Skumju atziņu pilns pedagoģes redzējums par izglītības sistēmu Latvijā

Komentāri [57]

 
adel
sKUMJAS IR PAR VISU SISTEMU LATVIJĀ, NE TIKAI IZGLĪTIBAS, TAPAT AR VESELIBAS APRUPI...TĀ IR SAPUVUSI LIDZ PAMATIEM.Tas tāpēc ka mūsu vaLStī cilvĒks. NAV VĒRTĪBA. par to ŠADURSKIM NOSPLAUTIES. KA TIK IETAUPĪT KAUT VAI ZĪDAINUS SĒDINOT SOLĀ. TĀ IR VALSTSVĪRU.NEIZDARĪBAS UN STULBUMA CENA.
29.septembris, 18:24 Atbildēt
rits
adel! Jūs pateicāt to, ko vajadzētu skaļi publiski un masveidā pateikt VISIEM SKOLOTĀJIEM un SABIEDRĪBAI tādiem šadurskiem un citiem gudreļiem, kas kropļo un iznīcina Valsti, gan cilvēku tajā!
29.septembris, 22:07 Atbildēt
Skabarga
Izcili pateikts. Respekts.
29.septembris, 23:16 Atbildēt
respect!
Tieši tā! Precīzi!
30.septembris, 0:43 Atbildēt
xyz
Tieši tā- jo ar šo gadu bērnudārza grupiņas ir atvērtas no 1g.2mēn.vecuma! Vārdusakot, kā ārā, tā kolektīvā iekšā! To pat nevar dēvēt par vardarbību pret bērnu, tas ir AMORĀLI!
30.septembris, 22:30 Atbildēt
adel
Skolotāj, jaunatnei te nav nākotnes, daudzi to saprot un neiegūst izglītibas un dodas prom, jo tai nav vērtibas un kvalitātes.latvijas. izglītibas dokumentus ES darba tirgū pat neizskata...
29.septembris, 18:26 Atbildēt
regina
pilnigi piekritu----1.LATVIJA ....POLITIKU SISTEMAS-IZNICINAJUSAS NEZ CIK GADU PAKAPES -JAUNAS PAAUDZES-LATVIJA NAV RAZOSANAS -NEKADAS -TATAD KUR STRADAS JAUNIETIS -PEC AUGSTSKOLU IZGLITIBAM...TEHNIKUMIEM....AKADEMIJAM....KUR????VISI KA VIENS AIZBRAUKS...JO EIROPA ,UK ,HOLLANDE....ir razosanas attistiba valstis augsta limeni.....-in sos razojumus- no sim valstim....piedzen pilnu LATVIJU -pilnus veikalus ,lielveikalus in pilnus humpalu veikalus-Bet Latvijas razosanu....musu valdibas ,,meslu vaboles aizstaj ar BRUNOSANOS...UN EIROPAS NAUDAS SADALA PA KABATAM....tiesam nav jegas -driz visas skolas bus tuksas -mani berni visi ir prom -visi 5 mazberni izglitojas arzemes .Atpakal neviens neatgriezisies-jo seit mes sajutam-KA ESAM CILVEKI,MUMS NAV JANEM KREDITI LAI BERNI IZGLITOTOS...NO ALGAM KURAS IR MENESI 1500+- MUMS PIETIEK VISAM UN PARI PALIEK...CERIBA KA SI VALDIBA VAR LATVIJU AUGSAM CELT -IR TIKAI ILUZIJA...VINIEM CIETUMA JASEZ -JAU SAVU PASTRADAJUSI-IZVAROJUSI LATVIJU PA VISAM VILITEM.....
29.septembris, 21:52 Atbildēt
Es
Nu...nē!
29.septembris, 22:24 Atbildēt
Bijusí
Jau 1. Septembrí izteicu skolotàjiem lídzjutíbu par neaptverami smago júgu,kas sogad bús jàvelk.Apbrínoju Jùsu izturību un pacietíbu.
