai izmaksā dārgāk par vārda nesēju?
13.marts, 18:59 Atbildēt
Eksperts Atbilde
ūdens lējēji.
13.marts, 19:09 Atbildēt
RSHA 4. nodaļa
Gūtmanis ir tēls Jaunsudrabiņa stāstelī Nāves deja, labajai rokai "ostsūtsvā vairāki pirksti", kastrāts, domā tikai par sevi.Raksturs žīdisks, nenoteikts, kompromitējoši sakari nav novēroti, ja neskaita kādu resnu sālītu zivju tirgotāju ...nē, ne pūcesspieģelī, bet Astrahaņā..
13.marts, 14:38 Atbildēt
Skatīt visus 22 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!