Bijusī NMPD vadītāja: Valdībai jāsaprot, ka dienests nedrīkst būt vājš

F64
  • F64
1 / 1

Valdībai jāsaprot, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) ir nozīmīgs glābšanas ķēdes posms, kurš nedrīkst būt vājš, šādu viedokli pauda Neatliekamās medicīnas asociācijas prezidente un kādreizējā dienesta vadītāja Sarmīte Villere.

Viņa skaidroja, ka esošo darbinieku deficītu nevar novērst, mainot iestādes vadītājus. "Valdībai ir jāsaprot, ka Neatliekamās medicīnas resurss ir viens un tas pats gan ikdienā, gan ārkārtas situācijās, un tas ir nozīmīgs glābšanas ķēdes posms, kurš nedrīkst būt vājš," norāda Villere.

Pēc viņas domām, par to jādomā neatliekami, plānojot nākamā gada budžetu, tāpat jāiezīmē konsekvences, uz ko tiks likti akcenti nākotnē - uz stipru primāro veselības aprūpi vai uz slimību un stāvokļu diagnostiku slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Villere uzsver, ka Eiropa jau sapratusi, ka šķirot pacientus pirmsslimnīcas posmā ir lētāk, un to patlaban gana veiksmīgi veic ārsta palīgi.

Pēc Villeres paustā, pagaidām izskatās, ka "kāja" ir viena - NMPD - un šī "kāja" ir jāsaudzē un jāstiprina, jo vismaz pagaidām alternatīvas nav.

Komentāri [5]

 
Selekts
Pensija no 68 gadiem?
15.aprīlis, 10:54 Atbildēt
Defekts
Ir dažādi modeļi, kur varētu no 70, mēs taču tik labi izskatamies...
15.aprīlis, 11:18 Atbildēt
...
Nmpd pensija no 55
15.aprīlis, 12:12 Atbildēt
Mr.Susurs
Neatliekamas palidzibas dienests nav pat vajsh, vina vispar nav. Ir kaut kadas darbibas imitacija. Jus sakiet palidziba. Ka tik ne ta, es pats savu kaiminieni uz Gailezeru aizvedu, kad vinai ar sirdi slikti palika. Stundu vinai vipar neviens nepieversa uzmanibu, pec tam kaut kads dezurarsts paradijas un vel stundu vinu marineja. Ja butu kaut kas nopietns, cilveks butu miris. Un tas mes maksimali atri sievieti nogadajam slimnica. Bet ja butu vel atrie stundu jagaida? Un es te nerakstu par kaut kadiem dziliem laukiem, bet par Rigu. Man atras palidzibas stacija 5 minushu gajiena ar kajam. Ir nacies paris reizes saukt. Atrak par 40 minutem nemaz neieradisies. Pasham ar kajam atrak iznaks lidz stacijai aizziet, neka sagaidit " atros"
15.aprīlis, 9:54 Atbildēt
Skaidrone
Jautājums ir tīri filozofisks. Dienests 113 varētu būt vājš arī tāpēc, ka tas ir cieši sasaistīts ar skaitli 13. Bet vispārinot - Pie mums visi dienestu vadītājiem ir nospļauties par savu dienestu stāvokļiem. Vai tad tas ir svarīgi – funkcionē šis dienests, vai švaki funkcionē, vai valsts interesēs nefunkcionē nemaz. Jo šajā sfērā galvenais ir – sava personīgā dienesta stāvokļa pievilcīgums (stāvoklis). Mums ir fantastiski ideāli dienesta stāvokļi. Piemēram, prezidenta stāvoklis - nekas nav jādara, bet prezidenta stāvoklis nodrošina milzīgas privilēģijas līdz pat kapa malai – lepnus apartamentus, kalpus, limuzīnus, bruņotus miesassargus (kaut gan – ja nebūtu tautai neko ļaunu darījis, nu nebūtu tā jābaidās par savas miesas drošību). Tāpat tīri vai ideāls stāvoklis ir prasties ietikt Saeimas valdošās koalīcijas sastāvā, vai šās valdošās koalīcijas izveidotajā Ministru kabinetā par tā locekli. Šis stāvoklis dod arī dziļu emocionālu pacēlumu, jo var labi redzēt savas pret Latvijas valsti vērstās darbības nervos vājāku cilvēku prātus šausminošās sekas.
15.aprīlis, 9:50 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!