29.septembris, 19:38 Atbildēt
Rasa
Skolā nostrādāju vairāk kā 40 gadus. Tagad jūtos gandarīta, ka esmu pelnītā atpūtā. Visus manus darba gadus tika realizētas lielākas un mazākas reformas, no kurām daudzas beidzās bezjēdzīgi. Jaunā reforma vēl nav sākusies, bet daļa sabiedrības jau gaida rezultātu. Reforma ir domāta skolēniem, bet tās realizētāji būs skolotāji. Kur ir palikusi skolotāju sagatavošana šim darbam? Kur dažādi metodiskie materiāli? Skolotāju dienas priekšvakarā gribas viņiem novēlēt izturību un labu prātu, sākot šo sasteigto reformu!
29.septembris, 19:53 Atbildēt
skolotāja
5. punkts man liek šaubīties, ka Iveta R. ir skolotāja. Pieredzējuši skolotāji zin, ka nav bijis tāda perioda, kad vidusskolā nemācīja fiziku vai ķīmiju. Katru gadu vispārizglītojošās programmās mācīja kādu no šiem priekšmetiem. Tie, kam vajadzēja studijām, mācījās eksakto priekšmetu programmās. Tas liek apšaubīt arī pārējos prātuļojumus...
29.septembris, 20:04 Atbildēt
Sara
Mācīja tiem, kas tos priekšmetus izvēlējās. Man fizika un ķīmija arī bija beigusies ar 9.klasi.
29.septembris, 21:18 Atbildēt
Skolotāja un māte
Apstiprinu viedokli,jo arī manas meitas eksaktos priekšmetus apguva elementārā līmenī.
1.oktobris, 18:37 Atbildēt
rrr
Bija tāds perods. Beidzu vidusskolu 1991.gadā,no klases 2 izvēlējāmies fiziku. Es,jo vienkārši patika,otrs gribēja studēt medicīnu.
29.septembris, 21:38 Atbildēt
Lilu
Bija daži gadi kad vidusskolas skolēni varēja izvēlēties ko mācīties. Skolēns pats sastādīja kādus priekšmetus mācīties. Laikam tas bij no 1997-2001.
29.septembris, 21:40 Atbildēt
Skolotājs
96/97 mācību gads. Iestājos 10.klasē. skolā deva iespēju izvēlēties. Fizika, ķīmija vai ētika un ticības mācība.
Bij tāds periods.
6.oktobris, 17:33 Atbildēt
Arguments
Tas, ka Jūs izmantojat nepatiesu argumentu, liek apšaubīt Jūsu prātuļojumu.
30.septembris, 10:42 Atbildēt
guke
Šis komentārs liek šaubīties, kas "skolotāja" ir skolotāja. Vai arī atmiņa sāk pieklibot? Skolotājiem pieklājīgā vecumā tas raksturīgi
30.septembris, 19:58 Atbildēt
Vidusskolas skolotāja
Tāds periods ir vēl tagad, ja skolēns neizvēlas vispārizglītojošo programmu, tad fizikas, ķīmijas un bioloģijas vietā mācās apvienotās dabaszinības. Un Iveta Ratinīka ir ļoti laba skolotājā, mācību grāmatu autore.
Tā kā nezinu, cik pieredzējusi un kādā posmā strādājoša ir komentāra autore.
30.septembris, 20:10 Atbildēt
xyz
Bija gan periods, kad varēja izvēlēties,( izvēles priekšmeti, mācījās tie, kas gribēja tur kārtot eksāmenus) kādā virzienā vēlas izglītoties, ja humanitārā, tad fizika bija tikai vienu gadu, un atzīme gāja uz atestātu. Tā bija 90. gadu sākumā.
30.septembris, 22:36 Atbildēt
Skolotāja
Mācījos vidusskolā 20 gadus atpakaļ un izvelejos humanitāro novirzienu.Fiziku un ķīmiju nemācījos .Ivetai R. ir taisnība!
