Tiesas sēdē, kur skata Magoņa kukuļošanas lietu, izsludināts pārtraukums

F64 Photo Agency
  • F64 Photo Agency
1 / 1

Limbažu rajona tiesa nesāka izskatīt bijušā "Latvijas dzelzceļa" (LDz) vadītāja Uģa Magoņa kukuļošanas lietu, jo uz krimināllietas izskatīšanu nebija ieradies AS "Skinest Rail" pārstāvis.

Tomēr tiesas sēdē izsludināts pārtraukums, jo apsūdzētā Igaunijas miljonāra uzņēmēja Oļega Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska tiesai lūdza izdalīt Osinovska kriminālprocesu atsevišķā tiesas procesā un nosūtīt to Igaunijas tiesai, jo noziedzīgais nodarījums veikts Igaunijas teritorijā.

Kvjatkovska norādīja, ka izdalīšanas gadījumā Osinovskis tāpat paliks liecinieka statusā Magoņa lietā, taču nebūs spiests ierasties uz katru tiesas sēdi no Igaunijas.

Pirms tiesas sēdes gan Magonis, gan Osinovskis savu vainu inkriminētajos pārkāpumos noliedza.

Jau ziņots, ka 2015.gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Magoni.

Aizdomās par kukuļa došanu tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis. Pērn jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Magonim KNAB aizliedzis izbraukt no valsts, ieņemt LDz valdes priekšsēdētāja amatu un tikties ar konkrētiem cilvēkiem, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs. Personas, ar kurām Magonim aizliegts tikties, advokāts atturējies minēt.

Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš iepriekš skaidroja, ka Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst. Uzņēmējs nenoliedz, ka devis naudu Magonim, taču tam esot bijis pavisam cits mērķis.

Gadu pēc Magoņa aizturēšanas nu jau no amata atbrīvotais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs žurnālam "Ir" paziņoja, ka viņam piedāvāts vienu miljonu eiro liels kukulis, lai Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. Izmeklēšanu par kukuļa piedāvāšanas faktu Jurašam KNAB sācis šā gada sākumā.

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs un Osinovska aizstāvis Vārpiņš iepriekš aģentūrai LETA norādījuši, ka viņu klienti nav piedāvājuši kukuli Jurašam.

Komentāri [3]

 
Manuprāt
Tiesas pārtraukums vajadzīgs, lai ieinteresētās puses paspētu netraucēti veikt obligātos norēķinus, konkrēta rezultāta nodrošināšanai. Vai ne, cienījamā tiesa ?
9.septembris 2017, 12:59 Atbildēt
Mūķīzeris
Pārtraukums ietilpst tiesas procesā, vai ne?
8.septembris 2017, 12:01 Atbildēt
es
Pēc pārtraukuma būs liecinieku statusos.
8.septembris 2017, 12:39 Atbildēt

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!