Komentāri / Neredzīgam puisim liedz mācīties Rīgas centra skolā

53 komentāri

SSkolnieciņš
Šeit ir speciālajai programmai jābūt. Ģimnāzijas nav domātas neredzīgajiem. Ģimnāzijās pat daudzi, kas redzīgi netiek. Ko tā māte iedomājās?
4.septembris 2017, 6:17 Atbildēt
AApmierinātais
Kas tu tāds esi ka drīksti noteikt kaut ko, aizmirsti izredzēto nav un ja izredzētie grib sev likt augstākā plauktiņā tad viņi ir vienkārši noziedznieki.
Uz izglītību visiem ir vienādas tiesības un neba nu tādi noziedznieki kā tu noteiks kur aklam cilvēkam jāmācās.
4.septembris 2017, 7:09 Atbildēt
nnita
čalīt nelec tik auksti tu vel nezini kas ar tevīm var notikt un var būt viņš ir gudrāks par tevīm
4.septembris 2017, 8:59 Atbildēt
IInga
Novēlu nekad nebūt invalīdam. Lai Dievs Tevi sargā.
4.septembris 2017, 10:10 Atbildēt
SSkolnieciņš
Man jau ir invaliditāte. Arī maniem vecākiem. Un? Priekš tā ir domātas citas programmas. Skolnieciņš jau vairāk par gadu internetā izkrata savu sirdi. Tik tā pensija ir maziņa. Pa lielam pensija nekonpensē dzīves konforta zudumu. Ir specskolas! Ģimnāzijās pat visi veselie netiek! Tur ir atlase! Tāpēc tās arī ir ģimnācijas.
4.septembris 2017, 18:43 Atbildēt
HHa
Tas, kā neredzīgs nenozīmē, kā nevar mācīties ģimnāzijā. Problēma, kā skolām jebkurš papildus sarežģījumus nav vajadzīgs, iekļaušanās , pretimnākšana ir atkarīga tikai no skolotāju un darbinieku labās gribas. Uz papīra viss ir skaisti, bet dabā trūkst sapratnes asistentu, sistēmas. Cilvēks pa lielam nevienam nav vajadzīgs.
4.septembris 2017, 10:59 Atbildēt
SSkolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Asistents ir papildus resurss. Vai skolā ir nauda? Ir valstī speciālās skolas. Un problēma ir atrisināta.
4.septembris 2017, 18:44 Atbildēt
iinta
Tas ir valsts paredzēts finansējums - asistents skolā. Tikai valstij vajag visus apzagt,arī invalīdus,kas grib mācīties skolā,nevis dzīvot uz pabalstiem. Kauns direktoram! Kādu viņš saviem skolniekiem piemēru var rādīt. Vienkārši māte neiedeva aploksni. Visi jau sen zina Rīgas 3.ģimnāzijas sistēmu - tikai turīgu vecāku bērni. Gulbis savu ar garīgo atpalicību kā dabūja ši skolā? Kādu viņš matemātikas eksāmenu lika- tikai noskaitot naudiņu alkatīgajam skolas vadonim.
5.septembris 2017, 7:56 Atbildēt
iivo
Zinu,ka zēns piedalījies daudzās olimpiādēs,arī raidījumā Gudrs vēl gudrāks,kur bija labāks par ģimnāziju skolniekiem.
6.septembris 2017, 20:13 Atbildēt
DDace
Viņš nepiedalījās daudzās olimpiādēs!!!
6.septembris 2017, 22:17 Atbildēt
iivo
Zinu,ka piedalījās katru gadu vairākās. Vai tas jau nav rādītājs ,ka spēj konkurēt ar redzīgiem,gudriem bērniem.
12.septembris 2017, 11:35 Atbildēt
hhelmūts
Un ko par to saka glumais, nevarīgais departamenta piekšnieks? Tēlo strausu?