1.oktobris, 22:02 Atbildēt
J;anis
IZM nemitīgi runā, ka nepieciešama skolu tīkla optimizācija, kas atrisinās daudzas problēmas -- arī finanšu. bet cik daudz skolu jau slēgts! Kur palikusi ietaupītā nauda? Vai skolēnu vājo zināšanu pamatā nav tas, ka katrā priekšmetā katrā klasē ir tik daudz mācību grāmatu variantu, ka mācību grāmatu satura komisijās ir tikai viens pedagogu pārstāvis, bet pārējie izdevēju nozīmētie. Kur tāda ideja, ka jo lielāka klase, jo labākas sekmes? Es arī beidzu 8 klases lauku skolā, kur bijām 12 skolēni un sekmes bija labas. Kad atnācu uz Rīgas vidusskolu, kur klasē bijām vairāk par 20 tad izveidojās savādāka attieksme, jo bieži jau neizsauks, kad lauku skolā atbildēt nācās praktiski katru dienu. Nav jau tiem reformatoriem skaidrības kā skolu tīklam jāsedz Latvija, Nedrīkst laist ierēdņus veidot uz kartes šo skolu tīklu, bet tam jāveido sabiedrības plaši pārstāvēta komisija, kur ministrijas ierēdņi tikai piegādā no viņiem prasīto informāciju. Valsts prezidentam ir beidzot jāņem šī lieta savās rokās, kā arī medicīnas glābšana viņam ir jāuzņemas, ja grib palikt uz otru termiņu, tikai visam tam viņam ir jāatrod pareizie padomnieki un speciālisti.
29.septembris, 21:56 Atbildēt
rits
J;anis! Pilnīgi piekrītu Jūsu teiktajam, tikai uz Valsts prezidentu gan neceriet ne izglītības, ne medicīnas jautājumos. Klaji redzama pasīvā nostāja visos jautājumos.( Iespējams veselības stāvokļa dēļ.) Galvenais "novilkt" šo prezidentūras termiņu, lai varētu baudīt sekojošās privilēģijas.... Nožēlojami...
29.septembris, 22:19 Atbildēt
Pensionēta skolotāja, ilgus gadus skolas direktore.
Kad sākās mazo skolu likvidācija, arī manu skolu slēdza, kaut skolā mācījās 100 skolnieki. Pēc 2gadiem pensijā es nācu pie atziņas, ka esmu strādājusi īstā ellē. Ja man būtu dota otra dzīve, nekad vairs skolā nestrādātu, kaut savu darbu mīlēju un strādāju nedomādama ne par sevi, ne saviem tuviniekiem- viņi cieta visvairāk, jo man nekad nebija laika ģimenei. Tikai tie, kuri savu dzīvi ir veltījuši skolai, saprot, cik lielu misiju ir veikuši, jo uzskatu, ka mūsdienu skolotāji ir sava veida misionāri -strādā idejas dēļ. Tikai žēl, ka politiķi nestrādā idejas dēļ- viņus visvairāk satrauc savi naudas maki, nevis tas, kas notiek valstī. Nekādi neveras mute politiķus nosaukt par tautas kalpiem. Gribu novēlēt visiem bijušajiem un esošajiem skolotājiem gaišus svētkus un gudrus skolēnus.
29.septembris, 22:55 Atbildēt
Antra
Piekritu Jūsu teiktajam. Arī es ar pilnu pārliecību saku- Ja man būtu dota otra dzīve, nekad vairs skolā nestrādātu!! un pat pirmsskolā arī nē!! kaut darbs ar bērniem- tā ir bijusi mana sirdslieta ( nu jau 27 gadus).
29.septembris, 23:30 Atbildēt
Vēl joprojām skolotāja
Vēl novēlu saprātīgus, domājošus skolēnu vecākus, kas atbalsta skolu un bērnu izglītības apguvē, nevis visu atbildību uzveļ skolai un zina tik, ka rakstīt Tiesībsargam un IKVD
30.septembris, 10:04 Atbildēt
xyz
Viedi vārdi!
30.septembris, 22:39 Atbildēt
Aŗī pensionēta skolotāja ar 44 darba gadu stāžu
Pievienojos Jūsu viedoklim,jo mans darba mūžs un skolas liktenis ir ļoti līdzīgs. Visvairāk nožēloju saviem bērniem nozagto laiku,jo strādāju līdz izdegšanai. Lai veselība Jums un spēks tagadējiem skolotājiem!
1.oktobris, 18:31 Atbildēt
Gaida
Ir taču iespēja sniegt pedagoga viedokli izglītības sistēmas veidošanā. Jautājums - vai Jūs to pietiekoši argumentēti, pamatoti,uzstājoši darāt?Man kā vecākam dažreiz rodas sajūta, ka esmu vainojama pie tā, ka Jums- PEDAGOGIEM-jāmāca mans bērns!Apbrīnoju tos sava darba veicējus, kuri to dara ar degsmi un prieku, jo par pedagogu nevar strādāt visi!Jo var alga "uz rokas" būt arī vairāki tūkstoši,bet,ja neesat pedagogs ar sirdi un dvēseli, atalgojums to neveicinās!Pārdomājiet, vai tiešām esat arī no sevis ko snieguši, un tad, cepuri nost - lai Jums vislabākais atalgojums!
