Komentāri / Sešgadnieki! Mierā! Uz skolu soļos marš!

18 komentāri

DDerglis
6-gadnieks ātrāk pabeigs skolu, ātrāk emigrēs uz Īriju. Ja vien jau nebūs to izdarījis kopā ar vecākiem agrāk.
4.septembris 2017, 7:37 Atbildēt
aaie
Ja pareizi atceros. tad mana vecāmāte skolas gaitas 19. gs. beigās skolas gaitas uzsāka 6 g vecumā ar starpību, ka kalpu meitenei vajadzēja iet skolā 3 gadus nevis 12...
4.septembris 2017, 8:04 Atbildēt
oomīte
Mana vecāmāte skolā gāja 20.gs.sākumā.Viņai bija 8 gadi.Mācījās vienu klasi.Lasīt lasīja labi,un patika to darīt,bet rakstīt tik pat kā nerakstīja,katrs tagadējais pirmklasnieks raksta daudz reiz labāk.
4.septembris 2017, 9:16 Atbildēt
mmammīte
Viss uzrakstītais pareizi,esmu viena,audzinu puisīti,uz skolu laidīšu noteikti vēlāk,jo man nebūs kas pirmo klasi izvadā,pieskata bērnu pēc skolas.Atstāt bērnu nepieskatītu,nu nē,man vienalga ko tas ministrs tur grib darīt.
4.septembris 2017, 9:08 Atbildēt
UUldis
Vēl viens aspekts, kas palaists garām - samazināt pensionēšanās vecumu - tad būs brīvi vecvecāki, kas varēs mazbērnus vest uz skolu no piecu gadu vecuma un neaizņems tās darbavietas, kas būs vajadzīgas šiem agrāk skolu beigušajiem, jo tad iznāk, ka visas runas par darba spēka trūkumu Latvijā ir maskētas rūpes par darbaspēka trūkumu tajās valstīs, kas jaunajai paaudzei var piedāvāt algas ne tikai savas dzīvības saglabāšanai, bet arī tam lai radītu pēcnācējus.
4.septembris 2017, 9:42 Atbildēt
ddx
Tieši tā! Tas ir ļoti būtisks faktors! Ja vecvecākiem tagad ir jācenšas noturēties darba tirgū un nopelnīt sev iztiku, tad nekāda mazbērnu pieskatīšana nesanāk. Šī problēma ir praktiski visās ES valstīs. Valsts cilvēku vērtē kā skrūvi savā nodokļu iekasēšanas mašinērijā. Diemžēl.
4.septembris 2017, 11:37 Atbildēt
ĀĀrija
Bērns nav mašīna,jo agrāk iedarbināsi un ātrāk griezīsi un spaidīsi kloķus,jo vairāk un agrāk iegūsi produkciju.Cilvēka smadzenes ir daudz sarežģītākas un tām attiecīgi jānobriest ,mācīties aptvert pasauli likumsakarīgi nevis visu galvā kā ar mikseri sakult.
4.septembris 2017, 9:43 Atbildēt
ĢĢeniāla pedagoģe
Viss atkarīgs no tā, ko grib iemācīt.
Piemēram, lai bērnu iemācītu staigāt un runāt, nav jāgaida līdz viņš sasniegs 7 gadu vecumu. To var izdarīt ievērojami agrāk. Un arī brīvi runāt angļu valodā bērnu var iemācīt 4 līdz 6 gadu vecumā. Protams, ja ir kas māca! Tāpat ir arī ar rēķināšanu un lasīšanu.
Vrbūt vajadzētu atteikties no nosaukuma bērnudārzs? Un esošos bērnu dārzus pārsaukt par skolām? Tad bērni vidējo izglītību un pamatspecialitāti varētu iegūt 16-17 gadu vecumā, un visi būtu laimīgi.
Arī rēķināt un lasīt bērni iemācās jau 6 gadu vecumā
4.septembris 2017, 11:29 Atbildēt
TTā ir
Saka, ka ģenialitāte nereti robežojas ar idiotiju, un vienu no otras ir pat grūti atšķirt. Diez, kurš ir Jūsu gadījums?
