Atlaist 5500 skolotāju, kas vecāki par 55 gadiem!

Komentāri [80]

 
Nomināls
Labs ekonomiķis (tautsaimniecības attīstītājs) var būt arī labs ekonomists (finansists). Labs ekonomists būt par labu ekonomiķi NEKAD.
2.oktobris, 9:01 Atbildēt
atlaist jau nav grūti
ko liks vietā? visu laiku skandā ka skolotāju par daudz, ka liekie jāatlaiž lai pārejiem algu paceltu, un katru gadu simtiem skolu nevar nokomplektēt skolotāju sastāvu. vienkārši nav ko klasei prieksā nolikt. un mācibu gadam sākoties klases priekšā matemātiku māca fizkulturietis, vai ari viena skolotāja strādā pat trīs slodzes. kvalitāti tādam darbam paši varat stadities priekšā:)
2.oktobris, 9:01 Atbildēt
Raimonds
Latvijā skolotāju nav par daudz. Latvijai naudas ir par maz. Jo prioritāte mums te ir nevis izglītība, kā tam normāli vajadzētu būt, bet gan NATO čurātāji ...
2.oktobris, 9:11 Atbildēt
fredis
Atkal tu! Izmant iespēju palīdzēt Putina plānu realizācijai? Jā, ieroči un NATO maksā naudu, bet toties Putins kļuvis mazāk agresīvs nekā 2014.gadā. Un tas ir tā vērts! Nebarosim savu armiju, būs jābaro sveša. Esam to jau pieredzējuši 1940.gada 17.jūnijā. Tas vairs neatkārtosies, lai kā tu , Raimond, nepūlētos!
2.oktobris, 20:02 Atbildēt
attiecinat ari uz banku
Centralo banku vaditajus, kuri tuvojas sim vecumam, ari vajag atlaist, jo saja gsdijuma atklata varga sakariba starp vecumu un darba rezultatu radis vel lielaku ietkmi neka skolotaju gadijuma.
2.oktobris, 9:02 Atbildēt
vw
Var atlaist tikai Rimševiču.Pārējie ir privātie.
2.oktobris, 9:31 Atbildēt
Jana
Sen bija laiks
2.oktobris, 10:19 Atbildēt
Vispār
jau varētu sākt ar jubilejas monētu izgudrotāj un štancētājkantori - samazinot tur strādājošo skaitu un nosakot atalgojumu, kas atbilst tādas krāmu bodītes līmenim!
2.oktobris, 9:09 Atbildēt
:)
mums tā plosās par tām skolām, ka es jau sen saku ka ministrijas mērķis ir ka visus skolenus sadzen stadionā, un viens skolotājs priekšā māca. bet te svinot skolotāju svētkus mani pārliecināja ka ministrija pat to negrib, jo galu galā stadiona īre naudu maksā un vel tam skolotājam ari algu jāmaksā būtu, un tie ir lieki izdevumi, ko ministrija sev premijās varetu izmaksāt. tagad viss virzās uzto ka skoleni paši visu mācisies. kāda ir motivācija tādā vecumā mācities varat paši paprovet atcereties un izdomāt kādas bus skolenu zināšanas kad viņi patstāvigi visu paši mācisies kā iecerets:)
2.oktobris, 9:18 Atbildēt
zuze
No kā tad izglītosies bērni, ja valdībā sēž sēž āži ar zemu izglītības līmeni
2.oktobris, 10:18 Atbildēt
viesis
LB (nejaukt ar cienījamo uzņēmumu Latvijas Balzams :) ) ar visiem šiem pseido pētījumiem un kampaņām cenšas radīt iespaidu par sevi kā par nopietnu iestādi, kas ir pelnījusi iztērētos līdzekļus, tikai viņiem ļoti švakri sanāk....... jēgas ta no viņu ņemšanās nav nekādas. Jāpiekrīt komentētājiem, ka vajadzētu sākt ar baņķieru uzpūsto štatu un atalgojuma samazināšanu, valstij noteikti būtu lielāks labums, nekā no skolotāju atlaišanas.
