ŠOKĒJOŠI: Liepājā atrod vairākus novārtā pamestus bērnus; vecāki tikmēr dzer

Scanpix
  • Scanpix
1 / 1

Portāls liepajniekiem.lv ziņo par šokējošām situācijām Liepājā, kur divās ģimenēs atrasti novārtā pamesti mazi bērni, bet vecāki stiprā reibuma stāvoklī.

13.jūlijā ap pulksten 21.30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Atmodas bulvārī kāda persona atradusi 2009.gadā dzimušu meiteni, kura stāstījusi, ka neesot vairākas dienas ēdusi un vecāki mājās lietojot alkoholu, kā arī to, ka mājās pie vecākiem atrodas 10 mēnešus vecs brālis, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

“Ierodoties meitenītes vecāku dzīvesvietā, un uzsākot sarunu ar viņas māti, tika konstatēts, ka sieviete atrodas reibuma stāvoklī un nespēja sakarīgi atbildēt uz jautājumiem, kā arī viņa grīļojās,” viņš klāsta.

Sarunas laikā, bija dzirdama zīdaiņa raudāšana. Pārbaudot istabu, tika ievērots bērnu tēvs, kurš arī bija acīmredzamā reibuma stāvoklī. Dzīvoklī bija jūtama spēcīga cigarešu un alkohola smaka, mētājās tukšas alkohola pudeles, kā dzīvoklis bija acīmredzami netīrs un visur mētājās drēbes.

scanpix.ee

2016.gadā dzimušais zīdainis tika nogādāts VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”. Savukārt 2009.gadā dzimusī meitene nogādāta Liepājas bērnunamā.

Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 3,89 promiļu reibums, savukārt tēvam - 3,38 promiļu reibums.

Abiem vecākiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta 1.daļas - par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par ko paredzētais sods ir brīdinājums vai naudas sods līdz 140 eiro. Tālāko procesuālo darbību veikšanai, informācija nodota Liepājas bāriņtiesai.


Bet jau 14.jūlijā pulksten 01.40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka vienā no Aisteres ielā esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļiem notiekot trokšņošana, tādējādi traucējot naktsmieru.

“Ierodoties notikuma vietā, pie dzīvokļa durvīm bija dzirdams, ka tur notiek konflikts un raud zīdainis,” stāsta Kaspars Vārpiņš: “Pēc tam, kad dzīvokļa iemītnieki atvēra durvis, tika konstatēts, ka abas pieaugušās personas ir manāmā reibuma stāvoklī. Tika konstatēts, ka dzīvoklī atrodas 2008., 2015.un 2017.gadā dzimuši bērni.”

Gaidot, kamēr viņi ierodas, vīrietis vairākas reizes kļuva agresīvs, bet sieviete, ignorējot policijas darbinieku aizrādījumus, turpināja lietot alkoholiskos dzērienus. Tādēļ arī šajā gadījumā pieņemts bērnus nogādāt bērnu namā, jo abi vecāki bija tādā stāvoklī, ka nespēja parūpēties par bērniem. Tajā brīdī tēvs saspieda jaunāko no bērniem, tādējādi viņu žņaudzot. Nekavējoties tika pielietoti speciālie cīņas paņēmieni, lai, neapdraudot bērnu, viņu izņemtu no rokām. Vīrietim pēc tam uzlikti rokudzelži, lai neapdraudētu apkārtējos.

2015.un 2017.gadā dzimušie bērni tika nogādāti VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”, savukārt, 2008.gadā dzimušais bērns tika nogādāts Liepājas bērnunamā. Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 2,77 promiļu reibums, savukārt tēvam - 1,18 promiļu reibums.

Avots: liepājniekiem.lv

Komentāri [18]

 
zurka
es gribu jautat,vai drimt policija mana privatizeta dzivokli,man parbaudit promiles.Cik un ko esmu dzeris.Parak daudz tagad policija un citi jaucas privata dzive kas ir likuma parkapums.Jasudzas Es.Es sava dzivokli varu dzert lidz nemanai un pipet ka man patik.Policijai protams tados gadijumos jaxino barintiesai,lai parbauda ka vecaki tiek gala ar savam tiesibam.Tados brizos jadazvanas ir vec.vecakiem.Bet,dzivokli parbaudit promiles nu tad ir pretlikumigi.
15.jūlijs 2017, 7:18 Atbildēt
Tomy
Tu blje esi debiils,ka vispar kko tadu var uzrakstit? Pats ari esi alkoholikjis un pidrila?
15.jūlijs 2017, 23:22 Atbildēt
Kendjuks
Cēlonis: Vatikāna kristītie indiāņi joprojām dzer. Arī aborigēni Austrālijā. Neticiet kinoindustrijas propogandai.
14.jūlijs 2017, 23:20 Atbildēt
Sirdsapziņa
..tagad gribētu redzēt ne tikai Liepājas bāriņtiesu uz "paklāja", bet arī Rīgas u.c. pilsētu.... . Bāriņtiesas ir organizācijas kur pirmspensiju tantes velk savu pirmspensiju 'TIME"..... Novadu un pilsētu vadītāji ir aizņemti ar savām "lietām".... Esmu reālists un neceru ka te kāds no pašvaldībām izdarīs kādus uzlabojomus savās jurisdikcijās saistībā Liepājas piemēru.... nē, neizdarīs...neviens...jo tas nebija viņu bērns! ..pļāpās...bakstīs viens uz otru...kā jau padomju kolhozā - kustās tikai tad kad "dirsa" deg, jo tā taču ir paša/s... nožēlojamas pašpārvaldes ar stulbiem kustoņiem pašvaldību amatos.
Ja esat pārliecināti, ka esat atbildīgi par savu neizdarību/ bezdarbību - pierādiet, sargājot bērnus nelabvēlīgās ģimenēs!...
...un pieceliet savu "pakaļu no krēsliem" un apsekojiet šīs ģimenes laicīgi....pirms kas noticis!
...vnk izdariet savu darbu !
14.jūlijs 2017, 21:39 Atbildēt
Es
Šādus cilvēkus vienkārši jāsterilizē
16.jūlijs 2017, 15:43 Atbildēt
Skatīt visus 18 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!