4.septembris 2017, 8:51 Atbildēt
eee
Es tikai nesaprotu, kā tā māte iedomājusies sava dēla skolas gaitas. Vai priekšmetu skolotājiem uz katru stundu viena bērna vajadzībām jāsagatavo materiāli Braila rakstā? Ņemoties ar vienu bērnu, cietīs citu klasesbiedru izglītības kvalitāte. Ik pa laikam kāda māte cīnās par savu netipisko bērnu, piesaistot žurnālistus. Troksnis ir liels un pazemojumu pilns. Tā mātes ir kā tanki. It kā jau labi - viņas mīl savu bērnu. Bet visa pasaule nemetīsies mīlēt viņas bērnu un kaut vai nedaudz upurēt no citu savu bērnu interesēm.
4.septembris 2017, 8:59 Atbildēt
TTAI ee
Laikam lasīt neprotat !
Georgam paredzēts šajā gadā apmeklēt 11. klasi !!!
Un nav te nekādas uzpūstas savas intereses !!!
Latvija atrodas ES un skolniekiem ar īpašām vajadzībām ir jānodrošina asistenti skolās, Braila raksti, uzbrauktuves ratiņkrēsliem utt......Pie tam - tas sen jau nav vairs jaunums.
Un nevienam nekas nav jāiedomājas...ir lietas, kuras likums paredzējis un konkrētais puisis ir gudrāks un spējīgāks par daudziem redzīgākam....bet latvieši ir aizspriedumaina tauta...
4.septembris 2017, 9:40 Atbildēt
zzita
Ja piekritu
4.septembris 2017, 10:09 Atbildēt
SSkolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Skolnieciņa vidējā atzīme ir 7,4. Esmu viduvējs. Un esmu no pabiru sociālā slāņa jeb vecāki bezdarbnieki. Tāpēc esmu reālists. Izdzīvo spēcīgākais. Tāpēc es būšu melnais mags. Jo hiearhijā es būšu augstāk paparasto mirstīgo. Man ir apnikusi nabadzība. Kāpēc vienmēr jaunā paaudze pieļauj senču kļūdas? Kāpēc? Kā?
4.septembris 2017, 18:48 Atbildēt
aannna
Nu ko tai mātei nevajadzētu likties nezinis par savu bērnu. Tad mēs lasām grāmatas un ejam uz filmām par stipriem cilvēkiem,raudam kabatlakatiņā,bet kad mums Latvijā kāds tāds,to uzreiz norokam. Tik tālu jau puisis ticis,sevi pierā'dījis,varēja jau ļaut iet tai skolā.
5.septembris 2017, 7:49 Atbildēt
hhmm...
ASV puisis maciijas speciaalaa maciibu ietadee..un tas manupraat tomeer ir pareizaak...
4.septembris 2017, 12:45 Atbildēt
zz
nezinu kas tur pareizāk,pie mums jau tā ir nav cilvēka nav problēmas pie mums pat nabadzīgo ģimeņu bērnus diskriminē un apsmej,un skolotāji arī šķiro bērnus ir viņiem savi miluļi dirsā līdēj un tt.tā ir kad klas\e 30 bērni un viens skolotājs viņš jau fiziski nevar atbildēt katram bērnam uz jautājumu un izskaidrot vielu par 45 min.,žēl ka Latvijā daži pedagogi un direktori ir truli un aprobežoti,ir arī dvēseles un sirds skolotāji bet to ir ļoti maz.
4.septembris 2017, 21:11 Atbildēt
xxxx
Amerikā ir sistēma,ka blakus atrodas neredzīgo skola un vidusskola,cik katrs spēj tik arī kādā no skolām iet. Lasīju,ka viņš macījies vidusskolā,ar ļoti labām sekmēm,tādēļ dabūjis stipendiju.
5.septembris 2017, 7:46 Atbildēt
iinfo nezinīsiem
Nu un, ka zēns ir neredzīgs? Tepat Latvijā neredzīgais Aivars Lorencs ir matemātikas profesors! Arī viņš redzi zaudēja bērnībā, nelaimes gadījumā. Tagad noderētu kāds viņa komentārs.