2.oktobris, 9:21 Atbildēt
vladis
VTT ağentūra.(viena tante teica)
2.oktobris, 9:28 Atbildēt
Anita Biseniece
Paldies, Juri! Latvijā gan nekas nemainās, vai pārmaiņas rosina Latvijas Banka vai Biseniece, to mēs zinām jau kopš Radio ģenerāldirektora Kolāta teiktā, un kopš tā laika skolēni pat par izglitojamajiem ir paspējuši kļūt.... Taču šādas glupibas, kā baņķieru teiktais, patiesi nav vērts ņemt vērā. Vakar mēdijos jau bija fiziķa stāsts par centralizētajiem eksāmeniem. Visi tā kā aizmirsuši, ka skola nav domāta centralizēto eksāmenu kārtošanai, bet cilvēka sagatavošanai pieaugušā dzīvei profesionālā, ģimenes dzīves un vaļasprieka nodarbes jomā, plus iedot viņam priekšstatu par apkārtējo pasauli, kā tur viss notiek gan dabā, gan cilvēku sabiedrībā. Un centralizētajiem eksāmeniem un to rezultātiem ar to nekāda īpaša sakara nav. Bet nolikvidēt kādas apdzivotas vietiņas vēsturisko atmiņu un mēģināt sadzīt skolēnus, atvainojiet, izglītojamos, jaunos, nez par kādu naudu celtos pakešlogu centros ar aukstiem hotdogiem- tas jau ir izteikts mankurtisms. Vai mēs šitādus savulaik būtu skolās izaudzinājuši?????
2.oktobris, 10:11 Atbildēt
oma
Lauku skolu likvidācijā varam izteikt lielu paldies Šadurskim, kuram redzes loks starp mūžīgi pievērtajām acīm ir pavisam neredzams. Kāpēc bija jālikvidē lauku skolas? Varēja izveidot nedēļas skolas internātu un bērniem, skolotājiem un vecākiem būtu ļoti izdevīgi. BET MĒS TAČU MINISTRIJĀ ESAM VARENI UN VISU, KO VAR LIKVIDĒJAM
2.oktobris, 10:15 Atbildēt
nu nu
Kur tad Šadurskis tos bērnus vairs dabūs? Kad lauki tukši un īstie tukšotāji kļuvuši par miljonāriem , tad vainot Šadurski ir komiski.
2.oktobris, 11:30 Atbildēt
Rasa
Varbut sakat vispar ar bernu likvidaciju. Nebus vispar vairs vajadzigas ne skolas, ne ari skolotaji, Varesiet bankieri visu naudu stuket tika un vienigi savas kabatas. Visu valsti esat parvertusi par vienu vienigo biznesa projektu. Ja lidzekli jaiegulda tad likvidejam.
2.oktobris, 10:15 Atbildēt
Kvadrāts
Kā tādu izcilību vajag tiem bērniem, kuri pēc pamatskolas beigšanas varēs strādāt par apkalpotājiem kādā Lidl, Akropolē vai citā supermārketā? Izlasīt instrukciju mācēs, ar to pietiek, lai vācu baronu pēctečiem izkalpotos vai LB kangaru pavēles izpildītu.
Droši uz priekšu pa neoliberālisma taciņu - atpakaļ nākotnē!
2.oktobris, 10:24 Atbildēt
opaps
Bļāviens, kādus tik amatus sev neizfantazē dienaszagļi, kuri sevi sauc par Latvijas banku! Atstāt tutku, kura parakstās par ECB direktīvu sanemšanu, monetārās "politikas" dižgaru, lai klekerē jaunas "dizaina" monētas un pāris klasieres lai var šīs dīvainās monētas iegūt un sargu ar plinti. Tad parodijai "latvijas banka" nevajadzēs stumties katrā caurumā par spundi.
2.oktobris, 10:26 Atbildēt
ita
Interesanti, kurš tad maksās tiem atlaistajiem, kamēr pēc 10 gadiem viņiem pienāks pensija. Tās idejas autors varbūt sajaucis, ka mēs nedzīvojam Krievijā, kur pensija no 55 gadiem. Bet citādi- esmu ilgi bijusi saistīta ar skolu un zinu, ka vairumā gadījumu vecākie skolotāji ir gudrāki un prasmīgāki, bet- tiešām pēc 55 gadiem bieži iestājas nogurums, izsīkums. Vācijā un droši vien vēl citur skolotāji var iet izdienas pensijās. Šis jautājums pie mums pieklusis. Ja tā būtu, viena daļa aizietu. Vairums inteliģentu cilvēku apzinās savus spēkus.
2.oktobris, 10:27 Atbildēt
Zuze
Pilnīgi piekrītu. Man uzskats arī ir tāds, ka skolotājiem vajadzētu dot iespēju pensionēties 55 gadu vecumā. Ne visi to izmantos - ir cilvēki, kam tā ir sirdlieta, pašu bērnu jau savā dzīvē, mājās īsti nav, ko darīt - tie rod piepildījumu skolā arī lielākā vecumā. Man šobrīd 45, jūtos jau izdegusi, noskrējusies utt. Ja zinātu, ka pēc 10 gadiem varēšu iet pensijā, būtu daudz vieglāk. Tagad - apzinos, ka nevarēšu tik ilgi to visu izturēt. Tāpēc šis ir mans pēdējais gads skolā - Cik var eksperimentēt un reformēties, esmu NOGURUSI no tā BARDAKA!
