Latvijā mobilos telefonus pērn visbiežak noklausījās pēc VP iniciatīvas

F64
  • F64
1 / 1

Pērn mobilos telefonus visbiežāk noklausījās pēc Valsts policijas iniciatīvas, liecina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) 2017.gada darbības pārskats.

SAB atrodas iekārta, ar kuru tiesībsargājošās un valsts drošības iestādes veic mobilo telefonu kontroli. Telefonu kontroles rezultātā iegūtie dati tiek nodoti operatīvās darbības subjektam, kas ir konkrēto telefonsarunu pārtveršanas iniciators un saņēmis Augstākās tiesas tiesneša sankciju.

Pērn visbiežāk - 40,4% - telefonu kontrole veikta pēc Valsts policijas iniciatīvas, 19,9% - Drošības policijas, 12,2% - SAB, 10,1% - Valsts robežsardzes, 8,7% - Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, 3,3% - Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas, 3,3% - VID Finanšu policijas pārvaldes, 2,1% - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja.

SAB kompetences un atbildības jomā ietilpst likumīga telefonsarunu kontrole, telefonsarunu kontroles tehnisko parametru un metodikas aizsardzība un iegūtās informācijas aizsardzība pret nesankcionētu izpaušanu līdz tās nodošanai operatīvās darbības subjektam.

Uzraudzību pār sarunu operatīvās noklausīšanās atbilstību likumam veic ģenerālprokurors un viņa īpaši pilnvaroti prokurori. Parlamentāro kontroli šajā jomā realizē Saeimas Nacionālās drošības komisija.

Pārskatā uzsvērts, ka pērn, tāpat kā iepriekšējos gados, SAB nav pieļāvis likumpārkāpumus, nodrošinot mobilo telefonu kontroli.

Komentāri [19]

 
Jans
Noklausīties var visu. Visas sarunas ierakstās un glabā vismaz 10 gadus. Sistēmas reaģē uz iestādītiem atslēgas vārdiem, tiem pievērš papildus uzmanību. Piemērām nauda, kukulis, zālīte utt. Kā atrod anonīmos zvanītājus par ieliktajiem spridzekļiem? Esat padomājuši?
11.aprīlis, 6:53 Atbildēt
kin-dza-dza
Nevienam TIIRAM cilveekam taas noklausiishanaas neko neiztaisa ... lai kaut noskataas .
- Un PAREIZI IR - LAI VISU SKATAAS UN KLAUSAAS - veelreiz : kam nav ko sleept, tam dzilji vienalga, bet TAS IR LJOTI NO SVARA TIESHI ATTIECIIBAA uz tiem, kam "rilo v puhu"(un ne tikai )
10.aprīlis, 23:48 Atbildēt
kin-dza-dza
Bet - par cik ... kaa VP va SAB ... va atseviskji darbinieki ... aarpus laukuma nespeele - kam par ko vareetu buut par ko iespringt :)
10.aprīlis, 23:54 Atbildēt
Mr.Susurs
Latvija nemaz nav tehnikas, lai noklaisitos mobilos :))) Ir tikai viena iekarta, lai noteiktu mobila telefona atrashanas vietu. Bet te kads sadomajies , ka var sarunas noklausities.; Kad gribas savu vareshanu paradit, kadis sev vismaz pautus mazga...
10.aprīlis, 21:49 Atbildēt
Mr.Susurs
Manas sarunas varat klausities cik gribat. Nu iznemot ja ar sievu par intimajam lietam runaju. Bet ja man vajadzes nodot informaciju, tad es jau nu kaut ka maceshu vini ieladet web serveri. Bet tikai redz lai jus vinu noklausitos, aksies vispirms zinat kur tas ieladets... Nemaz jau nerunajot par to, ka nesapratisiet valodu...
10.aprīlis, 21:52 Atbildēt
Mr.Susurs
Es Jums deguna prieksha varu uzrakstit tekstu ffffff un Jus vinu redzot , neredzesiet :))) Balts uz balta fona :))) Reali nirdzu par Jums sazveestibas teorijas ticigie...
10.aprīlis, 21:56 Atbildēt
Mr.Susurs
Man savulaik stastija, ka to iekartu operatori reizem aiz neka darit medz klausities parisu intimas sarunas un onanet...
10.aprīlis, 22:58 Atbildēt
Skatīt visus 19 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!