4.septembris 2017, 13:58 Atbildēt
iinese
Tam jau tas finansējums ministrijās arī ir paredzēts,ko tērē Strazdumuižas internāts. Te nu beidzot viens ,kuram varētu arī palīdzēt,bet nav laika,jeb viss jau iztērēts.
5.septembris 2017, 7:43 Atbildēt
LLiega
Sāksim ar to, ka Georgs nva vienīgais neredzīgais skolēns Latvijā, kuram vajag un skola sagatavo materiālus brailā. Otrkārt nevienam no komentētājiem nav ne mazākās saprašanas, ko nozīmē pārveidot un pielāgot materiālus braila rakstā un cik daudz laika ar mums pieejamo tehniku tas prasa.Un palasiet rakstu. Skola nodrošināja asistentu Vaivaros, kurš apmācija Georgu braila rakstā. Te nu ir, ka skola neko nedara, vajā utt. Neredzīga meitene Līva nomācījās Strazdumuiža līdz 10. klasei ieskaitot . Nolika ar labām sekmēm centralizētos eksāmenus 9.klasē. Un šogad aizgāja mācīties uz Babītes vidusskolu.( un ticiet man, neviens no skolas nekādus šķēršļus nelika, kā izskan komentāros)Pāgajušajā gadā divi neredzīgie pēc skolas beigšanas iestājās augstskolā, šogad arī divi neredzīgie iestājās augstskolās.Kaut kā nesaskan ar naidīgo komentētāju domām par skolu. Izskatās, ka daudzi vadās pēc stereotipa, speciālā skola, tātad viss slikti.
5.septembris 2017, 9:47 Atbildēt
TTik un tā
Strazdumuižas līmenis ir reti zems. Vai tāds Georgs tur kādreiz būtu sakatavots - tik patstāvīgs,nekad!
6.septembris 2017, 20:11 Atbildēt
LLiega
Izskatās, ka neko neziniet par citu neredzīgu jauniešu patstāvību, kuri mācās Strazdumuižā.
6.septembris 2017, 22:14 Atbildēt
kko darīt
Esmu skolotāja...patiesībā es nezinu, kas man būtu jādara, ja klasē būtu neredzīgs bērns...kā ar viņu strādāt...kur ņemt materiālus...kur ņemt papildus laiku, lai sagatavotos darbam ar šo vienu bērnu...
4.septembris 2017, 18:16 Atbildēt
vvai
valsts skolu Neredzīgajiem tāpat vien finansē? Lai iet pielāgotā skolā, ja gribēja iet citur, tad vajadzēja visu laikus atrisināt.
4.septembris 2017, 20:00 Atbildēt
iinese
Kas tad viņam bija laikus jārisina - puisis ir supper integrācijas piemērs - brauc ar ūdensslēpēm,ieguvis pirmās vietas jāšanas sportā,skrējis Stipro skrējienā,labi mācās,pozetīvs. Piemērs jebkuram klases biedram. Kas viss tiem vecākiem tik nav jārisina,bet ierēdņi tik skaita naudu.
5.septembris 2017, 7:40 Atbildēt
iinese
Strazdumuiža šo ģimeni vajāja jau no pirmajām zēna mācību dienām Vaivaru pamatskolā.apšaubot zēna izglītību. Viņa nevar pieņemt,ka šī ģimene aizsākusi aiziešanas no Geto procesu. Tā ir klaja atriebība. Nevajadzēja atgriezties Latvijā un ļaut zēnam mācīties ASV.
4.septembris 2017, 21:44 Atbildēt
LLiega
Kā tad Strazdumuiža vajāja šo ģimeni?
