Skolēnu autobusu vadījušais džerājšoferis bijis 2,52 promiļu reibumā

F64
  • F64
1 / 1

Trešdienas pēcpusdienā Mārupes novadā, Jaunmārupes pusē, pieķertais skolēnu autobusa vadītājs bija 2,52 promiļu reibumā.

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par autobusa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm un naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro, kā arī atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Kā aģentūrai pavēstīja viens no audzēkņu vecākiem, šoferis pārvadājis Jaunmārupes pamatskolas skolēnus. To, ka šoferis uzvedies neadekvāti, vecākam pastāstījis dēls. "Tie ir ikdienas reisi, kad bērni ar autobusu tiek aizvesti uz un no skolas. Sākumā es autobusam braucu pa priekšu ar vieglo auto un tas man gandrīz iebrauca aizmugurē, taču tobrīd tam nepievērsu uzmanību. Kad dēls pārradās mājās, viņš pastāstīja, ka šoferis braucis neadekvātā ātrumā, sajaucis maršrutus un izlaidis bērnus nepareizā pieturvietā," pastāstīja tēvs.

Valsts policijā aģentūrai LETA apstiprināja, ka trešdien ap plkst.15.15 saņemts izsaukums uz Jaunmārupi par to, ka "Volvo" markas autobusa vadītājs, iespējams, pārvietojas ar autobusu alkohola reibumā. Notikumā vietā ieradusies gan pašvaldības policija, gan Valsts policija.

Par skolēnu pārvadāšanu Mārupes novada pašvaldībai ir noslēgts līgums ar pārvadātāju "Liepājas autobusu parks", kuru darbinieks arī bijis šoferis konkrētajā autobusā. Kā norāda Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs (LZS), pārvadātājam līdz rītdienai, 12.aprīlim, lūgts sniegt skaidrojumu par notikušo, pēc kā arī tiks pieņemti attiecīgie soda mēri.

AS "Liepājas autobusu parks" valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns aģentūrai LETA apliecināja, ka šovakar "reiss ir norauts", taču sīkāk komentēt šo jautājumu viņš nevarēja, jo vispirms esot jāiegūst papildu informācija par situāciju.

Komentāri [3]

 
skat
virsrakstu
12.aprīlis, 6:18 Atbildēt
To LAP
Gan jau tā arī ir, ļoti daudz kur, gandrīz visur, algas grib maksāt tādas, ka lai tik izdzīvo. Nav ko brīnīties, ka nestrādās labākie vai arī vidēji labākie cilvēki, strādās tie, kas nāks pieteikties uz vakancēm, kur īsti nav ko izvēlēties, bet jāizvēlas ir...
11.aprīlis, 23:17 Atbildēt
LAP
Mūsu uzņēmumā ir tikai dzērāji!
Nav jau darbinieku - Tāpēc jāpieņem tādi darbinieki uz kuriem paļauties nevar!
Ar cieņu LAP administrācija
11.aprīlis, 22:38 Atbildēt

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!