29.septembris, 23:15 Atbildēt
Mirte
Ar viedokli klases priekšā nestāvēsi un bērnam latviešu valodu nemācīsi!!!Ladu un domāju,cik visi mēs esam gudri,tikai kāpēc skolās jauno prdagogu nav,bet laikam jau tāpēc,ka viņiem ir savs viedoklis par visu to bardaku,ko apraksta skolotāja!!!
29.septembris, 23:50 Atbildēt
100% precīzi
Jaunie pedagogi par zemu, pieliktajām pūlēm neadekvātu atalgojumu ,komplektā ar nepārtrauktu organizātorisku haosu ,ilgstoši nestrādā un nestrādās. Paskatās , konstatē, ka perspektīvā nekas nemainīsies , dodas prom. Un pareizi dara , jo ciena sevi . Kurā vēl profesijā ar fiksētu atalgojumu JAU KURO GADU MAINA ALGAS APRĒĶINA FORMULU , protams, ar vienu mērķi- lai samaksātu pēc iespējas mazāk . Skolotāji veselu mēnesi strādā , nezinot savu atalgojumu. Tā ka -jāpriecājas , ka skolās vēl tik daudz vecāka gadagājuma cilvēku, kas to ilgstošo haosu ar savu stipro nervu sistēmu( un malā nolikto pašcieņu ) spēj izturēt.
30.septembris, 12:00 Atbildēt
Neskolotājs
Nav ne tikai skolotāju,bet ārstu ,māsiņu ,ugunsdzēsēju jaunu arī nav.Un vēl laukos nav arī bērnu un drīz nevajadzēs ne skolas ne skolotājus.Skolotāji nav pasaules nabas.Tauta izmirst,izbrauc un koncentrējas Rīgā un pierīgā.
30.septembris, 12:35 Atbildēt
Doma
Jūs laikam neizprotat pedagogu teikto... Runa ir nevis par to, kuršir naba vai kurš vērtīgāks, runa ir par IZGLĪTĪBU. Un tā būs paredzēta JŪSU bērniem. Ne skolotājiem ne kādam citam. Bērniem. Un par to sāp sirds, ka šī problēma tiek padarīta par skolotāju sūdzēšanos, nevēlēšanos strādāt un, kādas vēl tur parasti ir frāzes skolotāju virzienā, nevis profesionāļu trauksmes zvanu, kas tieši skars mūsu bērnu nākotni un iespējas.
30.septembris, 16:14 Atbildēt
ES
Prieks un skumjas reizā - iespēja sniegt viedokli :) tai pat laikā to, ja tas nav tieši par labu dažu personu uzskatiem, noraks un pat nepieminēs. Piedalīties komisijās, apspriešanā - tur izvēlas tikai no šaura loka, tā man šķiet. Paldies skolotājai/deputātei par labu rakstu! Tā turpināt un sociālos tīklos rakstīto arī noformēt kā iesniegumus/priekšlikumus IZM, EM, VISC, FM un varbūt kādai Saeimas frakcijai... Pievienojot lūgumu atbildēt rakstiski (atbildes ielieciet facebook...
30.septembris, 7:39 Atbildēt
Anete
To var rakstīt vecāks, kurš neko pats nevar, bet visu prasa no skolotāja, un kam vispār nav jēgas no skolas darba un specifikas.
30.septembris, 15:12 Atbildēt
xyz
Saprotiet,ne jau bērnus mēs vainojam,pie tā, ka skolotājam grūti skolā strādāt, bet Izglītības sistēmu, nemitīgās reformas, birokrātiju, atskaites, akreditācijas u.c absurdas prasības no ministru puses.
30.septembris, 22:45 Atbildēt
Ilze no
Nu lúk,cik pulkstens.Nupat pabeidzu sagatavoties nàkamai nedélai.Sodien man 100% brívdiena.Sogad pirmo reizi brauksu uz Rígas teàtri.Paldies,klases vecàki uzdàvinàja bileti.Lai visiem skolotàjiem kàds prieciñs vismaz sodien.
30.septembris, 2:53 Atbildēt
Inita.
