Autovadītāj, uzmanies! Arvien biežāk notiek auto sadursmes ar dzīvniekiem

Valsts policija
  • Valsts policija
1 / 1

Šovasar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē konstatēti arvien vairāk gadījumu, kad autovadītāji cieš ceļu satiksmes negadījumos, kuros notikusi sadursme ar dzīvniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 7.jūlija līdz 10.jūlijam, reģistrēti 11 negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki. Kopumā, aizvadītajā pusgadā saņemta informācija par 304 gadījumiem, kad transportlīdzekļu vadītāji saskrējušies ar dzīvniekiem. Diemžēl septiņos no gadījumiem bija arī cietušas personas.

Kā vienu no piemēriem var minēt 10.jūlija atgadījumu, kad pulksten 04:30 Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, autoceļa A1 53 kilometrā, 1951.gadā dzimis vīrietis uzbrauca uz ceļa braucamās daļas izskrējušam meža dzīvniekam - alnim. Vīrietis cieta ceļu satiksmes negadījumā un nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē ar dažādām traumām.

Valsts policija atgādina, ka par šādām sadursmēm ir jāziņo! Saņemtā informācija tiek nodota attiecīgajiem dienestiem, kuri nepieciešamības gadījumā sniedz palīdzību notriektajam dzīvniekam vai arī utilizē to. Šādi tiek mazināta iespēja, ka citi autovadītāji cieš ceļus satiksmes negadījumā, nepamanot notriekto dzīvnieku.

Atgādinām arī, ka dzīvniekus nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.

Lai izvairītos no šādām situācijām jāievēro attiecīgās ceļa zīmes un jāsamazina braukšanas ātrums, ja ceļmalā pamanīti dzīvnieki.

Komentāri [6]

 
MZGD
Arī braucot ar ātrumu 60km/h nav iespējams strauji nobremzēt. Stirnas parasti skrien pār ceļu bariņos. Atbildīgajiem dienestiem būtu jādomā par žogu izbūvi gar autoceļiem, kur notiek intensīva meža zvēru migrācija. P.S. Tie atkal ir miljoni... :-(
16.jūlijs, 21:28 Atbildēt
stirnina
dzivniekus vajag saudzet ,brauciet pec noteikumiem.nevajag ta nesties.tad visiem bus labak. ari satiksmes drosibai vajag uzlikt zimes ,kur dzivniekiem ir sie parejas celi.cilveki jau ta dadz iznicina putnus .zverus un mazos dzivniecinus neparko neatbild.saudzesim to kas mums vel ir!!!!!!
14.jūlijs, 9:36 Atbildēt
Aija
Vislabākais veids stresa samazināšanai ir iegūt drošības sajūtu. Jo kas tad ir stress? Vai tad ne satraukums? Satraukums par esošo situāciju, satraukums par nākotni – vai izdosies ieplānotais, vai sev un tuvajiem neatgadīsies kas slikts. Vai varēšu sevi un tuviniekus pasargāt, ja parādīsies briesmas.
Brīvu finansu līdzekļu pieejamība ļoti daudzus no stresa izraisītājiem novērš jau saknē. Bankas to sauc par drošības spilvenu. Vai tev tāds ir? Vai tas ir pietiekoši liels? Cilvēkam vienmēr par maz, bet tā godīgi, nemelojot sev – vai ir pietiekošs? Nāc un piedalies lielākajās ASV un Rietumeiropas loterijās, kur notiek godīgas izlozes.
Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW džipā kā trolejbusā. bit.ly/2en6QyG
14.jūlijs, 9:01 Atbildēt
Skatīt visus 6 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!