Sinoptiķi veikuši patiesi baisu prognozi naktij uz svētdienu

Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
  • Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
1 / 1

Sestdien un naktī uz svētdienu Latvijā iespējams postošs pērkona negaiss - spēcīga vētra, lieli virpuļviesuļi, milzīgi krusas graudi un īslaicīgi plūdi, prognozē Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs. Brīdinājums publicēts vietnē www.estofex.org.

Visa Latvija, izņemot Kurzemes rietumus, iekļauta otrā riska līmenī, Vidzeme un Latgales ziemeļu daļa - pat trešā, visaugstākā, riska līmenī. Augstākās pakāpes brīdinājums izsludināts iespējamas plašas vētras, lielu un noturīgu virpuļviesuļu, kā arī milzīgas krusas dēļ.

Negaisa mākoņi vietām atnesīs ļoti intensīvas lietusgāzes, kas īslaicīgi var applūdināt pilsētu ielas un pagalmus.

Lielāko krusas graudu diametrs var pārsniegt piecus centimetrus. Vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 30 metru sekundē.

Speciālisti brīdina, ka ikviens negaisa mākonis, kas izveidosies sestdien un naktī uz svētdienu, radīs ekstrēmu dabas parādību risku. Negaisa mākoņiem apvienojoties, var veidoties vētra plašākā teritorijā.

Sestdienas pēcpusdienā pērkona negaiss iespējams galvenokārt Rietumlatvijā, bet, sākot ar vēlu pēcpusdienu, - arī valsts centrālajā un austrumu daļā.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē spēcīgus pērkona negaisus. Oficiāls brīdinājums tiks izplatīts līdz ar pirmo negaisa mākoņu parādīšanos.

Pagājušajā naktī Polijas ziemeļu daļā negaisa laikā reģistrētas vēja brāzmas līdz 42 metriem sekundē. Vējš sabojāja ēkas, nolauza un ar saknēm izgāza daudz koku. Četri cilvēki gāja bojā un 36 guva ievainojumus, ziņoja Polijas Radio.

Komentāri [25]

 
Gintare
Naktī no sestdienas uz svētdienu pie manis Aucē nekas nav bijis
13.augusts 2017, 8:29 Atbildēt
baismonīgā baisone
čau visiem svētdienā!Debesis nav uzkritušas, jūra arī savā vietā, vietām nobirušas bumbiņas, ar ko bērniem paspēlēties, Ko nu, par ko nākāmo mēs baisosimies?
13.augusts 2017, 7:18 Atbildēt
Grabeklis
Baisi, baisāk, nu šausmīgi baisi... Ūūūū...
nra.lv
13.augusts 2017, 2:58 Atbildēt
Skatīt visus 25 komentārus >

Laika apstākļi Vairāk >

Kaut kas traks!