Tā pati neziņa izmisums un aizvainojuma sajūta pirmsskolniekiem...saņemot sept.algu.
30.septembris, 16:34 Atbildēt
Garāmgājējs
Sveiki. Paldies par rakstu. Nostrādāju skolā vairāk kā 20 gadus. Mīlēju un mīlu darbu ar bērniem. Bet nespēju uzturēt ar skolotāja algu savus 4 bērnus, strādāju otrā darbā. Laikam izdegu. Pēdējo gadu notiekošais sistēmā deva papildus slodzi um stresu. No tevis prasija vairāk un vairāk. Tagad pēdējo gadu esmu tikai vecāks. Ar visirm 100 centīšos atbslstīt savu bērnu skolotājus.
30.septembris, 7:44 Atbildēt
Pedagogs no laukiem
Arī es esmu pedagogs ar 30 gada darba stāžu. Strādāju mazā lauku skoliņā. Visu mūžu uz darbu esmu gājusi ar prieku un entuziasmu. Bet nu jau vairākus gadus tagad tas ir kā smags akmens, kurš jāvelk līdz. Arī es 28.septembrī biju nezinoša kāda būs mana alga un, kad es to saņemšu. Man arī ir ģimene, bērni, maksājumi.... Neziņa un atklāta ņirgāšanās par lauku pedagogiem tā saēd nervu sistēmu, ka jūti VISS, es aizeju no darba. Esmu pieņēmusi viennozīmīgu lēmumu, no nākošā gada 1.septembra būšu vecāks. Tādēļ jau bērniem nav jācieš, ka klases priekšā stāv nīgra, izdegusi skolotāja. Gan darbiņu atradīšu! Lai veicas Šadurska kungam ar izglītības reformu!
30.septembris, 15:32 Atbildēt
Lācis Neformālais
Skola kopš padomju laika ir sistēma, kas pati sevi apēd...Vai ir bijis citādāk nezinu, jo aculiecinieku stāsti allaž ir subjektīvi. Kādreiz ļoti gribēju būt skolotāja- ar pārliecību, ka runājot vienīgi patiesību un darot vislabāko no iespējamā sistēmu var sagraut... Nevar viss, bet kas tad tam pretojas. Vai ne mēs paši- bailēs no paaudzes, ko esam izaudzinājuši visos līmeņos atbalstām nevis bērnus, bet vectētiņus. Vai tie ir kosmosa sūtņi, kas ieguvuši lēmējtiesības un pašā vienkāršākajā veidā - veicinot sadarbību un atbalstot godīgu rīcību- neiiebilstam. Mani 3 bērni ir izskolojušies cauri sistēmai un tikai viens no viņiem palicis ar veselu ādu...Nevaru teikt, ka tā ir ministru un centralizēto eksāmenu vaina. Nu jau gana daudz gadu esmu neformālajā izglītībā un, taisnību sakot, valsts izglītības sistēmā pavadītos gadus apzinos kā treknākos savā dzīvē... Mīļie kolēģi, ir vietas un nozares, kur maksā vēl mazāk, irdarbi un darbiņi, kurus veicot neviens nekādas sociālās garantijas nedod... Mīļie, to sauc par brīvo tirgu, un par šo tirgus brīvību mēs esam paši ar savu brīvību samaksājuši... Ko darīt? Jums- nezinu. Es esmu atradusi 2 brīnišķīgus noteikumus, kurus mācu mazmeitai un jauniešiem, ar kuriem strādāju-kontrolē sevi, rūpējies par citiem. Un ne pretēji:)
30.septembris, 20:06 Atbildēt
Reālists
mmjaaa...intersants redzējums...ja ir ari darbiņi par ko maksā nedaudz mazāk...piem..sētnieks..apkopēja....krāvējs veikalā...ak jā...tie jau tagad saņem apmēram to pašu ko pedagogs...nedaudz smieklīgi...lai gan patiesība skumīgi...lai arī brīvais tirgus....
30.septembris, 20:22 Atbildēt
Pečis
Visus šos neatkarības gadus reformē !!! Kad būs kāda stabilitāte !Trakā māja !
