Latvijā

Vakar, 7:35
Ar šodienu visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR), kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.
 
Vakar, 7:22
24.maijā varējām vērot nebijušu notikumu Latvijas vēsturē pēc neatkarības atjaunošanas. Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli neapstiprināja Latvijas Bankas prezidenta izvirzītu kandidatūru.
 
Vakar, 6:30
Visu, ko vien varēja izdarīt nolaidīgi un pavirši, Salaspils kodolreaktora likvidatori ir izdarījuši. Par to liecina Valsts kontroles revīzijas ziņojums.
 
Vakar, 5:00
Lēmums no 1. jūlija samazināt elektrības kopējās cenas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) lielumu par 27,8% izskatās labi, lai gan elektrības patērētāju ieguvumi no šā lēmuma būs niecīgi.
 
24.mai
Pretēji Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rīkotā ekspertu konsīlija lemtajam 33 Latvijas pētnieki un zinātnieki atklātā vēstulē aicina ratificēt Stambulas konvenciju, vienlaikus nosodot minētā konsīlija norises gaitu un sagatavoto slēdzienu.
 
24.mai
Pensiju indeksa noteikšanas formulā kļūdas nav, paziņoja Labklājības ministrijas (LM) Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska.
 
24.mai
Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem skolēnu nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā kopumā reģistrējušies 9428 skolēni, kas ir par 2256 skolēniem vairāk nekā pagājušās nedēļas sākumā, liecina aģentūras apkopotā informācija.
 
24.mai
2016. gada 13. februārī sieviete nolūkā panākt kriminālprocesa uzsākšanu pret kādu vīrieti policijai sniedza apzinātu nepatiesu informāciju, ka pret viņu pastrādāts noziedzīgs nodarījums. Proti, kādā dzīvoklī Zaļās birzes mikrorajonā vīrietis veicis dzimumaktu pret viņas gribu. Policija uzsākusi kriminālprocesu, taču vēlāk atklājies, ka likumsargi ir maldināti – noziedzīgs nodarījums nav noticis, portālā liepajniekiem.lv raksta "Kurzemes Vārds".
 
24.mai
Latvijas simtgadei veltītajā vēstures konferencē Varas Latvijā. No senlaikiem līdz valstij viens no savdabīgākajiem bija Toma Ķenča referāts ar nosaukumu Iztēlotā Latvija. Toms Ķencis ir filozofs, kultūras kritiķis un Latviešu folkloras krātuves pētnieks. 2012. gadā Tartu universitātes Igauņu un salīdzinošās folkloristikas katedrā aizstāvējis doktora disertāciju Latviešu mitoloģijas kā zinātņu nozares vēsture.  Pēc konferences uzaicināju viņu uz sarunu.
 
24.mai
“Ir notikušas revolucionāras izmaiņas, ko var salīdzināt ar Gūtenberga laikiem. Kad parādījās iespējas lēti drukāt materiālu, tad informācija varēja plaši izplatīties. Tas momentāli izmainīja situāciju, un tagad ar šīm jaunajām iespējām, kas nebija pirms 20 gadiem, viss ir pilnīgi pārmainīts,” uzņēmējs un bijušais premjers Māris Gailis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs".
 
24.mai
Pirmdien, 21.maijā, mūžībā devies karikatūrists Imants Melgailis, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības prezidents (LMS) Igors Dobičins.
 
24.mai
Šovakar, 24. maijā, Latvijas Nacionālajā operā notiks sezonas pēdējā pirmizrāde – Gaetāno Doniceti opera "Dons Paskvāle". Jauniestudējumu veidojuši muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, radošā komanda no Itālijas – režisors un scenogrāfs Džordžo Barberio Korseti, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Frančesko Espozito un videomākslinieki Igors Renceti, Lorenco Bruno un Alesandra Solimene, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.
 
24.mai
Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, šodien konferences "Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt" atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
 
24.mai
Būvniecība ir vai tiek padarīta par nozari, kurā ir grūti plānot izmaksas. Dažādu iemeslu dēļ ieilgusi Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas Rīgā, Lāčplēša ielā 25, rekonstrukcijas uzsākšana. Būvniecības izmaksas tika plānotas 2014., 2015. gadā, bet šobrīd tās neatbilst realitātei, jo arī projektā ir veiktas izmaiņas, lai tas atbilstu mūsdienu teātra vajadzībām.
 
24.mai
Uzņēmēji, kuri būs pārkāpuši Eiropas Savienības (ES) jauno Vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR), vispirms tiks konsultēti, kā novērst pārkāpumus, un tikai ālunprātīgu likumpārkāpumu gadījumos tiks sodīti.
 
24.mai
Piektdiena Latvijas austrumos būs tikpat silta kā ceturtdiena, savukārt valsts centrālajā un rietumu daļā gaisa temperatūra paaugstināsies, Kurzemes rietumkrastā pat par 8-10 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
24.mai
Valsts policija ziņo, ka trešdien, 23.maijā, pulksten 20:45 Limbažu novadā, Limbažos, Rīgas ielā, notika automašīnu sadursme starp 1994.gadā dzimušā vīrieša vadīto automašīnu “Toyota”, 1987.gadā dzimušā vīrieša vadīto transportlīdzekli “Audi” un 1992.gadā dzimušā automašīnu “Opel”.
 
24.mai
Saeima šodien atbalstīja Sporta dienas un vēl četru citu atzīmējamo dienu ieviešanu.
 
24.mai
Sabiedrībā teju kā anekdote tika uztverta nesenā ziņa par vīrieti, kurš kioskā nozaga 15 izklaides žurnālu un iesēdās par to uz pusotru mēnesi cietumā. Tieslietu ministrija ir aktualizējusi jautājumu par sīko noziedzīgo nodarījumu dekriminalizāciju.
 
24.mai
Šodien Rīgā sākas lielākās un ietekmīgākās Eiropas politiskā spēka (Eiropas Tautas partija, ETP) domnīcas – Eiropas Ideju tīkla – konference Eiropas dzīvesveids. Tajā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, politiķi, Latvijas un  starptautiskie viedokļu līderi diskutēs par aktuālo Eiropas Savienības politisko procesu attīstību, drošības jautājumiem, kā arī par Eiropas Savienības attiecībām ar Krieviju.
 
24.mai
No šodienas, 24. maija, ir spēkā būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā, kuru īsteno Attīstības finanšu institūcija ALTUM. Pateicoties izmaiņām, saimniecības lauksaimniecības zemi ar atvieglotiem nosacījumiem varēs iegādāties arī situācijās, kuras iepriekš neļāva pretendēt uz šīs programmas atbalstu.