Izglītība & Karjera

17:13
Privātajām augstskolām būs liegts īstenot studiju programmas krievu valodā, paredz šodien Saeimā trešajā jeb galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Augstskolu likumā.
 
10:34
Privātās augstskolas ir pret Augstskolas likuma grozījumiem, ko šodien Saeima skata trešajā lasījumā un kas paredz atļaut studēt tikai latviski vai Eiropas Savienības valodās, bet ne krievu valodā. Tās norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav ne informējusi par šādām izmaiņām, ne apspriedusi tās ar nozari. Tāpat nav izvērtēta finansiālā ietekme un konkurētspējas zaudēšana.
 
Vakar, 5:30
Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz līdz 2022. gadam celt zemāko likmes slieksni līdz 900 eiro. Nākamajā mācību gadā tika solīti 710 eiro, taču nu izrādās, ka naudas tam nepietiek. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kā iemeslu min pārāk kūtro izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, no tās trijos gados ir tikai 4,3 miljonu eiro pienesums. IZM iesaka šogad 1,4 miljonus eiro sadalīt kā prēmiju «uz galviņām» vispārējās izglītības iestāžu skolotājiem no tām 88 pašvaldībām, kas radījušas šo ekonomiju.
 
19.jun
Profesionālās izglītības kompetences centrs Rīgas Stila un modes tehnikums (RSMT) ir izglītības iestāde ar vairāk nekā 50 gadu lielu pieredzi, gatavojot jaunos profesionāļus darba tirgum 12 dažādās specialitātēs.
 
19.jun
Darba samaksas kāpums Latvijā turpinās – vēl nesen tika apgalvots publiskajā telpā. Attiecībā uz valsts augstskolu rektoriem tas noteikti nebūs melots. Vairumam gada griezumā maciņš kļuvis vēl biezāks, turklāt lielai daļai vienīgais ienākumu avots nav plika alga par augstskolas vadīšanu, atliek laiks arī piepelnīties citos darbos, daži vēl saņem iespaidīgu pensiju vai ienākumus no saimnieciskās darbības.
 
18.jun
Zinātnei nav jājūtas kādam pateicību parādā vai kādu apkalpojošai, šodien IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa atklāšanā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).
 
18.jun
Mērķtiecīgāk īstenojot pašu apstiprināto attīstības stratēģiju, Latvijas Universitāte varētu palielināt ieņēmumus no tai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Tas ļautu augstskolai gūt papildu finansējumu, ko izmantot jaunā Akadēmiskā centra attīstībai.
 
16.jun
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes ekspertiem nav īsti izprotams, kādēļ Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieskatā, Rīgas un Pierīgas pašvaldību vidusskolās skolēnu skaitam klasēs jābūt atšķirīgam, šādu viedokli pauda pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis
 
16.jun
Kāds aculiecinieks informējis, ka sestdien, 16.jūnijā, Bauskas novadā novērots virpuļviesulis.
 
15.jun
Katra otrā Pierīgas pašvaldības vidusskola nespēs sasniegt 22 bērnu skaitu klasē, šādu viedokli pauda Pierīgas pašvaldību apvienības valdes priekšsēdētājs un Ādažu novada mērs Māris Sprindžuks (LRA).
 
14.jun
Turpinot konsekventu darbu pie skolu tīkla sakārtošanas, plānots noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijus maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupā vidējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.
 
14.jun
Lai gan jau šobrīd divpadsmitās klases beidzējiem vajadzētu kārtot obligāto eksāmenu kādā no dabaszinībām, tas joprojām nenotiek. Vai un kad tas tiks ieviests, un kādā formātā, skaidras atbildes nav. Iemesls – mācību satura reforma, kas paredz arī pārmaiņas pārbaudījumu sistēmā.
 
13.jun
Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža - 97 gadu bagāta vēsture un pieredze medicīnas izglītībā!
 
13.jun
Gulbenes 2. vidusskolas direktore Edīte Kanaviņa vēsta: «Aizvadītajam mācību gadam Gulbenes 2. vidusskola izvirzīja sev trīs galvenos uzdevumus: pilnveidot skolēnu pašvadības prasmes, integrēt karjeras izglītību mācību, audzināšanas un ārpusstundu darbā, attīstīt skolēnu līdzdalību, līderību un pilsonisko atbildību. Lai īstenotu plānoto, mācās gan pedagogi, gan skolēni.»
 
13.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, no kuriem izriet, ka arī privātajās augstskolās un koledžās tiks noteiks aizliegums studijām krievu valodā.
 
13.jun
Centralizētais eksāmens (CE) matemātikā, kura rezultāti ik gadu slīd uz leju, ir jāveido atšķirīgos līmeņos, lai profesionāli tehnisko skolu audzēkņiem nebūtu jākārto tas pats, kas padziļinātās programmas apguvušajiem. Tāpat arī četras stundas garais pārbaudījums būtu jāsaīsina vai jāparedz pārtraukums, uzskata nozarē strādājošie. Viņi arī rosina nepieļaut pārbaudes materiālos kļūdas, bet, ja ir, atzīt to un operatīvi reaģēt, informējot par notikušo visas skolas.
 
13.jun
Visiem angļu valodas eksāmena domrakstu "tematu pārpratumā" iesaistītajiem skolēniem šodien tiks dota iespēja pārrakstīt domrakstus, noskaidroja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
12.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien vēl nespēja vienoties par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvāto grozījumu Augstskolu likumā, kuri paredz izmaiņu ieviešanu augstskolu akreditācijas procesā, atbalstīšanu.
 
12.jun
Šogad rudenī apritēs trīs gadi, kopš oficiāli savas durvis vērusi Ventspils Jauniešu māja – vieta, kur jaunajiem cilvēkiem realizēt savas idejas, piemēram, dažādu pasākumu veidolā. Jauniešu māja darbojas arī kā informācijas punkts, kurā ir iespējams uzzināt un konsultēties par jauniešiem aktuālām tēmām – izglītības un karjeras, brīvā laika pavadīšanas iespējām.
 
12.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē šodien izcēlās asas diskusijas par centralizēto matemātikas eksāmenu kvalitāti gan vidusskolēniem, gan devītās klases skolēniem.
 
12.jun
Latvijas augstskolas un koledžas īsteno vairāk nekā 900 studiju programmu, arī profesionālo skolu piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc nav brīnums, ka jaunietis šajā plašajā izvēlē var apjukt.