Prognozē, ka Latvijas valsts parāds kļūs mazāks

F64
  • F64
1 / 1

Valsts parāds līdz 2021.gadam varētu sarukt par četriem procentpunktiem, teikts Finanšu ministrijas (FM) atbildes vēstulē Fiskālās disciplīnas padomei (FDP).

FM norādīja, ka vispārējās valdības parāda līmenis ir krietni zem Māstrihtas kritērija noteiktā līmeņa, attiecīgi 2017.gadā parāds bijis 40% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Savukārt šonedēļ valdībā atbalstītajā Latvijas Stabilitātes programmā vidējā termiņā tiek prognozēta vispārējās valdības parāda līmeņa neliela samazināšanās un stabilizēšanās attiecībā pret IKP, 2021.gadā sasniedzot 36% no IKP.

Tāpat FM informēja fiskālās disciplīnas uzraugus, ka šogad plānots rīkot diskusiju par Latvijai optimāli uzturamu valsts parāda līmeni, piesaistot ekspertus no FM, Valsts kases, Latvijas bankas, FDP, akadēmiskās vides u.c.

FDP norādījusi, ka valdībai būtu jāiesniedz visaptverošs plāns, kā līdz 2020.gadam sasniegs nodokļu ieņēmumu iekasēšanas mērķi trešdaļa no IKP. Savukārt FM norādīja, ka nodokļu reformas plāns ir pilnībā atspoguļots gan pieņemtajos likumos, gan arī apstiprinātājā vidēja termiņa budžetā, kas paredz stabilu nodokļu ieņēmumu apjomu, ko nodrošina daudzi, pamatā ar administrēšanas pilnveidošanu saistīti kompensējošie pasākumi.

FM prognozēja, ka iekasēto nodokļu īpatsvars pret IKP palielināsies pēc 2021.gada, kad būs jūtama ieviestās nodokļu reformas ekonomiskā atdeve un uzlabota nodokļu iekasēšana.

Komentāri [5]

 
%
40% no ikp 2017.gadä... gandriz puse... vai käds to saprot?
15.aprīlis, 23:46 Atbildēt
Mr.Susurs
Kas tur ko nesaprast. Latvija pagaidam vel ir maksatspejiga, bet sasniegusi robezhu, pec kuras sakas problemas ar paradu atdoshanu. Pie 45 % no IKP valsts vairs nevar atdot paradus, neaiznemoties no jauna. Pie 60 % IKP valsti sakas nopietnas finansu problemas, bet pie 80 % un > valsts praktiski ir bankrotejusi. Salidzinajumam. Italijas parads ir 80 % no IKP, bet Griekijas 130 %. Tiem, kas to nezin, bet ASV ekonomika atrodas bankrota prieksha, jo parads ir 75 % no IKP. Un vienigais, kas Ameriku glabj no bankrota ir tas, ka vini pashi shtance USD, kuru vertiba beidzamajos 5 gados ir nokritusi par 46 %.
16.aprīlis, 5:40 Atbildēt
Mr.Susurs
Nemaz neshaubos, ka parads klus mazaks. Vienkarshi nebus vairs, kas aizdod. Kas tad parsvara pirka Latvijas paradzimes? Pilnigi pareizi ofshori. Bet tikai menesha laika no Latvijas jau aizgajushi 3 miljardi eiro
15.aprīlis, 16:32 Atbildēt
Selekts
Speciāli samazinot vietejās valūtas vērtību septiņkārt, uz dzīvojot tikai no "10.tiesas", bez ekonomikas attīstības ir atjaunots okupantu princips: Labu atalgojumu, parasti, saņem tikai vagari. Tādējādi Latvijas valstij un tautai ikgadu tiek nolaupīts vairāk, kā 55 miljardu eiro.
15.aprīlis, 15:57 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!