Autovadītāj, uzmanies! Arvien biežāk notiek auto sadursmes ar dzīvniekiem

Valsts policija
  • Valsts policija
1 / 1

Šovasar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē konstatēti arvien vairāk gadījumu, kad autovadītāji cieš ceļu satiksmes negadījumos, kuros notikusi sadursme ar dzīvniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 7.jūlija līdz 10.jūlijam, reģistrēti 11 negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki. Kopumā, aizvadītajā pusgadā saņemta informācija par 304 gadījumiem, kad transportlīdzekļu vadītāji saskrējušies ar dzīvniekiem. Diemžēl septiņos no gadījumiem bija arī cietušas personas.

Kā vienu no piemēriem var minēt 10.jūlija atgadījumu, kad pulksten 04:30 Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, autoceļa A1 53 kilometrā, 1951.gadā dzimis vīrietis uzbrauca uz ceļa braucamās daļas izskrējušam meža dzīvniekam - alnim. Vīrietis cieta ceļu satiksmes negadījumā un nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē ar dažādām traumām.

Valsts policija atgādina, ka par šādām sadursmēm ir jāziņo! Saņemtā informācija tiek nodota attiecīgajiem dienestiem, kuri nepieciešamības gadījumā sniedz palīdzību notriektajam dzīvniekam vai arī utilizē to. Šādi tiek mazināta iespēja, ka citi autovadītāji cieš ceļus satiksmes negadījumā, nepamanot notriekto dzīvnieku.

Atgādinām arī, ka dzīvniekus nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.

Lai izvairītos no šādām situācijām jāievēro attiecīgās ceļa zīmes un jāsamazina braukšanas ātrums, ja ceļmalā pamanīti dzīvnieki.

Komentāri [5]

 
MZGD
Arī braucot ar ātrumu 60km/h nav iespējams strauji nobremzēt. Stirnas parasti skrien pār ceļu bariņos. Atbildīgajiem dienestiem būtu jādomā par žogu izbūvi gar autoceļiem, kur notiek intensīva meža zvēru migrācija. P.S. Tie atkal ir miljoni... :-(
16.jūlijs 2017, 21:28 Atbildēt
stirnina
dzivniekus vajag saudzet ,brauciet pec noteikumiem.nevajag ta nesties.tad visiem bus labak. ari satiksmes drosibai vajag uzlikt zimes ,kur dzivniekiem ir sie parejas celi.cilveki jau ta dadz iznicina putnus .zverus un mazos dzivniecinus neparko neatbild.saudzesim to kas mums vel ir!!!!!!
14.jūlijs 2017, 9:36 Atbildēt
Dzīvnieciņš
"Lai izvairītos no šādām situācijām jāievēro attiecīgās ceļa zīmes un jāsamazina braukšanas ātrums, ja ceļmalā pamanīti dzīvnieki."- no šādām situācijām nepasargā ne ātruma samazināšana, ne ceļa zīmes (tad reāli būtu jābrauc ar ne vairāk kā 60 km/h, lai ikvienā situācijā izvairītos no sadursmes piem.ar stirnu, kura taču necenšas godīgi iztipināt uz ceļa izgaismotajā zonā, kā arī visbiežāk vispār metas pāri ceļam tieši no lauka- tā ir veiksme, ja dzīvnieks ir jau pamanāms ceļmalā). Šitādi raksti ir kārtējā smalki gudrā polemika, kad taču patiesībā jau sen vajadzēja domāt par nožogojumiem kā citus Eiropā. Taču vieglāk jau ir uzlikt zīmi (un šobrīd tādas varētu likt pilnīgi visā Latvijas ceļu garumā) ar brīdinājumiem par dzīvniekiem, kas realitātē tikai nodrošina iespēju policijai vēl uzlikt sodu nelaimīgajam šoferim par notriektu dzīvnieku zīmes darbības zonā.
13.jūlijs 2017, 16:31 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!