ŠOKĒJOŠI: Liepājā atrod vairākus novārtā pamestus bērnus; vecāki tikmēr dzer
 
©Scanpix

Portāls liepajniekiem.lv ziņo par šokējošām situācijām Liepājā, kur divās ģimenēs atrasti novārtā pamesti mazi bērni, bet vecāki stiprā reibuma stāvoklī.

13.jūlijā ap pulksten 21.30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Atmodas bulvārī kāda persona atradusi 2009.gadā dzimušu meiteni, kura stāstījusi, ka neesot vairākas dienas ēdusi un vecāki mājās lietojot alkoholu, kā arī to, ka mājās pie vecākiem atrodas 10 mēnešus vecs brālis, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

“Ierodoties meitenītes vecāku dzīvesvietā, un uzsākot sarunu ar viņas māti, tika konstatēts, ka sieviete atrodas reibuma stāvoklī un nespēja sakarīgi atbildēt uz jautājumiem, kā arī viņa grīļojās,” viņš klāsta.

Sarunas laikā, bija dzirdama zīdaiņa raudāšana. Pārbaudot istabu, tika ievērots bērnu tēvs, kurš arī bija acīmredzamā reibuma stāvoklī. Dzīvoklī bija jūtama spēcīga cigarešu un alkohola smaka, mētājās tukšas alkohola pudeles, kā dzīvoklis bija acīmredzami netīrs un visur mētājās drēbes.

scanpix.ee

2016.gadā dzimušais zīdainis tika nogādāts VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”. Savukārt 2009.gadā dzimusī meitene nogādāta Liepājas bērnunamā.

Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 3,89 promiļu reibums, savukārt tēvam - 3,38 promiļu reibums.

Abiem vecākiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta 1.daļas - par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par ko paredzētais sods ir brīdinājums vai naudas sods līdz 140 eiro. Tālāko procesuālo darbību veikšanai, informācija nodota Liepājas bāriņtiesai.


Bet jau 14.jūlijā pulksten 01.40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka vienā no Aisteres ielā esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļiem notiekot trokšņošana, tādējādi traucējot naktsmieru.

“Ierodoties notikuma vietā, pie dzīvokļa durvīm bija dzirdams, ka tur notiek konflikts un raud zīdainis,” stāsta Kaspars Vārpiņš: “Pēc tam, kad dzīvokļa iemītnieki atvēra durvis, tika konstatēts, ka abas pieaugušās personas ir manāmā reibuma stāvoklī. Tika konstatēts, ka dzīvoklī atrodas 2008., 2015.un 2017.gadā dzimuši bērni.”

Gaidot, kamēr viņi ierodas, vīrietis vairākas reizes kļuva agresīvs, bet sieviete, ignorējot policijas darbinieku aizrādījumus, turpināja lietot alkoholiskos dzērienus. Tādēļ arī šajā gadījumā pieņemts bērnus nogādāt bērnu namā, jo abi vecāki bija tādā stāvoklī, ka nespēja parūpēties par bērniem. Tajā brīdī tēvs saspieda jaunāko no bērniem, tādējādi viņu žņaudzot. Nekavējoties tika pielietoti speciālie cīņas paņēmieni, lai, neapdraudot bērnu, viņu izņemtu no rokām. Vīrietim pēc tam uzlikti rokudzelži, lai neapdraudētu apkārtējos.

2015.un 2017.gadā dzimušie bērni tika nogādāti VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”, savukārt, 2008.gadā dzimušais bērns tika nogādāts Liepājas bērnunamā. Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 2,77 promiļu reibums, savukārt tēvam - 1,18 promiļu reibums.

Avots: liepājniekiem.lv