Mazā Ivana meklēšanā pieļautās kļūdas maksā amatu policistam Liepājā

Alnis Stabule/f64
  • Alnis Stabule/f64
1 / 1

No dienesta pienākumu pildīšanas atstādināts policists, kurš, iespējams, nenodeva tālāk viņa rīcībā nonākušo informāciju saistībā ar Liepājā pazudušo un vēlāk mirušo piecgadīgo Ivanu Berladinu.

Valsts policija (VP) paziņojumā presei atgādina, ka VP aicināja cilvēkus dalīties ar visu viņiem zināmo informāciju, kas varētu būt saistīta ar bērna pazušanas apstākļiem un saņēma daudz zvanu uz norādītajiem tālruņiem un informāciju vai videofailus, kas tika sūtīta uz īpaši izveidoto e-pastu.

Sāktās dienesta pārbaudes laikā Iekšējās kontroles birojs sadarbībā ar Galvenās Kārtības policijas pārvaldes darbiniekiem vērtēs visu ienākušo informāciju, tās apriti un sadarbību ar citām struktūrām.

Šobrīd konstatēts viens gadījums, kad kāda amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva šo informāciju tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas, neveicot normatīvajos aktos paredzētās darbības.

Par šo notikumu ir sākta disciplinārlieta, amatpersona ir atstādināta no dienesta pienākumu pildīšanas un informācija nodota arī Iekšējās drošības birojam.

Vienlaikus VP priekšnieks Ints Ķuzis uzdevis izanalizēt arī materiāli tehnisko nodrošinājumu vai tā trūkumu, kas bija būtiski darba organizēšanai. Tomēr jau šobrīd esot skaidrs, ka šajā sadaļā noteikti būs atzīmējams vairāku būtisku lietu trūkums, piemēram, pārvietojami printeri, alternatīvas strāvas padeves vietā, kur nav pieejama elektrība, apgaismojums, tāfele, interneta sakaru nodrošinājums un daudzas citas praktiskas lietas. Būtiska esot arī pārvietojamo tualešu pieejamība vietās, kur daudz brīvprātīgo pārmeklē kādu rajonu, vai šo cilvēku nodrošināšana ar dzeramo ūdeni.

"No katras šādas ļoti sāpīgas situācijas mums ir jāspēj gūt mācība, lai nākotnē nekas tamlīdzīgs vairs neatkārtotos, un pat ja, nedod Dievs, tās atkārtojas, lai mēs esam labāk sagatavoti tikt ar tām galā pēc iespējas efektīvāk," uzsver Ķuzis.

Jau vēstīts, ka Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns otrdien tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Policija saistībā ar notikušo sākusi kriminālprocesu. Šajā lietā policija vērtēs gan mātes, gan kaimiņu un autobusa šofera iespējamo atbildību.

Tāpat tiek veikta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai visi policijas darbinieki ir rīkojušies atbilstoši.

Komentāri [22]

 
Vaide
Arī oficiālie meklētāji varēja paši izdomāt par Grobiņu un Dubeņiem. Un ašāk rīkoties.
15.jūlijs 2017, 8:57 Atbildēt
ivars.
Cik var ņemties?
15.jūlijs 2017, 0:06 Atbildēt
Raimonds
Kampaņa ... tāpēc, ka tāda veida līķi jau agrāk ir bijuši ... un arī turpmāk būs. Kapitālisms ... cilvēks cilvēkam vilks ... bet pa starpai ir jāpasēro ...
15.jūlijs 2017, 7:21 Atbildēt
Ulrika
Ko Jūs metaties virsū šoferim, policistam u.c. līdzilvēkiem, bet māti, kura ir galvenā persona, mazā Ivana pzušanas lietā ( jo ne jau aiz labas dzives ģimenē bērniņš klaiņoja apkārt) viisi žēlo. Jā, viņa ir zaudējusi bērnu, taču ne nelaimes gadījumā un ne slimības dēļ, BET GAN SAVAS VIENALDZĪBAS DĒL!
14.jūlijs 2017, 21:11 Atbildēt
Raimonds
Tam autobusa šoferim ir vieta vai nu cietumā ... vai psihenē. Un ne velti to policistu momentā atlaida no pienākumu pildīšanas ... ja tev paziņo, ka tas mazais ir Dubeņos ... bet tu pilnīgi neko nedari .. nevienam tālāk (meklētājiem) nepaziņo ... tad tāds policists ir tukša vieta ... un tāds ir jātriec pie visiem Velniem. Bet šinī gadījumā viņa bezdarbība reducējās ar maza bērna nāvi. Es nesaprotu, kāpēc tu tādus cilvēkus aizstāvi?
14.jūlijs 2017, 23:22 Atbildēt
Raimond,
Lasu tavus komentārus un saprotu, ka vieta psihenē ir tikai tev, jo tāds ārprāta naids var būt tikai psihiski neveselam cilvēkam.Padomā par to, pirms galīgi nojūdzies.
15.jūlijs 2017, 9:58 Atbildēt
Skatīt visus 22 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!