5.septembris 2017, 12:54 Atbildēt
jjo agrāk jo labāk !
jā, atceros, krieviski runāt iemācījos ap 6 gadiem, tekoši, ...ar rakstību gan bija švakāk, bet tieši agrā vecumā labi padodas valodas, vēlāk jau jāpiespiežas.
5.septembris 2017, 17:20 Atbildēt
FFifa
Tikai ņem vērā, ka Īrijā un Lielbritānijā bērni skolu sāk apmeklēt no 4 gadiem un vasarā brīvlaiks sākas tikai no jūlija puses.
4.septembris 2017, 9:58 Atbildēt
ffakts
Interesanti, ka UK 1/4 dala no iedzivotajiem ir invalidi. Ta kaa UK nevar buut pozitiivais piemeers!
4.septembris 2017, 15:15 Atbildēt
MMuķū zeme
Kaut kāds murgs!
Savulaik bērni taču sāka iet skolā no 6 gadu vecuma. Kāpēc pārgāja uz 7-ņiem gadiem?
Un kādreiz bija jāmācās 11 gadus (krievu plūsmām tikai 10 gadus), bet tagad uzlikuši 12 klases?
Un kāpēc skola sākas no 1. septembra. Tā ir tikai krievijā, bet visur citur pasaulē sola sākas augusta vidū.
Kas par nejēdzībām notiek Latvijā? Gribās dzīvot kā krievijā, maitas?
4.septembris 2017, 11:20 Atbildēt
ddx
Nevajag rakstīt aplamības par mācību gada sākumu citur pasaulē! Šis datums ir ļoti atšķirīgs pat tikai vienas valsts ietvaros. Par piemēru var izpētīt Vācijas un Austrijas datus - tur mācību gada sākums un beigas ir ļoti atšķirīgs katrā federālajā zemē. Tas pats Šveices kantonos. Mācības vienā valstī atkarībā no dzīves vietas var sākties gan augusta vidū, gan septembra pirmajā nedēļā vai pat vidū. Cita lieta, ka vasaras brīvlaiks gan ir tikai 2 mēneši. Piemēram, tiem, kuriem mācību gads beidzas 5. jūlijā, tas atsākas 5. vai 6. septembrī, ja vien tā nav svētdiena vai sestdiena.
4.septembris 2017, 11:35 Atbildēt
SSoņa ukrainvalodīga latviete
Pilnīga taisnība. Bērniem no 6 gadu vecuma ir arī attiecīga programma un te nevar runāt par bērnības atņemšanu, ar dzīšanu uz skolu: "Izglītības un zinātnes ministrija cer sešgadniekus sadzīt skolas solos jau 2018. gada 1. septembrī". Vairākums bērnu, ejot blakus saviem brāļiem un māsām, iemācās lasīt, rakstīt, rēķināt jau no 4 -5 gadiem. Tā bija ar mani. Pati gāju uz skolu un jau lasīju tikpat labi, kā tagad 12-gadīgie. Mani neviens nepspieda. Tāpēc Paidera spriedelēšana ir nevis prakstiska, bet Lemberga tendenču politiska virzīšana pret Vienotības ministru, nevis Paiders -Lembergs aizstāv bērnus. ZZS komunisti izmanto katru iespēju graut Vienotību, kura pasludināja cīņu pret oligarhiju un tiesiskumu - tātad, pret komunistisko ideoloģiju, kura un tās nomenklatūra pēc neatkarības atjaunošanas daudzviet sagrāba varu un īpašumus Latvijā.
4.septembris 2017, 13:43 Atbildēt
nnu
nevaru nepiekrist, ka paiderisam trūkst izpratnes par bērnu skološanu
4.septembris 2017, 15:48 Atbildēt
NNu,
laikam esat kārtējā/ kārtējais "izliecies", lai Jūs nesauktu par aprobežotu...
5.septembris 2017, 12:51 Atbildēt
NNu,
laikam esat kārtējā "izliecies"...
5.septembris 2017, 12:49 Atbildēt
Komentāri 18