Latvieti meģinājis uz Rietumeiropu pārvest bēgļus no Sīrijas

F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
  • F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
1 / 1

Lietuvas robežsargi netālu no Polijas robežas aizturējuši Latvijas pilsoni, kas automobilī mēģinājis pārvest uz Rietumeiropu divus sīriešus, tēvu un dēlu, kuri bija lūguši patvērumu Latvijā.

Aizturētajam autovadītājam draud kriminālatbildība, bet Sīrijas pilsoņi tiks nogādāti atpakaļ Latvijā.

36 gadus vecā Latvijas pilsoņa vadīto automobili "Audi A6" ar Latvijas numura zīmēm Kalvarijas iecirkņa robežsargi otrdien aizturēja uz ceļa Marijampole-Suvalki. Autovadītāja dokumenti bija kārtībā, un robežsargiem pret viņu nebūtu pretenziju, bet pēc sazināšanās ar Latvijas kolēģiem noskaidrojās, ka viņa pasažieri - 40 gadus vecais tēvs un viņa nepilngadīgais dēls - ir Sīrijas pilsoņi, kas lūguši patvērumu Latvijā.

Sīriešiem nebija tiesību atstāt Latviju, kamēr nav izskatīts viņu lūgums par patvēruma piešķiršanu.

Savukārt Latvijas pilsoņa rīcība šai gadījumā tiek traktēta kā nelikumīga cilvēku nogādāšana pāri valsts robežām. Viņam draud naudas sods vai arests, vai brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem. Kā norāda portāls "Delfi.lt", Lietuvas Valsts robežapsardzes dienests par to sācis pirmstiesas izmeklēšanu.

Sīrijas pilsoņi trešdienas pēcpusdienā tiks nogādāti līdz Latvijas robežai, kur viņus paredzēts nodot Latvijas amatpersonām. Latvijas pilsoņa automašīna "Audi A6" atrodas Kalvarijas robežkontroles punktā.

Komentāri [2]

 
V-11
Latvijas sodi : vai ,vai ,vai ,,,,no trijiem protams, ka 200 Eiras ! Darbojies vesels !
12.aprīlis 2017, 18:35 Atbildēt
Jautajums
Ka iespejams ,ka sie salašņas vareji brivi staigat pa latviju ja viniem nav pieškirts patverums??? Man liekas jatiesa ir pavisam citi cilveki nevis autovaditajs kurš pa celam panema lidzbraucejus ,lai ari salašņas,bet gan tie ,kas šis salasņas ieveda latvija un atļava brivi klaiņot apkart !
12.aprīlis 2017, 16:48 Atbildēt

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!