4.septembris 2017, 22:24 Atbildēt
IInese
Cik zinu teicās neatzīt parastās skolas diplomu,ka neredzīgam bērnam jāiet Strazdumuižas internātā u.t.t. Strazdumuiža nemīl atkritējus.:)
4.septembris 2017, 22:41 Atbildēt
aannna
Vai kāds no šiem komentētājiem vispār ir redzējis kas tai strazdumuižā notiek,kādos diskriminējošos apstākļos neredzīgi bērni diendienā ir kopā ar garīgi atpalikušajiae,lai tik varētu nokomplektēt klases.
5.septembris 2017, 8:01 Atbildēt
LLiega
Kādēl diskriminējošos apstākļos? Tā ir iekļaujošā izglītība.
5.septembris 2017, 9:09 Atbildēt
iilze
Vai Jūs vispār saprotat ,kas ir iekļaujošās izglītības būtība - ideālā gadījumā - viens,divi,trīs bērni skolā. Nevis neredzīgie ar garīgi atpalikušajiem vienā klasē. Tā jau ir tā Strazdumuižas traģēdija - viņi pat nenojauš ,kas ir iekļaujošā izglītība ,bet grib konsultēt visu Latviju. Kauns IZM! Kauns Šadurskim,kam tiek atvēlēti šie līdzekļi!
5.septembris 2017, 9:50 Atbildēt
LLiega
Strazdumuiža konsultē visu Latviju tiaki par to, kas ir nepieciešams vājredzīga vai neredzīga bērna apmācībai. Kāds apgaismojums, kāds burtu palielinājums, kādi palīglīdzekļi.( atkarībā no redzes diagnozes).Jūs zināt kādus speciālistus citur Latvijā, kas to varētu zināt un palīdzēt?
5.septembris 2017, 9:57 Atbildēt
AAnna
Ar šādu finansējumu varētu konsultēt visu Eiropu. :) Tiai no iekļaujošās izglītības viņi nesaprot neko.
6.septembris 2017, 20:06 Atbildēt
LLiega
Kāds tad jūsuprāt ir finansējums?Lūdzu skaitli.
6.septembris 2017, 21:54 Atbildēt
LLiega
Pilnīgi nepamatots un apsurds izdomājums no jūsu puses. padomājiet pati, kā tad tas būtu izdarāms. Un neviens nekad nav teicis, ka neredzīgiem bērniem obligāti jāiet Strazdumuiža. Tas, ka šobrīd ši skola ir vislabāk sagatavota neredzīgu bērnu apmācībai, gan ir fakts.
5.septembris 2017, 9:08 Atbildēt
iilze
Jā,tādu bērnu ,kuru vecāki nav gatavi savos bērnos ieguldīt,kuri dzīvo no šo bērnu pabalstiem. Neredzīgs cilvēks var būt pilntiesīgs sabiedrības loceklis, kā Māris Ceirulis Liepājā u.c. kas sabiedrībai nes savu pienesumu. un nedzīvo no pabalstiem.
5.septembris 2017, 9:40 Atbildēt
LLiega
Es domāju, ka to divu meiteņu vecāki, kuras šogad pēc Strazdumuižas skolas beigšanas iestājās augstskolās būs līdz sirds dziļumiem aizvainoti par šo jūsu komentāru...Interesants viedoklis, "ja mans bērns mācās speciālajā skolā, tātad es dzīvoju uz viņa pabalstiem..". Kaunieties..
5.septembris 2017, 9:52 Atbildēt
iinta
Ir dažādi vecāki. Bet līdz šim bija maz gadījumu,kad bērni mācijās parastās skolās. Un visiem tika traucēts no internāta puses.
6.septembris 2017, 20:03 Atbildēt
hhugo
Līmenis Strazdu skolā ļoti zems. Viela tiek apgūta ļoti virspusēji. Klimats emocionālais dramatisks. Priecājos,ka izņēmu meitu .
6.septembris 2017, 20:01 Atbildēt
VValda
Meli. Pēdējos desmit gados neviens Hugo nevienu meitu no skolas ārā nav ņēmis.
6.septembris 2017, 22:09 Atbildēt
UUNA
Strazdumuiža ir dzīvu cilvēku GETO 21.gs.