2.oktobris, 13:14 Atbildēt
B.J.
Lasījām šo rakstu avīzē visas kopā. Lauku skolas (neminēšu kādas) nelielais, bet saliedētais pedagogu kolektīvs. Pie vārdiem, ka laiks visus pusmūža ļaudis padzīt no skolām, mums kļuva ļoti neomulīgi. Vai tas domāts par mums?
Bet kad izlasījām par vidusskolu karogu un nošu burtnīcu ar skolu himnu melodijas nošu pierakstu sadedzināšanu, Agritai palika slikti. Viņa skolas muzeju bija savākusi no tukšas vietas, savā brīvajā laikā. Neaprakstīšu sīkāk, kā viņa pakrita un no mutes sāka nākt ārā baltas putas utt.
Tālāk nelasījām. Ļoti slikts raksts!
2.oktobris, 10:34 Atbildēt
sašutums
nu ko,mīļā tauta,nesaukšu par zvaigznēm,laikmetiem vai citām gudrām ezotēriskām lietām,bet jau gadus divus atpakaļ gudri cilvēki nāca ar pareģojumiem,ka maskas kritīs.....nu tas laiks ir pienācis,tās krīt un sašķīst gabalos pret grīdu,parādās naida,mantrausības,ļaunuma grimases,kas nu kuram,tie kuri prasmīgi slēpās -paliek kaili,maskas saplīsušas,no glauno uzvalku bikšelēm izlien spalvaina āža kāja.
Ļoti ceru ka Finka pareģojums piepildīsies un tiksim vaļā no tiem parazītiem!
2.oktobris, 11:06 Atbildēt
Citēšu Alvi Hermani
"...pasaule, sabiedrība un galu galā viss kosmoss darbojas pēc stingri noteiktiem likumiem. Un gudrākais, ko cilvēks var darīt,- ir mēģināt saprast šos likumus un pielāgoties tiem. Un tas nav maz. Jo harmonija un "kārtība" prasa grūtu ikdienas darbu pašam ar sevi, prasa gudrību un piepūli. Piemēram, Baha mūzika, joga vai ornamentu koncepts ir pasaules modeļi, kas atveras tikai fiziski un garīgi stabiliem cilvēkiem. Pārējiem tie paliek tikai interesanta eksotika. Savukārt haoss un anarhija ir visvieglākais, kas var būt".
"Uzlabot pasauli, eksperimentēt, pārveidot un mainīt,- tie ir brīnišķi centieni, kuriem jaunībā ļāvies katrs no mums. Bet agr vai vēlu (dažiem gan nekad) pienāk brīdis, kad izjaukto pasauli atkal jāmēģina salikt kopā. Kad destrukcija jānomaina ar harmoniju. Kad jābūvē nmāja, jāaudzina bērni un jāiekopj dārzs. Un ne tikai pārnestā, bet gan burtiskā nozīmē".

Mūsu "augšas" tajās "ministerejās" un "baņķierrungaiņpadomdevējanštaltēs" līdz tam vēl nav izaugušas. Diemžēl...
2.oktobris, 11:14 Atbildēt
LB vajag optimizet
Latvijas Banka izņēmās pa veselību,tagad ņemas pa izglītību.Kas nākošais?
2.oktobris, 11:15 Atbildēt
(*****)
Interesanti, kur ir tie pedagogi, kuri izskolojuši šadurskus, bitānus, rungaiņus un tiem līdzīgos, tikai nesakiet, ka tas ir smagais padomju mantojums, jo tai laikā tādas idejas netika paustas
2.oktobris, 11:41 Atbildēt
Tālis
LB matemātiķi ir visai neveiksmīgi analītiķi, jo redz tikai skaitļus, bet aiz tiem ir cilvēki - skolēni, vecāki, skolotāji....
2.oktobris, 11:49 Atbildēt
ooooooo
Vai sirmgalvim Bitānam arī jau ir 55 gadi? Ierosinu nekavējoši viņu atlaist, jo viņa paurī ir ieperinājies vecuma marasms!
2.oktobris, 11:52 Atbildēt
Skumji
Visus kas kautko tādu savās galvās vispār var izdomāt vajag atlaist uz līdzenas vietas! Acīmredzot nesekmīgi kuri sevī perinajuši atriebību skolotājiem tagad tikuši pie teikšanas! Nu nu vērosim kas notiks tālāk, mūsu tauta nav karotāji, varam padziedāt un uztaisīt ugunskurus pie saimas, bet tas nekādu rezultātu nedod tikai izklaidē deputātus. .? ? ?
4.oktobris, 12:32 Atbildēt
bruģakmens
Bankas izsūc Latvijas cilvēku asinis,ar tām lepni dzīvo un vēl tagad sāk murgot!
2.oktobris, 12:03 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!