30.septembris, 20:10 Atbildēt
Kaķis
Mācījos laikā, kad skolotājiem vajadzēja būt mūsdienīgiem, radošiem un iedvesmot jauniešus (gan pirms krīzes laika gados, gan krīzes laikā). Tā vietā, lai kaut ko iemācītu un iedvesmotu skolēnus, skolotāji vismaz 10 minūtes no 40 minūšu nodarbības satura žēlojās, kāda viņiem birokrātija un ka krīzē viss slikti, ka slēgs ciet skolu, un tas, ka nav bijis laika apbūt no ES atsūtītās mācību materiālu spēles. Ja esat auguši padomju laikos un gribiet mūžīgo haļavu ar viena un tā paša atgremošanu - sorry, jūs tad esat tikpat slinki kā slinkie skolēni.
30.septembris, 20:27 Atbildēt
Jolanta
Nevajag visus pielìdzinàt dažiem. Tas liecina par neizglìtotìbu un inteleğences trùkumu
30.septembris, 22:46 Atbildēt
Daina
Skolas tiek slēgtas un tā ir realitāte. Ar visām savām augstākajām izglītībām un kompetencēm 1.septembrī papildināju bezdarbnieku rindas.
1.oktobris, 10:21 Atbildēt
Zaiga
Cik labi, ka mani tas viss neskars, jo pēc 5 mēnešiem būšu bezdarbnieku un ar savus 3 diplomus , maģistra papīru, kursu apliecinājumus varēšu rāmīšos ielikt vietā, kuru apmeklēja visi - tualetē.Nezinu, raudāt vai smieties par nenormālībām mūsu valstī.
30.septembris, 22:47 Atbildēt
Daina
Diplomus"skaistajos rāmīšos" arī es varu ielikt ar visu mūsdienās iegūto izglītību.
1.oktobris, 10:18 Atbildēt
Zaiga
Pavasarī - gliemeži, rudenī - āboli, tā pedagogs var piepelnīties mūsu valstī.
30.septembris, 22:50 Atbildēt
IVA
Jā, bet vasarā- mellenes!
1.oktobris, 21:40 Atbildēt
Daina
Pedagogam ar plašu izglītības programmu tagad nav vajadzīgs. Skolas slēdz un skolotāji papildina bezdarbnieku rindas. Latvijai nav vajadzīgi izglītoti cilvēki. Vajadzīgi vergi.
1.oktobris, 10:14 Atbildēt
GATIS
Ja skolotāja ir pašvaldības deputāte, tad vajadzētu zināt, ka naudu skolotāju algām iedala IZ ministrija nevis pašvaldība. Tad jāsaka, kas tas par deputātu, kurš ne velna nesajēdz. Sāksim ar sevi. Pirms ej par deputāti pašvaldībā, tad iemācies elementāro , kādas ir pašvaldības funkcijas. Tādi mums ir arī LIELIE deputāti. Ko mēs varam gribēt. Kā tāds skolotājs var mācīt bērnus, kurš pats nemācās(kā deputāts) un bļauj tikai - labi ir tur, kur manis nav. Protams, nav normāli, ka skolotājs mēnesi strādā un nezina, kāda viņam būs alga. Bet ne jau pašvaldība ir pie vainas. Arī citu profesiju pārstāvji smagi strādā, lai uzturētu savu ģimeni. Un visā pasaulē cilvēki smagi strādā. Ne tikai skolotāj Latvijā.....
1.oktobris, 10:51 Atbildēt
Skolotāja
Naudu gan piešķir IZ ministtija , betrekinus veic pašvaldība un groza soto pec saviem ieskatiem un iespējām. ..
2.oktobris, 13:10 Atbildēt
Baiba
..... pēc kāda laika būs skolotāju trūkums.. . pelnītā atpūtā aizies músu vecā kaluma jeb skolotāju"zelta fonds"... Kas mācīs músu bērnus? Valsts"ceps" augšā B kursus un RPIVA tipa skolas masveidā vairos infantilo jauno pedagogu paaudzi...
1.oktobris, 13:56 Atbildēt
Zane
Ļoti patiess raksts. Pilnīgi piekrītu.
Gati, skolotāja nepārmet, ka pašvaldība vainīga, min vienīgi faktu, ka pat domē esot, nezin savu algu. Jo daudzām skolām nav savu grāmatvežu, bet tie ir domē. Un tas ir viss.
1.oktobris, 14:22 Atbildēt

Izglītība & Karjera Vairāk >

Kaut kas traks!