6.septembris 2017, 20:15 Atbildēt
LLiega
Suņi rej, karavāna iet tālāk. Tā kā Strazdumuiža strādā ar bērniem ar redzes traucējumiem, nestrādā nevienā skolā Latvijā. Varat rakstīt apvainojumus un melīgus komentārus cik gribiet. Ja kaut kur būtu labāk, vecāki savus bērnus sūtītu citur. Un beidziet ar absurdajiem apgalvojumiem, ka skola kādam traucē un liek šķēršļus mācīties citur. Padomājiet paši, ka mūsdienās tas vienkārši nav iepējams.Ja tā būtu, vecāki neklusētu nekādā gadījumā.Ja Jums ir zināms kāds konkrēts gadījums ar konkrētu skolēnu un konkrēts prettiesisks veids, kā tika traucēts, lūdzu dodiet ziņu tiesībsargam.
6.septembris 2017, 22:03 Atbildēt
HHa(-m/-ai )
,,Iekļaušanās , pretimnākšana ir atkarīga tikai no skolotāju un darbinieku labās gribas.,, Te nu gan ,,Iekļaušanas tiesību cīnītāji ,, varētu doties uz skolu un pamēģināt ap 30 bērnu klasē integrēt pa kādam neredzīgam, nedzirdīgam, autistam u.c. . Bez speciālas izglītības , tikai ar īsajos kursos
apgūto , katram no šiem sagatavot savus uzdevumus, individuāli, turpat stundas laikā izskaidrot.Lielākoties darīt to par baltu velti, jo par darbu ar iekļaujamajiem nolikumos paredzētās nelielās piemaksas lielākoties parasti skolotāju nesasniedz. Jā , un vēl arī pārējai klasei skaidrot, atprasīt uzdoto .
4.septembris 2017, 22:25 Atbildēt
ddina
Nu tad nelaižam vispār tos bērnus skolās,vai kā Hitlers - uz gāzes kamerām.
5.septembris 2017, 7:58 Atbildēt
gguna
Mēs varam savus bērnus arī audzināt par monstriem,spaisu un narkotiku apsēstiem. Kāda prognozējas sabiedrība un Latvijas nākotne. Drūmi. Sāku apskaust,tos kas laicīgi aizbraukuši.
5.septembris 2017, 9:35 Atbildēt
PPropagandists
Mums, Latvijā, vienmēr vajadzīgas iesniegumu kaudzes, lai valsts ierēdņiem būtu ko apstrādāt un parādīt savu darbību, ZB jau...
4.septembris 2017, 22:31 Atbildēt
ttaaa
Tā mēs cīnamies par katru gaišu prātu Latvijā,kauns direktoram. Tam nu tiešām skolā nav vietas.
5.septembris 2017, 8:02 Atbildēt
IIeva
Kauns Priekulim. Tā ir klaja diskriminācija. Par to ir jāatbild un skolas direktora krēsls jāpamet.
6.septembris 2017, 19:58 Atbildēt
AAina
Ja skolotāji nenāk pretī bērnam ar vajadzībām ko mēs vispār varam gaidīt no pārējās sabiedrības skolotājiem pirmajiem būtu jācīnās par bērnu vajadzībām vai viņš ir akls kurls vai klibs nevis gudri jārunā
5.septembris 2017, 15:33 Atbildēt
IIlze
Tā ir situācija un rādītājs Latvijas sabiedrības morāles skalā. Ģimene varēja Latvijā izaudzināt brīnišķīgu ,talantīgu puisi. Labi,viņš neredz,bet savos 17 gados tik daudz sasniedzis. Vai tiešām nevarēja zēnam nodrošināt vidusskolu.
Kur mūsu tolerance un vienādās tiesības. Arī Ušakovs it kā tik ļoti iestājas par izlītības kvalitāti visiem Rīgā. Kā ir realitātē?
6.septembris 2017, 19:56 Atbildēt
Komentāri 53